Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Brak w tym modelu podnoszonej lampy dobrze wróży. Być może to nie tylko shrot conzeption ale i coś, co płodzi się na ową jesienną premierę.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Michu napisał/a:
Brak w tym modelu podnoszonej lampy dobrze wróży. Być może to nie tylko shrot conzeption ale i coś, co płodzi się na ową jesienną premierę.


Poki co nic na temat K20D nie wiadomo niestety...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K20 wg. nomenklatury Pentaksa to raczej model niżej niż k10.
Ja bym się nie martwił. Sylwiusz obiecał, że będzie. Jak się nie pokaże, to wiadomo kogo będzie można zglanować.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Michu, niekoniecznie nizej, kompakty sa oznaczane w gore [np. T10 T20 T30]. Moze byc tak ze polka semi-profi jest dwucyfrowa czyli K10D, K20D... A amatorska trzycyfrowa czyli K100D. A o samym K20D mowil mi Piotrek z Apollo na PPD. [ wyprzedzajac pytanie, tak, to bylo na trzezwo]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
tak, to bylo na trzezwo]
- smiem watpic :-P :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Opisywany aparat będzie prezentowany do końca lipca w Pentax Square w Shinjuku (Japonia) - galerii, muzeum i centrum serwisowym Pentaksa.

czy jest na sali PiotrB.?? jeśli jesteś gdzieś tam w eterze to mam pytanie: czy nie wybierasz się przypadkiem obadać sprawę coby później przesłać nam relacje słowno-fotograficzną? :roll: ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hmmm...Milo. Wiesz, jednak nazewnictwo kompaktów ma trochę inną historię. Tam nazwy spowodowane są rozwojem technologii i kontynuowaniem danej serii. Ponieważ nikt raczej nie jest w stanie przewidzieć, jak długo dana seria będzie istnieć, lepiej nie ryzykować i dać od najniższej do najwyższej.
W przypadku lustrzanek sprawa ma się już inaczej. Tutaj serie Pentaksa pozycjonowane były raczej w ten sposób, że niższa liczba oznaczała wyższy model. Tak było w przypadku serii "Z", "MZ" i teraz mamy to w przypadku serii "K". Kazda seria to zamknięty rozdzaił, więc można sobie pozwolić na taki eksperyment.
Najwyżej wyskoczy siez jakimś MZ-S, jak MZ-1 nie wypali.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
mik napisał/a:
szkoda, ze nie zaprojektowali od podstaw cyfrowego kanciaka... marzy mi się taki klocek jak stare analogi tyle ze z matryca... czuje ze jesli pentax w koncu tego nie zrobi to wyreczy go olympus.

mik.


juz nie wspominam o budowie zadnego kaciaka, ale ze swiata slychac ze olek szaleje, nie milkna slowa zachwytu na temat e410 a pojawiaja sie jiz pierwsze sample z 510... iso1600 w tych aparatach jest boskie nawet bez odszumiania, odgapili tez stabilizacje matrycowa z kadyszki, ciekaw jestem tego sprzetu barzdzo, ale dobrze niech kombinuja to w koncu napedza rynek.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu napisał/a:
Tak było w przypadku serii "Z"

Tu akurat nie koniecznie, patrz Z-10 i Z-20.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fakt. O tym się mówi.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Też bym się cholera cieszył jakby wpakowali bebechy z k10 do Mz5n. Jestem nawet w stanie zaoferować bosom z Hoha swój egzemparz.

[ Dodano: 2007-06-01, 20:51 ]
Hoya

[ Dodano: 2007-06-01, 20:51 ]
egzemplarz

[ Dodano: 2007-06-01, 20:52 ]
kurde przecież dzień dziecka jest :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mik napisał/a:
marzy mi się taki klocek jak stare analogi tyle ze z matryca... czuje ze jesli pentax w koncu tego nie zrobi to wyreczy go olympus.
to by była bajka i czarny, cały czarny!

aha, fakt, że ten 50letnio_rocznicowy nie ma lampy wbudowanej jest rewelacją, zobaczcie, to jedyna ładna rzecz w tym modelu!

sołtys napisał/a:
czy jest na sali PiotrB.?? jeśli jesteś gdzieś tam w eterze to mam pytanie: czy nie wybierasz się przypadkiem obadać sprawę coby później przesłać nam relacje słowno-fotograficzną?
o tak, pięknie byłoby, gdyby znów się pojawiło kilka fotek z Pentaksowego raju muzealnego [imho powinni każdy pierwszy egzemlarz od razu do tego muzeum wstawiać, ciekaw jestem, jakie seryjne mają te egzemplarze, które tam są].
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHo ładny jest choć może kształt obudowy to nawiązanie nie do historii ale do konkurencji vide piramidon sony. Panowie powracają piramidy :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:

czy jest na sali PiotrB.?? jeśli jesteś gdzieś tam w eterze to mam pytanie: czy nie wybierasz się przypadkiem obadać sprawę coby później przesłać nam relacje słowno-fotograficzną? :roll: ;-)


Na razie to mam na glowie narodziny dzieciaka ( termin 13.06). Ale moge wybrac sie do Tokio w lipcu, wtedy napewno zajrze do galerii Pentaksa.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., aha aa no to oczywiście, że są jednak sprawy ważniejsze na tym świecie niż "nowy model Pentaksa na piećdziesięciolecie" :mrgreen: :-B Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin .. dziecka oczywiście :mrgreen: :-B
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Podziekuje jak sie urodzi, ok? :-B
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
no ale ten TAKUMAR-DA 40/2.8 Limited jest rzeczywiście limitowany

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach