Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No niestety w tej chwili mam jak najgorszezdanie o kartach PQI - tych nigdy juz nie kupie....
natomiast kingston jest wolny.....kooosmaaaaarnniieeee woooooolnyyyyyyy bleeeee
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
pstrykam duzo bo sie jeszcze ucze :) a jedna fotka ma do 16mb i jedno ze jak ide w teren to niekiedy po kilkanascie godzin badz kilkadziesiat ( np 2 dni ).

co do ergonomi, wygladu i innych tego typu rzeczy to mnie najmniej obchodzi, do wszystkiego sie mozna przyzwyczaic.

@Fafniak
jak obiecalem jak tylko dostane karte kingstona z powrotem to zrobie te testy i podam.

@espresso
wiesz w swiecie foto jestem nowy, ale akurat to wiem, w koncu interesowalem sie nowa lustrzanka sony, wiec logiczne bylo ze znam historie tej firmy a potem "konica minolta".
Inna kwestia to o czym wspomniales, czyli standardy, ale jakims cudem inne firmy nie maja z tym problemu? czy to nie dziwne?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
alkos napisał/a:
Nie powiedzialbym, ze Kingston to marka. Moze kiedys, pare lat temu, pamieci _firmowal_ dobre...


Firmował - to poprawne stwierdzenie ;) na DDRach do PCetów do dziś czasami pod naklejkami Kingstona widnieją kości samsunga ;) Równie dobrze pod tymi naklejkami można znaleźć Hynixa czy Nanyę :) Kingston to "brand" raczej, niż producent.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
a znasz cala historie firmy? i innych producentow?
i jak wspomniales "czasami" wiec co ma jedno do drugiego?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
ale jakims cudem inne firmy nie maja z tym problemu? czy to nie dziwne?
tez bywają kłopoty. Mam jedna znajomą z Nikonem, Kingston nie chodzi. Drugi znajomy ma Canona także ma kłopoty z Kingstonem. Brat ma komórkę Nokii, kupił kartę Kingstona. Nie działa, kupił Sandiska i hula.
Jeżeli chodzi o pamięci do PC, to nigdy nie miałem z nimi kłopotów. Kart do sprzętu tej firmy nie kupuję.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
a znasz cala historie firmy? i innych producentow?
i jak wspomniales "czasami" wiec co ma jedno do drugiego?


Apeluje o kulturalne podejscie do wspolrozmowcow. Oraz lepsza argumentacje wypowiedzi.



Admin.
 

pilot  Dołączył: 15 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
Z K10 taka karta będzie współpracowała, z lapkiem nie wiem. Tylko po co Ci taka duża karta, osobiście wolałbym cztery 2 GB, pewniej i wygodniej. Na jednej 2 GB karcie mieści się 121 RAWów, wydaje mi się, że to sporo.


Co do wygody to się nie zgodzę, wolę jedną dużą kartę. Wiadomo że jak masz kilka kart to mniejsze prawdopdobieństwo utraty zdjęć jak padnie karta, ale na 8GB wejdzie mi 368 zdjęć RAW+jpg i mam święty spokój w czasie focenia seriami :)

pozdr
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pilot napisał/a:
na 8GB wejdzie mi 368 zdjęć RAW+jpg i mam święty spokój w czasie focenia seriami

Jeżeli robisz praktycznie podwójnie zdjęcia to masz rację, że w tym wypadku 8GB będzie wygodniejsza.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@alkos
alez staram sie jak moge :)

@argawen
to moze dotyczyc kazdej karty, ja nie raz w innych watkach wspominalem ze mialem problemy z kazda z wymienionych kart, a powiedzialbym inaczej: zadna karta mnie nie zawiodla :)

@pilot
czyli znasz odpowiedz, ze potrzebujesz 8gb karte, co do pytania czy twoj konkretny model aparatu obsluzy 8gb sdhc to zrob tak ze idziesz do sklepu z tym cackiem ( aparatem ) i mowisz ze chcesz ta karte do tego aparatu, sprawdzasz jak nie pasuje beirzesz inna :) ja nie mialem z tym problemow.

@espresso
nie to jest dla mnie wazne , matryca jest wazniejsza nizeli jakis drobiazg w ergonomi. rozumiemy sie? poza tym o gustach sie nie dyskutuje, czyz nie ?

co do tego co jest lepsze dla mnie, dziekuje za rade ale juz mam lustrzanke i tak zostanie, czy dobrze zrobilem czy nie to juz moj problem, ale doceniam i dziekuje za troske

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Jeżeli robisz praktycznie podwójnie zdjęcia to masz rację, że w tym wypadku 8GB będzie wygodniejsza.


Jesli robilbym na cyfrze, wybralbym opcje 2x4gb. Latwo sie archiwizuje na dividi :-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@espresso
co do sony chodzilo mi o to ze przejeli oddzial minolty, dobrze pisze? chyba tak bylo? jak sie myle poprawcie mnie :)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@espresso
Co do matryc, to poziom moze jest porownywalny, nie jestem ekspertem wiec nie wiem,
Mnie inne rzeczy wkurzaja w swoim lustrze. I musze sie z tym pogodzi. Co do obrobki zdjec to przyjalem sobie ze nie bede ich obrabial ( poza podstawowymi obrobkami np czarno-biale itp ).
Wole zrobic zamiast 1 fotki 10 niz potem poprawiac na kompie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Kingstona 1GB i też miałem z nim problemy. Jednego razu po zgraniu zdjęć karta nie dała się odczytać ani sformatować zarówno w DL-u jak i na komputerze przez czytnik i-tec-a. Dopiero w pracy udało mi się ją sformatować w małpce Canona.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
plwk napisał/a:
Mam Kingstona 1GB i też miałem z nim problemy. Jednego razu po zgraniu zdjęć karta nie dała się odczytać ani sformatować zarówno w DL-u jak i na komputerze przez czytnik i-tec-a. Dopiero w pracy udało mi się ją sformatować w małpce Canona.


Miałem podobny problem z Kingstonem, ale 256MB. I tu pomogła małpa Canona. Ciekawe.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Może planują fuzję firm CanoeStone :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Może planują fuzję firm CanoeStone


Cos jak FlintStone?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
vertiico napisał/a:
pstrykam duzo bo sie jeszcze ucze :) a jedna fotka ma do 16mb i jedno ze jak ide w teren to niekiedy po kilkanascie godzin badz kilkadziesiat ( np 2 dni ).
(..)
Wole zrobic zamiast 1 fotki 10 niz potem poprawiac na kompie.

Dobrze, że stać mnie było na nową cyfrankę :->
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Kingston jest fe, czasami czekałem 2 do 3 sekund zanim RAW-a mi zapisał :( Nie ma to jak SanDisk DiExtreme II lub III
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Od 2002 roku używałem 128Mb karty Smart Media Kingstona (z Olympusem) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Teraz chwilowo w GX1S siedzi karta miniSD 512 Mb też Kingstona no i też zero problemów...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bob* napisał/a:
Teraz chwilowo w GX1S siedzi karta miniSD 512 Mb też Kingstona no i też zero problemów...


Jakos z nieufnoscia podchodze to takich stwierdzen wyglaszanych przez taki awatar...

:-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach