powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs, niczego nie kalibrowałem. Nie miałem tej przypadłości z moimi obiektywami ( przynajmniej nie zauważałem ). Ale przyznam się szczerze, że nie chodzę focić z suwmiarką. Dla mnie to naprawdę i aż tylko wspaniałe hobby. :mrgreen: Pzdr.

micopat, cieszę się, że również potwierdzasz moje spostrzeżenia.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no coz, na sobote mam zaplanowane zdjecia, mam nadzieje ze zdarze zrobic kalibracje jesli takowa w ogole bedzie potrzebna ;)
 
kar79  Dołączył: 19 Kwi 2012
Mam takie pytanie,wgrafem nowy soft i wczesniej mialem w body regulacje na+2,a teraz po sofcie,wydaje mi sie ze nie jest potrzebna,czy to mozliwe a jesli tak, to dziwne przeciez to tylko soft,dzieki

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
kar79, ale nowy soft może poprawiać celność fokusa. To on steruje silnikiem i detektorem.Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kar79, po wgraniu softu powinno się zresetować ustawienia kalibracji i sprawdzić ponownie czy nie jest potrzebna.
 
kar79  Dołączył: 19 Kwi 2012
Zresetowalem i od razu sie zdziwilem ze jest dobrze bez kalibracji,stad to moje pytanie,gdyby nowy soft mial poprawiac prace af to pewnie pentax by sie tym chwalil,no nic moze problem to tamron 28-75,dawalem go z body do kalibracji bo na jednym koncu mial ff a na drugim bf,moze znow sie cos rozjechalo w nim
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kar79 napisał/a:
gdyby nowy soft mial poprawiac prace af to pewnie pentax by sie tym chwalil

Chyba jesteś nowy :mrgreen:
 
kar79  Dołączył: 19 Kwi 2012
Jestem nowy,ale w opisie nowego softu napisano ze chodzi o wspolprace z obiektywem i ogolna stabilnosc dzialania,o af ani slowa
 
julczap  Dołączył: 31 Sty 2012
A ja moją k-5 spisałem na straty, a tu niespodzianka , chyba nareszcie zaczeła ostrzyć w świetle żarowym. Pozdrawiam :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wgralem i... chyba nie widze zadnych zmian ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A próbowałeś z HD PENTAX-DA 560 mm f/5.6ED AW. ? :-P
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Zauwazyl ktos jakas poprawe po wgraniu softu 1.13 w k-r? Sam nie wiem czy warto upgradeowac czy pozostac przy 1.12.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
A ja bez przerwy upgrejduję software i wciąż to samo: jedne fotki udane (kolor,kontrast,ostrość i trafienie) a inne nie :-P .
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
powiem szczerze, strasznie mnie rozbawił ten wątek.. od razu poczułem się jak parę lat temu przy każdym upgradzie do K10 było o tym jak to się w końcu usprawnił AF. Teraz jedzie do mnie K5 widzę wątek o upgradzie FW wchodzę i co widzę ? Znów to samo, ulepszony AF .. dzięki strasznie mi to poprawiło humor ;)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Aspius, Nie wiadomo czy poprawili - napisałem przecież że być może to autosugestia :-) A propos K10D - w tamtym modelu nie miałem nigdy wrażenia że coś naprawili przy kolejnych aktualizacjach. Na dodatek miałem od nowości potężny BF który trochę zniwelowałem włamując się do menu serwisowego - niestety zrobiłem to tuż przed zakupem K-5 więc nie długo cieszyłem się z naprawy BF. A nowy K-5 miał oczywiście koraliki (ale to już inna historia) ;-)
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Przed wgraniem nowego firmware założyłem swoją AF-540FGZ i przy ISO 9000 pstryknąłem zdjęcie z palnikiem pod kątem 45 stopni - przepaliło w jednym rogu zdjęcia. To samo ujęcie przy tych samych ustawieniach zrobiłem po wgraniu nowego firmware. I zaskoczenie! Przepalenia zniknęły... Zrobiłem potem jeszcze kilka prób w innych warunkach na różnych ISO i zdjęcia wychodzą ok. Mam wrażenie (a może to nie tylko wrażenie) że poprawili współpracę z lampami...
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Arkadiusz, robiłem podobnie tyle że z Sigma EF 530 DG Super i wbudowanym fleszem. Potwierdzam Twoje doświadczenia.
 
julczap  Dołączył: 31 Sty 2012
Aspius, mój k-5 od 1.01 do 1.12 w debug mode -90 w świetle żarowym a i tak af ostrzył jak chciał, po zmianie na 1.14 jest wszystko na zero i ostrzy, więc coś z af zmienili. Zobacze jak będzie w świetle dziennym.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Aspius napisał/a:
strasznie mi to poprawiło humor ;)

czyli jednak nowy soft coś tam poprawia
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Po wgraniu nowego softu, K-5 z lampą 540 w trybie bezprzewodowym zaczął poprawnie naświetlać zdjęcia na ISO wyższym niż 100.
Do dnia dzisiejszego na ISO 100 miałem ustawioną silę błysku na - 0,7,
Na wyższych ISO musiałem zmniejszać siłę błysku w korpusie i na lampie.

Przestałem tęsknić za K-10 i K-20

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach