bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Potwierdzam - dedy są białe. Czy jest tak jak mówi GRZESIO to nie wiem (z tym prądem), ale na 100% jest biały.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
 
Zdano napisał/a:
Romek, po prostu przestawiasz na M czyli manual i ustawiasz dowolnie wybrany czas kręcac przednim kółkiem.

A czy bez specjalnego programu mozna to sprawdzić, np przy pomocy wbudowanego w WinXP "podglądu obrazów i faxów"?. Rozumiem to po prostu tak, iż robię zrzut danych zapisanych na karcie aparatu na komputer i przez Windows dokładnie je oglądam szukając ew. małych białych plamek lub kropek?

[ Dodano: 2007-04-22, 19:51 ]
Zdano, sorry, chciałem wkleić cytat Fafniaka, ktory swój post zamieścił nad Tobą - jeszcze się uczę.......
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nic nie szkodzi. Ja Ci nie odpowiem bo nie sprawdzałem, zakładam, że moja K10 jest oki :roll:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf napisał/a:
Potwierdzam - dedy są białe. Czy jest tak jak mówi GRZESIO to nie wiem (z tym prądem), ale na 100% jest biały.

dzięki... swoją drogą ciekawe jak radzą sobie z tym faktem członkowie ku-klux-klanu ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Romek, - mozna i tak......
ale prosciej bedzie sciagnac jakis prosty soft .....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, ale ten soft czasem pokazuje głupoty... jakieś dziesiątki, setki hotów - tylko się chłopak zestresuje.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja mialem bardzo fajny programik.....niestety nie pomne jego adresu sieciowego...

[ Dodano: 2007-04-22, 20:16 ]
chyba ten :
http://www.starzen.com/imaging/deadpixeltest.htm
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Powiem tak, mój kolega pojechał do USA, za moją (poniekąd) namową kupił tam K10D. Testów nie robił żadnych ale za to przysłał mi fotki z nascar (shejtuje go za to strasznie jak wróci). Myślę że człowiek który nie wiem o potencjalnych usterkach a kupuje aparat dla radości focenia jest szczęśliwszy. Jeżeli aparat okaże się wadliwy zawsze można oddać lub wymienić.

pozdrawiam

Pytanie do autora wątku (czepiam się) jeżeli nie wiesz jak ustawić zadaną wartość ekspozycji, ani jak zmienic tryby AF po co kupujesz K10D? Nie lepiej małpke z pełna automatyką?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Pytanie do autora wątku (czepiam się) jeżeli nie wiesz jak ustawić zadaną wartość ekspozycji, ani jak zmienic tryby AF po co kupujesz K10D? Nie lepiej małpke z pełna automatyką?
Dobra puenta :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Pytanie do autora wątku (czepiam się) jeżeli nie wiesz jak ustawić zadaną wartość ekspozycji, ani jak zmienic tryby AF po co kupujesz K10D? Nie lepiej małpke z pełna automatyką?

awakqwq, ale żeś walnął teraz, co za bzdura, nawet komentować żal.

[ Dodano: 2007-04-22, 20:40 ]
Cytat
Dobra puenta

No nie wierzę. Panowie "znafcy", ja też nie wiedziałem jak zmienić ekspozycję i przestawić tryb AF, bo kasetka to mój pierwszy dslr w życiu, a w zenicie takich cudów nie mieli. Przepraszam, że swoją dyletencką obecnością obrażam tak szacowne grono :shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
ja też nie wiedziałem jak zmienić ekspozycję i przestawić tryb AF, bo kasetka to mój pierwszy dslr w życiu
bEEf, Ale przecież od tego jest instrukcja. Rozumiem, jeśli chodzi o rzeczy bardziej schowane w menu itp. Ale to ?
Sam biorąc do ręki w MM Nikona 80 poprosiłem o pomoc lub ewentualnie instrukcję. Dostałem i znalazłem parę rzeczy, o które mi chodziło.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, Ty sie nie obrazaj tylko szybko na allegro z ta swoja kasetka! :evil:




:mrgreen: ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf, Ale przecież od tego jest instrukcja. Rozumiem, jeśli chodzi o rzeczy bardziej schowane w menu itp. Ale to ?

Rozumiem, przecież to forum służy tylko do lizania się po .... i opowiadania dowcipów :evil: Od zdobywania informacji jest instrukcja, niech sobie chłopak w sklepie poszuka i nie zawraca gitary.
No słabo, panowie.
Cytat
bEEf, Ty się nie obrazaj tylko szybko na allegro z ta swoja kasetka!

Spoko, jak mi się mój nowy zakup spodoba, to puszczam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Od zdobywania informacji jest instrukcja, niech sobie chłopak w sklepie poszuka i nie zawraca gitary.
A może po prostu sobie ściągnie instrukcje i poczyta. Sam tak robiłem z każdym aparatem, który kupiłem. Czasami odnosze wrażenie, że co poniektórzy są po prostu leniwi.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf przepraszam Cię bardzo ale na Miłość Boską po co pytam się kupować aparat za 4k nie mając pojęcia o podstawach fotografii? K100d to też mój pierwszy dSLR, a jednak nie potrzebowałem instrukcji obsługi by posługiwać się priorytetami przysłony i czasu. Te opcje ma większość małpek (nie wszystkie oczywiście) i na nich można się tego nauczyć.
Toż zenit był trudniejszy w obsłudze bo tam tylko pełny manual!
Ja rozumuję, że jak ktoś ładuje 4 koła w zabawkę to wie jak ją obsługiwać, w innym wypadku niepotrzebnie wyrzuca pieniądze. Nie moja sprawa ja tylko spytałem i każdy może mieć swoje zdanie w tej sprawie. Szanuje Twoje, ale uważam, że mam prawo mówić co myślę.

bEEf napisał/a:
ja też nie wiedziałem jak zmienić ekspozycję i przestawić tryb AF
Jasne, ok, ale jak ustawić priorytety Av i Tv oraz tryb M chyba wiedziałeś? Raczej łatwo się tego domyśleć jeżeli miało się kiedykolwiek kontakt z aparatem dającym te możliwości. Bo jeżeli dotychczas używane aparaty w kwestii obsługi ograniczały się do wciśnięcia spustu migawki to ja się pytam po co kupować od razu K10D, który raczej jest przeznaczony dla świadomego użytkownika (fotografa).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
argawen, nie musisz odpowiadać na pytania, które są wg Ciebie głupie lub wyrażają lenistwo pytającego. Czy tak nie prościej? Sam tak robię, bo, jestem leniwy. A może wynieśmy się stąd, zapuszczając bota, który na każde pytanie odpowie:
Wszelkie informacje znajdziesz w intrukcji i/lub google. Życzymy miłego dnia - społeczność Pentax@pl.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
argawen napisał/a:
awakqwq napisał/a:
Pytanie do autora wątku (czepiam się) jeżeli nie wiesz jak ustawić zadaną wartość ekspozycji, ani jak zmienic tryby AF po co kupujesz K10D? Nie lepiej małpke z pełna automatyką?
Dobra puenta :mrgreen:

Powiem tak, dotychczas fociłem na Yashice 108 ktorą mam od 1992r. Wczesniej w latach osiemdziesiątych na słynnym Zenicie TTL-u. Yashica nie ma ona nawet takiego "wynalazku" jak auto focus, nie mówiąc już o jakiejś zaawansowanej elektronice. Myslę, że dojrzałem do cyfraka a najlepiej DSL-ra. Chce coś kupić co zapewniałoby parę lat zadowolenia ze sprzętu, a mniemam, że K10 mi to zapewni -choc zapewnie nie od razu. Staram się zrozumieć czytaną instrukcję, ale przeczytawszy "na sucho" pierwszy raz ponad 200 stron trudno być ekspertem. Czy Ty przy pierwszej jeżdzie samochodem gdy Ci coś nie poszło tak jak trzeba, nie pomyslałeś, aby poprzestać na pozostaniu przy jeżdzie rowerem?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niektorzy to DSLR-a kupuja jako gadzet - obok laptopa, samochodu, komorki... Mysla, ze dzieki temu ich zdjecia beda wspaniale. Niestety bardzo czesto maja opory zeby instrukcje przeczytac, nie mowiac o wysileniu mozgu juz w trakcie robienia zdjec...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, ale po co ta dyskusja, czy to Twoje 4 koła, co Cię boli, że ktoś chce aparat kupić za swoje własne pieniądze? Będziemy się licytować co kto wiedział? Będziemy tu oceniać czy ktoś zasługuje na dostąpienie zaszczytu posiadania kadyszki? Niefajna ta dyskusja w ogóle, więc walę EOT-a, narazka.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Panowie, dajcie spokój :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach