argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, znaczy się, że Kingston szybszy :?: :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zapomnialem dopisac ze to wyniki w MB/s
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Fafniak, znaczy się, że Kingston szybszy

Między czas zmierzył po pierwszym RAWie :-P ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
acha kolejny pomiar przy zapisie tylko w RAW - dal mi wynik prawie 8MB/s
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
RAWie

a propos FK znowu nie dostrzegł, że K10D (i GX-10) ma dwa rodzaje RAWa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przed chwilą, kupując czasopisma, przejrzałem ów test w Foto-kurierze.
Olek 510 wygrał z K10 i GX 10 w dwóch kategoriach (na chyba 5 lub 6). Jedną z nich była intuicyjność obsługi. Powód: Olek ma Polskie menu. Drugą były możliwości fotograficzne. Już nawet nie zagłębiałem się dlaczego - choć podejrzewam, że chodzi o Live View.
Ja rozumiem, że skoro jest całostronnicowa reklama Olypmusa, to powinien ten aparat wygrać. OKO. Ale redakcja mogłaby się jednak chociaż trochę postarać.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
istotnym kryterium oceny testowanych aparatów powinno być ponadto, że "O" jest w alfabecie wcześniej niż "P". To naprawdę duży plus i kolejny punkt dla Olka ;-)
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Ten LV to w ogóle może być porażka, o ile dobrze rozumiem jego istotę to matryca będzie podlegała znacznie szybszemu zużyciu, do tego dochodzi lag przy fotografowaniu...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
olgierd napisał/a:
o ile dobrze rozumiem jego istotę to matryca będzie podlegała znacznie szybszemu zużyciu, do tego dochodzi lag przy fotografowaniu...


A to nie jest tak, ze tam jest druga matryca...?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie jest. Tak było przy "330". Ale prawdę powiedziawszy aż tak nie demonizowałbym zużywania matrycy. W kompaktach mamy z tym do czynienia non-stop i jakoś skutków ubocznych nie widać.

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Poza tym LV można chyba wyłączyć i używać, kiedy potrzebne.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
ZTCW to jest ta sama matryca i zasada działania jak w kompaktach. Czyli: patrzamy, cykamy, coś się zamyka, coś się zasuwa, lustro kłapie itd.

Lepiej wyłączyć i przez wizjerek kukać. A że jeszcze 2 tygodnie temu miałem Olympusa i jak wszystko wszystkim, to wizjerka nikomu nie polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach