gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
test porównanie k10d gx10 i olympusa E-510 w 6 foto kurierze jeżeli ktoś zainteresowany to zeskanuje i wrzuce
do zasssania, choć szczerze nie za bardzo takim testom ufam.Obmacanie dobra rzecz ja przy następnym kupnie a kupuję przez sieć zamawiam dwa "podejrzane "na raz pomacam na spokojnie po czym jednego odeślę
robił tak ktoś-ciekawi mnie co na to sprzedawcy internetowi?
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
w marcowym "Practical Photography" jest test porównawczy. Wygrywa go samsung, z uwagi na niższą cenę.
testerzy uznali że większość różnic, dotyczących wykonania puszek, wyglądu zdjęć (i innych rzeczy) nie jest aż tak istotna by w ten sposób wyłonić zwycięzcę. Patrząc na puszki rzuca się w oczy przede wszystkim inne wyprofilowanie grip-a na tylnej ściance, samsung ma wyraźniejsza wystającą krawędź, zaznaczającą przestrzeń na kciuka, inne przyciski itd... nie wszystkim musi to pasować. Poza tym kosmetyka zmienione przyciski, ciut inaczej opisane itd...
W zdjęciach portretowych samsung daje więcej niebieskiego a pentax żółtego. drobne różnice w oddawaniu detali w cieniach i światłach. Penax więcej w światłach, samsung w cieniach, wszystko [chyba] w oparciu o jpg.

 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
grendel

a próbowałes w fotozakupy.pl w tarnowskich górach?Zadzwon czy mają na stanie...
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
W MM w Katowicach niema K10,ani też samsunga GX 10.Dwa tygodnie temu był w Saturnie.Dzisiaj jadę podbić gwarancję do Saturna,wieczorem napiszę czy są dostępne w/w aparaty.W Chorzowie na Wolności były Samsungi i Pentaxy dwa tygodnie temu,jak jest teraz nie wiem.Pozdrówka.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Dla tych co zamierzają sprowadziś Samsunga z USA sposobem na znajomego(bez pudełek itp.)

Jarosław Babraj Dział Obsługi Klienta napisał/a:
Aparaty zakupione w USA aby je serwisować w Polsce potrzebują trzy dokumenty:
1) międzynarodową kartę gwarancyjną
2) dowód zakupu
3) dowód opłacenia cła na terenie UE


Troche smutna dla mnie wiadomość..ale trudno..oby mój GX-1S nie potrzebował serwisu.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
tutaj test z foto kuriera http://www.plikus.pl/zoba..._k100-6369.html
a fotozakupy.pl z tarnowskich gór polecam kupowałem u nich swoją k100 pozytywne doświadczenia
 
Matt2  Dołączył: 05 Cze 2007
 
gezeb napisał/a:
tutaj test z foto kuriera http://www.plikus.pl/zoba..._k100-6369.html
a fotozakupy.pl z tarnowskich gór polecam kupowałem u nich swoją k100 pozytywne doświadczenia


Ja bym w to tak do końca nie wierzył - Sony Alfa ma mieć wg wykresu najniższe szumy przy wysokich czułościach, co nie jest raczej możliwe, jak się patrzy na zdjęcia i inne testy. Dodatkowo nie chce mi się wierzyć w tak dużą różnicę w prędkości zapisu na kartę między Samsungiem GX10 a Pentaksem k10d. Nic nie wspomnieli, że to LiveView w Olympusie jest konieczne ze względu na mały i ciemny wizjer - no ale to bardziej wtedy przypomina kompakt niż lustrzankę. Jakiś błąd jest chyba też w połowie wykresu dynamiki Samsunga - pozioma linia, nie wiadomo skąd - chyba aż tak kiepskiej liniowości Samsung nie ma (a oni to za zaletę podają, że ma dużą dynamikę, zresztą równą w granicach błędu statystycznego z Olympusem, a na wykresie widać, że Olympus jest najbardziej zbliżony do Alfy).

Matt
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
Witam.
Ja również nie sypiałem po nocach i myślałem co kupić.
Dziś zamówiłem GX10 ze względu na cenę.
Macałem oba aparaty, ale szukałem długo szczególnie GX.
Kadyszka jeszcze czasem bywała w MM, ale jak wspominałem o Samsungu fachowcy z MM zawsze mnie obśmiewali, że u nich "chłamu" się nie sprzedaje ;-)

Aha no i czeka mnie jeszcze przeprawa z moją piękniejszą i logiczniej myślącą połową :-P

ps. mój pierwszy post na forum, więc pozdrawiam wszystkich.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Matt 2 też mi się nie chce wierzyć w aż takie różnice ale jak znam życie to zweryfikują to forumowicze co do szumów to pewnie ciężko bez spotkania ale prędkości jak najbardziej a więc panie i panowie stopery w dłoń i do dzieła czekamy na wyniki :-)
 
Matt2  Dołączył: 05 Cze 2007
 
gezeb napisał/a:
Matt 2 też mi się nie chce wierzyć w aż takie różnice ale jak znam życie to zweryfikują to forumowicze co do szumów to pewnie ciężko bez spotkania ale prędkości jak najbardziej a więc panie i panowie stopery w dłoń i do dzieła czekamy na wyniki :-)


Szumy można zweryfikować na zdjęciach w Internecie - różnice między GX10 a K10d są praktycznie niezauważalne gołym okiem, a Alfa 100 to porażka przy nich, przy ISO 800 szumy są bardzo duże, a przy 1600 można powiedzieć... że to jest prawie tak, że na zdjęciach z szumu wydobywają się kontury obiektów... bardziej rzeczowo - Alfa jest dużo gorsza pod tym względem od samsunga i pentaksa, a na teście wypadła lepiej. Więc o co tu chodzi? W teście w kilku miejscach piszą, że LiveView Olympusa przebija Canona Marka III. Dziwne porównanie - na tej samej zasadzie można napisać, że kompakty też go przebijają, bo mają programy tematyczne na fotografowanie zwierzątek i makro ;-)

Matt
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Dla zainteresowanych.W Saturnie jest K10 D za 4299 zł,a Kasetka za 2399 zł.Chyba ich totalnie pogieło.W Chorzowie na ul:Wolności jest K10 D za 3550 zł,a Samsung GX10 za 2800 zł.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ursusek napisał/a:
W Saturnie jest K10 D za 4299 zł

W Rdomiu w MM jest wystawiony za taką samą cenę ale jest mozliwość negocjacji.
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
ursusek napisał/a:
Dla zainteresowanych.W Saturnie jest K10 D za 4299 zł,a Kasetka za 2399 zł.Chyba ich totalnie pogieło.W Chorzowie na ul:Wolności jest K10 D za 3550 zł,a Samsung GX10 za 2800 zł.


Ja zamówiłem przez net za 2750 GX z kitem.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Aparaty które podałem wszystkie były z kitem
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
No to nie drogie te aparaty u Ciebie. W Warszawie najtaniej widziałem w sklepach GX 10 za 3000pln, a K10 chyba za 3900.

Wiem, że gdzieś jest temat odnośnie kart pamięci, ale takie pytanie, czy warto kupić to :

http://www.skapiec.pl/site/cat/16/comp/128029


Może coś polecicie w tej kwesti.
Dzięki.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
gezeb napisał/a:
tutaj test z foto kuriera http://www.plikus.pl/zoba..._k100-6369.html
a fotozakupy.pl z tarnowskich gór polecam kupowałem u nich swoją k100 pozytywne doświadczenia

nie lubię podważać testów, bo to często pachnie prostą psychologią (typu: "kupiłem sprzęt, więc jest to najlepszy sprzęt"), ale to, co przytoczyłeś gezeb to jakiś wyjątkowy schiz. Zasadniczy tekst przeczy wnioskom, jakie zawarte są na końcu. Nawet nie ma z czym za bardzo dyskutować skoro za najlepszy uznaje się aparat, który ma maciupki wizjer i najwolniejszy (i - jak sami napisali - niedokładny) AF. Jak się odpowiednio ustawi kryteria testu, to można udowodnić wszystko - przy odrobinie samozaparcia udowodniłbym zapewne, iż mój kompakcik canon A700 jest lepszy od Olympusa,Pentaxa i Samsunga razem wziętych. Wystarczy, że za najważniejsze kryteria uznam: najniższą cenę, małe rozmiary (wygoda - można schować do kieszeni), zoom (x6), tanie zasilanie (2 paluszki AA), cichą/dyskretną pracę migawki ;-) i mamy mistrza 8-) ... Swoją drogą - po wakacjach zamierzam chyba kupić samsunga... ze względu na niższą od pentaxa cenę (to jednak w PL jest argument).
 
Matt2  Dołączył: 05 Cze 2007
Zdano napisał/a:
ursusek napisał/a:
W Saturnie jest K10 D za 4299 zł

W Rdomiu w MM jest wystawiony za taką samą cenę ale jest mozliwość negocjacji.


Zgodnie z prawem możliwość negocjacji jest w każdym sklepie, może niezbyt rozpowszechniona, gdy się kupuje chleb czy masło, ale większe rzeczy można zawsze negocjować. W MM sam byłem niedawno świadkiem "negocjowania" ceny karty pamięci, która ostatecznie wyszła taniej niż na allegro. Jak się nie uda obniżyć ceny, to zawsze mogą jakiś gadżet dożucić czy coś...

Matt
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
wlasnie zamowilem samsunga 2-3 dni i trfi w moje lapska ... :) cena ok 2800 - 2900 mozna bylo taniej ale to przynajmniej ze sprawdzonego zrodla :)

co do testow i porownan gx-10 i e-510 to, a przed zakupem wlasnie miedzy tymi modelami chcialem wybrac to samsung to inna bajka (oczywiscie w moim ocdczuciu) kilka spostrzezen:

1. wizjer w gx to wizjer 1 klasa w 510 to nawet nie wiem jak mozna to nazwac wizjerem ... judasz w drzwiach lepiej w testach by wypadl :)
2, podglad na zywo - jak ktos lubi kadrowac w ten sposob to ok bo poza tym to nie wiem do cego moze jeszcze sluzyc z jego funkcjonalnoscia ... nie widac (przynajmniej mi nie udal sie tego ustalic) jak ostrzy fotki i jaka ostrosc zlapal i czy wogole zlapal
3. AF slyszalem rozne opinie i moze przy 3 punktowym nie jest najgorszy ale tez bez porownania do gx !!
4. w rekach e-510 moze nawet nie lezy najgorzej - ale tym przy wyborze napewno nie bede sie kierowal :)
5. manualne ostrzenie na kitowym obiektywie w e-510 jak dla mnie porazka zeby ustawic ostrosc to trzeba sie niezle nakrecic ... moze i wieksza skala ale jak dla mnie porazka

w samsungu troche przerazala mnie jakosc lampy blyskowej po niektorych testach ale zawsze mozna ja mienic na zewnetrzna jak bedzie taka potzeba ... z wizjerem (patrz e-510 gorzej ) :)


suma sumarum szukalem szybkiej lustrzanki i tym przede wszystkim kierowalem sie w wyborze a wybierajac pomiedzy tymi modelami wedlug tych kryteriow to jednak gx wypadal lepiej ....
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
szela napisał/a:
2, podglad na zywo - jak ktos lubi kadrowac w ten sposob to ok bo poza tym to nie wiem do cego moze jeszcze sluzyc z jego funkcjonalnoscia ... nie widac (przynajmniej mi nie udal sie tego ustalic) jak ostrzy fotki i jaka ostrosc zlapal i czy wogole zlapal


Co do tego to może w makro ma zastosowanie ;-)
Innego ja nie widzę.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
cypis nie przeoczyłem ale uznałem że nie warto o tym pisać bo każdy to zauważy a zresztą to
uważam że ocena końcowa w testach należy do czytelnika który robi to na podstawie danych i faktów -przy założeniu że są solidne. A czy to pachnie psychologią jak wszystko związane z handlem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach