Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
magnikus, wszystkie obiektywy z bagnetem K wyprodukowane przez Pentaksa nie potrzebują przejściówki, a jeżeli pytasz o obiektyw PENTAX SMC F 70-210mm 4-5,6 to z K10 działa AF i sterowanie przysłoną z poziomu korpusu.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
SMC Pentax-F 70-210mm 1:4.-5.6 co sądzicie ?
Witam
Proszę o opinie SMC Pentax-F 70-210mm 1:4.-5.6 . Na innych stronach piszą troche skromnie ale pochlebnie na temat tego szkła . Warto wejść w posiadanie tego szkła ?
Pozdrawiam :-)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Zależy za jaką kwotę i w jakim stanie, ale raczej tak.
http://www.pentaxforums.c...-Zoom-Lens.html
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Wybitnie dobre szkło. Zarówno konstrukcyjnie jak i optycznie. Szkoda, że nie jest odrobinę jaśniejsze. Z ogniskowej 210mm korzystaj tylko na bliskim dystansie, dla dalekich obiektów lepiej do samego końca nie dobijać, choć o te 10mm ogniskowej warto skrócić.
 

rodas  Dołączył: 01 Gru 2010
Witam. Mam "gorszego" brata tego szkła mianowicie bez SMC ale powiem szczerze, że to mój koń pociągowy. Kocham to szkło za kolory i ostrość od początku do końca. Gdzieś na forum ktoś pisał że miał oba i nie widział różnicy ale skoro ma SMC to tylko na plus. Uwielbiam to szkło do tego stopnia że myślę aby kupic jeszcze jedno "na zapas". Ale poczytaj jeszcze, pooglądaj sample i będziesz wiedział czy tego szukasz. Pozdrawiam.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Konstrukcja ma juz swoje lata, ale kolory, kontrast, rozdzielosc, bokeh zdecydowanie na plus.
Minusem jest glosnosc i kultura pracy AF - nie wiem jednak, czy sa jakies ciche eFki ;)
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Wielkie dzięki za odpowiedzi :)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A czy któryś z szanownych użytkowników tego szkła mógłby napisać jak rozkłada się jasność w zależności od ogniskowej? Przy jakiej ogniskowej następuje zmiana przysłony?
 

rodas  Dołączył: 01 Gru 2010
Sprawdziłem w tym moim bez SMC:
f 4.0 do około 80mm
F4.5 trzyma do około 160mm
f 5.6 do końca.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Dzięki :-B
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
rodas napisał/a:
F4.5 trzyma do około 160mm

Moje dwa trzymały F4,5 do 170mm. Ten ostatni podobno nigdy nie używany z Allegro też już do mnie jedzie ;-) Istotną zaletą jest posiadanie jednego dobrego niedrogiego przy tej średnicy polara zarówno do 70-210, jak i 77 z FA35/2.0 :mrgreen: ;-)

Mam trochę odbitek zdjęć w rozmiarze A4 z tego obiektywu, kolory i kontrast na wysokim poziomie - za tą kasę rewelacja.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
michal5150 napisał/a:
Przy jakiej ogniskowej następuje zmiana przysłony?
SMC F 70-210:
- F4 do 110mm
- F4.5 do 170mm
- F5.6 powyzej 170mm
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
rodas napisał/a:
Sprawdziłem w tym moim bez SMC:
f 4.0 do około 80mm
F4.5 trzyma do około 160mm
f 5.6 do końca.


Pentax-F 70-200 a SMC Pentax-F 70-210 to jednak inne konstrukcje optyczne, nie można ich tak bezpośrednio porównywać.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Eee, nie bardzo rozumiem kolegę. Dlaczego nie można w ten sposób porównać podobnych, a nawet zupełnie różnych obiektywów? Otrzymałem odpowiedzi nt. F 70-200 i F70-210 i mogę sobie PORÓWNAĆ w obu przy jakich ogniskowych zmienia się przysłona. Ba, mogę sobie nawet porównać z moim DA18-135;)
Rey i cube007 - dzięki :-B
 
zorro  Dołączył: 27 Kwi 2011
Re: SMC Pentax-F 70-210mm 1:4.-5.6 co sądzicie ?
Dstan napisał/a:
Witam
Proszę o opinie SMC Pentax-F 70-210mm 1:4.-5.6 . Na innych stronach piszą troche skromnie ale pochlebnie na temat tego szkła . Warto wejść w posiadanie tego szkła ?
Pozdrawiam :-)


moim zdaniem warto. daje ostre zdjęcia szczególnie przymknięty do F8.
z malutkich wad:
- straszny klocek - porządna metalowa obudowa - przez to ciężki
- mało finezyjny auto fokus, szczególnie jak przelatuje z jednego końca na drugi :)
- w moim egzemplarzu odkleił się gumowy uchwyt

pzdr.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
w moim egzemplarzu odkleił się gumowy uchwyt
Ile to szkło ma już lat i ilu właścicieli
ja bym to nawet wadą nie nazwał
 
jungli
[Usunięty]
smc f 70-210 to genialne szkielko, kontrast i kolor na bwysokim poziomie, wolny ale obiektyw pancerny i o swietnej ostrosci i celnosci, a pentax f 70-200, to takie budzetowe szajse bez powlok, zupelnie nie ma porownania chyba, ze porownujemy sam zakres

pozdroofka
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Udało mi się niedawno dostać nieużywany kupiony z body w Polsce, przynajmniej tak twierdził właściciel. Sądząc po stanie całości może i nie był używany, jeżeli nawet to niewiele ale nie widzę tej srebrnej naklejki widocznej na tubusie - wszystkie nowe je miały :?:
Porównując obydwa egzemplarze wydaje mi się, że ten starszy, którego kupiłem wcześniej ma więcej "błękitu" na soczewkach, coś a'la stare manuale 8-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
jungli napisał/a:
smc f 70-210 to genialne szkielko, kontrast i kolor na bwysokim poziomie, wolny ale obiektyw pancerny i o swietnej ostrosci i celnosci, a pentax f 70-200, to takie budzetowe szajse bez powlok, zupelnie nie ma porownania chyba, ze porownujemy sam zakres


A skąd to posiadłeś wiedzę iż to obiektyw bez powłok?
Wystarczyło tylko dowiedzieć się co w nomenklaturze Pentaxa oznacza skrót SMC.
A skrót ów magiczny oznacza iż siedmiowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe znajdują się na KAŻDEJ GRANICY POWIETRZE/SZKŁO.
Wystarczyło by choć na jednej granicy ich nie było wcale albo były pozbawione jednej warstwy i już obiektyw nie posiadał oznaczenia SMC.
Mam chyba jeszcze gdzieś wykaz ile warstw tych powłok znikło i na których soczewkach w tych obiektywach bez oznaczenia SMC ale nie pomnę już gdzie.

 
jungli
[Usunięty]
Podobnie ma np Fa35 i Samsung 35, niby to samo, a jednak nie:)

pozdrowionka

PS
70-200 nie wiem czy dobrze pamietam, to w ogole inna konstrukcja, wystarczy dobrze sie przypatrzec na przod i tyl, nie ma pieknych petaxowych obloczkow

pozdroofka

ps
wiecie, ze ja nie techniczny :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach