vector  Dołączył: 02 Maj 2006
cotii ja nie prowokuje, tylko mamy wesołą sytuację, bo wszystko zaczęło się od kolorowych ;-) Więc sprawdza się powiedzenie "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". A Ty też masz kolorowego nicka kwiatuszku więc nie podpadaj szaraczkom ;-) Nas jest więcej i możemy Wam sporo pracy zafundować 8-)
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
często ignorowanie wypowiedzi przez forumowiczów i adminów jest skuteczniejsze niż dawanie ostrzeżeń banów itp jeśli ktoś nie potrafi przyznać się do błędu itd...

Szkoda się rozmydlać, ale admini mogą przez pewien czas ignorować takie lub podobne/inne wypowiedzi a jak sprawa przyschnie usunąć temat....

Proponuję zamknąć wątek i dać koledze szansę na wykazanie się, nie wieszajmy ludzi za ""poglądy"".........
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Alfx napisał/a:
Kobiecie można kupić, lecz z manualnymi szkłami jest dość ciężki. Pozostają kit-y.
no stałki AFy są lżejsze więc to zostaje ale za lekki aparat to też nie dobrze ;-) Moja bronia po złożeniu waży z 1,8kg i to dopiero leży w ręku ;-)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Odpowiedzi adminów typu: zamykam wątek, było, poszukaj nigdy nie były charakterystyczne na tym forum. Aż do teraz. Sorry, ale z takim podejściem po prostu nie chce mi się tu zaglądać.

Jak zawsze strzelasz Michu w samo sedno. Wiele na tym forum nie pisze, nawet nie jestem pewien czy załapuje się na te słynne rabaty gdzieś tam Pal to licho! Natomist zawsze dla mnie wielką przyjemnością było czytanie, czytanie, czytanie! Zresztą wiele tu takich. Niestety! jakieś takie mam wrażenie, że to powoli nie miejsce dla mnie. Stwierdzenie typu kolorowi mają zawsze rację to śmierdzi narodowym socjalizmem.Jakoś sobie nie przypominam z historii stosunków międzyludzkich żeby to doprowadziło do czegoś dobrego. A słynnej atmosferze tego miejsca, a własciwie jej braku to już nie wspominam. Tutaj przyczyny są chyba bardziej obiektywne. No cóż zrobił się tu mały system kastowy i tyle!!!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak ja lubie siedziec okrakiem na barykadzie...

Michu napisał/a:
Należy zastanowić się nad jednym. Skąd wzięła się owa frustracja Vectora. I zwalczać przyczynę, nie skutek.


Michu, odkad pamietam, to po przelocie vectora, czy przez liste dyskusyjna czy forum unosil sie lekki swad zadymy.. on to chyba lubi.

Michu napisał/a:
Nigdy jeszcze nie spotkałem się z takim zamykaniem tematów na tym forum i tak gwałtowną reakcją kolorowych jak od 2-3 tygodni.


Wiesz co, jak od jakiegos czasu cierpie na alergie na OT, mam juz dosc przekopywania niezliczonych watkow o niczym, tesknie za lista... ale to co sie zaczelo dziac od tych 3 tygodni przeraza mnie jeszcze bardziej. :shock:
Chlopaki, starajcie poszukac zloty srodek. Czy trzeba od razu ze skrajnosci w skrajnosc? Tydzien temu do pionu zostala postawiona osoba, ktora odeslala jakiegos nowego do "szukaj" a dzisiaj zamykamy WSZYSTKIE watki, ktore choc lekko sie powtarzaja? :shock: :-(

A jak slysze, ze z kims nie mozna dyskutowac: bo nie! To mnie krew zalewa! Nieomylny to tylko papiez podobniez jest. I wystarczy.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Cytat
obiektywne. No cóż zrobił się tu mały system kastowy i tyle!!!

ale przynajmniej jest na co popatrzeć ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zrobił się kolejny wątek o tym, co mogą moderatorzy, czego nie mogą i nic z tego nie wynika, a p***** nik jak był tak jest. Życzę powodzenia w zostawianiu smrodów sobie samym, nie będzie z tego nic dobrego. I powiedzcie mi wszyscy, którzy bronicie "wolności słowa", czy skoro ten wątek, jako kolejny jest wątkiem niby o kasetce, a w rzeczywistości o niczym, można nazwać wartościowym i pomocnym dla userów poszukujących info o tym aparacie?
Przestaję wycinać, zamykać, podawać linki do powtarzających się wątków. Skoro mam być aż tak bardzo delikatny, to zobaczymy co się tu będzie działo. Ja przewiduję scenariusz:
  • jaki aparat kupić?
  • dlaczego k10 a nie d80
  • jaki mam kupić aparat
  • dlaczego k10 a nie C30d
  • czy powinienem kupić k10?
  • jaki zestaw szkieł do k10
  • dlaczego nic nie mogę znaleźć na forum?
  • za dużo ot!
  • czy k10 jest dobre?
  • szukam info o przejściówce
  • moderator to idiota


Miłego dnia

 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
a tak swoją drogą to dziękuję. Było sobie spokojnie, to zamknęli, poszło do HydeParku to przenisli to cyfrowe i jak ktoś przyjdzie za pół roku poczytać o tym jak się spisuje kasetka to się lekko zdzwiwi ;)

Miłego dnia!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
I powiedzcie mi wszyscy, którzy bronicie "wolności słowa"

tref, odpowiem Ci pytaniem na pytanie. Dlaczego popadamy ze skrajnosci w skajnosc?! Ja chce bronic "wolnosci slowa" ale nie anarchi. Rozumiesz roznice? Moderuj, nie tnij wszystkiego, pilnuj porzadku, nie rob faszyzmu. Porzadek tak, zamordyzm nie. A ja zauwazylem nagly przeskok i zmiane w funkcjonowaniu tego miejsca. niczym nie zapowiedziana, nagla i drastyczna. Widzisz, ja nie jestem fanem watkow o majonezie, ale zamykanie wszystkiego uwazam za przesade.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Witamy w polskim piekelku. Najlatwiej jest przypisac komus odurzenie wladza, nadgorliwosc i system kastowy. Niszczymy atmosfere forum. Powiedz to komus, kto przychodzi do domu po pracy, siada wieczorem z herbata przy komputerze i okazuje sie, ze ma 1200 nieprzeczytanych postow, z czego 3/4 to odpowiedzi typu 'buahahaa' w dziale "Korpusy Cyfrowe".

Mamy 5 nowych kolorowych. Za jakis czas na pewno sie dotrzemy, jak juz pisalem mamy wpadki, moze i jestesmy nieco nadgorliwi, ale aktywna ingerencja to fakt i to sie juz nie zmieni. Taka byla wola wiekszosci uczestnikow PPD. Jesli nie podoba wam sie styl tych ingerencji, mowcie o tym, tak jak to zrobil Michu, ale powstrzymajcie sie z osobistymi wycieczkami albo przypisywaniem zlych intencji. Niestety nie da sie zadowolic kazdego - a zasady sa naprawde proste i stosunkowo liberalne, mimo to konsekwentnie lamane - przy 300 uzytkownikach to bylo zabawne, przy 1500 robi sie burdel.

dz.

[ Dodano: 2007-06-04, 14:29 ]
Arti napisał/a:
Rozumiesz roznice? Moderuj, nie tnij wszystkiego, pilnuj porzadku, nie rob faszyzmu. Porzadek tak, zamordyzm nie. A ja zauwazylem nagly przeskok i zmiane w funkcjonowaniu tego miejsca. niczym nie zapowiedziana, nagla i drastyczna. Widzisz, ja nie jestem fanem watkow o majonezie, ale zamykanie wszystkiego uwazam za przesade.

Arti, a ty nie przesadzasz? Faszyzm, zamordyzm? Zamykanie wszystkiego? Kilka zamknietych watkow na kilkaset to wszystko? Nie rozumiem dlaczego was to tak boli? Przeciez w wiekszosci to was nawet bezposrednio nie dotyczy - ani personalnie, ani merytorycznie.

dz.
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
Strach cos zapytac bez wczesniejszego "szukaj" przez dwa dni...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Strach cos zapytac bez wczesniejszego "szukaj" przez dwa dni...
bez moderowania trzeba będzie szukać 50 dni, o to tu chodzi.

a zresztą, wisi mi, róbcie co chcecie, porządny porządek na miarę [...] ustablilizuje się, tylko na jakim poziomie.

mamy coraz więcej maruderów i trolli, ciekawe dlaczego starsi użytkownicy nie chcą tu zaglądać tak często jak kiedyś, może dlatego, że jeden mądry post na 30 w watku technicznym jest kiepską proporcją.

 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
To prawda.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chciałbym wszystkich uspokoić i zwrócić uwagę na pewien dośc nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Pojawił się kolega "specjalista" i od razu zaczął się źle zachowywać. Między jednym a drugim ostrzeżeniem dla niego, ze spienionych fal morskich wyłonił się vector, który jak zwykle, raz na kilka miesięcy wpada na forum zrobić dym. Tak, po prostu, każda jego wizyta tutaj kończy się mniejszą lub większą awanturą.

Także, mieliśmy pecha, że to się tak skumulowało, następnym razem postaramy się o inny, lepszy harmonogram u naszego stałego dostawcy trolli.

Szklanka jest ciągle w połowie pełna.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Szklanka jest ciągle w połowie pełna.
proponujsze wszystkim :-B ?
niech będzie, ale tylko po pół kufla.
:-D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Arti, a ty nie przesadzasz?

Bardzo mozliwe... taki moj urok. Ale w ten sposob chce czasami zwrocic uwage na pewne rzeczy. A jesli sie okaze, ze nie mialem racji, i gadalem glupoty to z najwieksza radoscia wszystko to odszczekam i przeprosze zainteresowanych. Ja sie lubie mylic...
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Moze dobrym rozwiazaniem bylo by ignorowanie (przez stalych uzytkownikow) ciagle powtarzajacych sie tudziez chamskich watkow i wtedy jesli komus zalezy na odpowiedzi na jego pytanie sam pomysli i przeszuka forum.Opowiadam sie po stronie modow nie wiem tylko czy taka forma dzialania z ich strony jest poprawna na dluzsza mete. Ja osobiscie znajduje tu coraz mniej merytorycznych informacji dotyczacych focenia.
I na koniec mam taka refleksje ze bardzo niegrzecznie jest wpasc tu (zarejestrowac sie) i zaczynac od uzywania niecenzuralnych slow i epitetow pod adresem kogokolwiek z uzytkownikow.Nikt mnie nie przekona ze jest to oznaka dobrego wychowania.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Cytat
Strach cos zapytac bez wczesniejszego "szukaj" przez dwa dni...


Wpierw przydało by się naprawić naszą wyszukiwarkę ta jest totalnie do bani.... :/ Google lepiej wie co się dzieje na tym forum niż nasza szukajka.... :(

Powtarzające się wątki to niestety w 60% wina źle działającej wyszukiwarki w 20% brak wiedzy początkującym (ja też się do nich zaliczam) a reszta za pewno lenistwo i słabe kojarzenie faktów...
Strzelam sobie teraz oczywiście tymi liczbami ale przeglądam wiele forów i.... no sami widzicie.... :(

Jest jeszcze jedno coś, dużą część postów można by rozwiązać poprzez np IRC-a, kupa tematów jest tak prowadzona jak luźna wypowiedź więc może taki IRC byłby dobą odskocznią.... Zanim ktoś skrytykuje IRC powiem że np na forum.suse.pl od czasu jak poszliśmy po rozum do :-B wiele prostych i fajnych info można wyłapać na ircu, po prostu ludzie sobie pomagają.... :)

Za ircem przemawia jeszcze jeden fakt, wielu ludzi na bieżąco śledzi tutejsze wypowiedzi, odpisują po chwili, więc czego więcej chcieć....???

To cheba tela na tą chwile..... :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
Wpierw przydało by się naprawić naszą wyszukiwarkę ta jest totalnie do bani
Popieram, jest tragiczna :evil:
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
kiedyś dawno, dawno temu na starym forum osw zadałem kilka banalnych, laickich pytań - wiadomo jak to początkujący, dwa dni czekałem na jakąś odpowiedź, nie nadeszła, i przewertowałem całe archiwum od deski do deski, trochę to trwało ale prawie na wszystko znalazłem odpowiedź,
a tak z innej beczki - tak wszyscy narzekali na słaby marketing Pentaxa, a jak nastąpiło " szarpnięcie", to problem z " młodymi" pentaxiarzami, moja propozycja jest taka: niech Apollo zatrudni na etat moderatorów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.......a milczenie jest złotem.......


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach