Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Mbajgr napisał/a:
Szakal wrzuciłbyś link do sampli z tego Tamrona?


... z rok leży za szkłem w gablotce, postaram się parę zrobić i zapodać.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tego Tamrona też miałem, na filmie cz-b można tym ładnie grzmocić. Na kolorze daje taką typową dla Tamronów BBAR MC dominantę, żółtawą trochę.

Jak masz trochę czasu to poszukaj sobie tego szkła:

http://www.pentaxforums.c...ni-wide-ii.html

Jest naprawdę okej, moim zdaniem lepsza niż Tamron. Można ją czasem za paproszki znależć na eBay.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
wojtekk napisał/a:
Tego Tamrona też miałem, na filmie cz-b można tym ładnie grzmocić. Na kolorze daje taką typową dla Tamronów BBAR MC dominantę, żółtawą trochę.

Jak masz trochę czasu to poszukaj sobie tego szkła:

http://www.pentaxforums.c...ni-wide-ii.html

Jest naprawdę okej, moim zdaniem lepsza niż Tamron. Można ją czasem za paproszki znależć na eBay.


Miałem tę Sigmę- do cyfrówki bardzo fajne - ostre w centrum, gorzej na brzegach, ale na filmie 35 tragedia na brzegach IMHO gorzej niż 30/1,4
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie podzielam tego zdania. Ale tej Sigmy jest od cholery wersji, a dodatkowo mogliśmy mieć dwa egzemplarze zupełnie różnej jakości... Tak naprawdę to i tak polecam SMC-M 28mm f:3.5. Warto poczekać i dorwać. :)
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
wojtekk napisał/a:
Nie podzielam tego zdania. Ale tej Sigmy jest od cholery wersji, a dodatkowo mogliśmy mieć dwa egzemplarze zupełnie różnej jakości... Tak naprawdę to i tak polecam SMC-M 28mm f:3.5. Warto poczekać i dorwać. :)


Wojtekk - w sumie racja, mogła być inna wersja - moja wyglądała bardzo podobnie jak ze zdjęcia z linka, tylko be "A".
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Te Sigmy występowały w wersji Mini-Wide, Mini-Wide II, każda z nich zarówno w wersji bez styków jak i ze stykami.
Z tej rodziny do kompletu jest jeszcze Sigma Super-Wide II o ogniskowej 24mm, wybitnie dobre szkło, 24 była chyba tylko w wersji A i później w wersji z AF.
 

Mbajgr  Dołączył: 27 Sty 2011
Do Fuel: Vivitar wyraźnie ładniej rozmywa tło. Ten ładny bokeh widoczny jest też wyraźnie na zdjęciach z pluszakiem.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W tym przypadku nie ma dyskusji i tylko dlatego go trzymam :-)

Kiedyś przeglądałem jakiś stary periodyk z testami obiektywów. Bardzo dobrze pod względem rozdzielczości wypadła tam Hoya HMC 28/2,8. Ale na cyfrze było słabo i z kiepskim kontrastem.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grzechotnik napisał/a:
SMC Pentax-M 28mm F2,8 był w dwóch wersjach, wtedy fotki porównawcze robiłem wersją pierwszą, druga jest lepsza optycznie

Niekoniecznie, wg Dimitrova pierwsza wersja (ta ze srebrnym paskiem) nieco gorsza w środku, druga dużo gorsza na brzegach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach