vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
obiecuje ze go zobaczysz jak mi samsung/pentax udostepni zrodla :)
btw linuxa bym sobie wgral tak samo jak na ipoda :D
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
zrodla? phi, gdybysmy mieli dostep do zrodel nie bylo by calej zabawy
a tak mozesz sie umiejetnosciami wykazac.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
no cos ty to nielegalne :evilsmile:
no chyba ze na wlasny uzytek :roll:

a zrodla by sie przydaly :) mozna by nowa funkcjonalnosc zaimplementowac :)
w RE sie nie bawie :) choc swego czasu rosjanie win95 tak rozpracowali :D


co do zabawy to lustro kupilem by sie oderwac od kompa :D
wiec sie tego trzymam, bynajmniej sie staram :mrgreen:
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
To moze jakos cie zachece?
chyba ze boisz sie podjac wyzwanie :lol:


W fm 1.30 jest cos takiego: 000000F0: AB DD 8E 58 - po zamianie na FF FF FF FF mozliwa staje sie modyfikacja :) kodu
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
wyzwan sie nie boje :)
ale testowac na swoim nie bede :D

modyfikowac kod to mozna i bez tego, tylko czy bedzie dzialal :mrgreen:
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Phi, nie boisz?
Ja swoje modyfikacje rozpoczelem 2 dni po zakupie lustra i kazda zmiane testowalem osobiscie. Narazilbym sie na kpine publikujac nie dzialajacy kod.
Wspominana zmiana otwiera furtke do modyfikacji pliku binarnego.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
jak zapewne wiesz jest kilka "poziomow" programowania :)
ja tam nie chcialbym uszkodzic swojego, a nigdy 100% pewnosci sie nie ma.
btw 1.30 to ma tylko pentax, ale juz zassalem.

Skad ta pewnosc ze ta zmiana tylko za to odpowiada?
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Skad? bo wiem co robie :) nie robie tego od dzis, a juz napewno nie rozpoczelem kursu programowania od kupna pentaxa.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
pytam sie skad 100% pewnosc ? :) a to duza roznica
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Skoro juz tak drazysz, w odrozniniu od ciebie jestem w stanie swoje wypowiedzi poprzec dowodami.

fm 1.10, 1.20 nie zawieraja wspomnianego ciagu - bez problemu pozwalaja na modyfikacje
fm 1.30 zawiera m.in. wspominany ciag, po jego modyfikacji do postacji znanej z fm 1.10 i 1.20 mozliwe staje sie modyfikowanie pliku
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
tom napisał/a:
Skoro juz tak drazysz, w odrozniniu od ciebie jestem w stanie swoje wypowiedzi poprzec dowodami.


zalosne :) tylko na tyle Ciebie stac? Jezeli masz cos do mnie to wal smialo, czego sie boisz.

Nie interesuje sie tym, a w szczegolnosci fm do k10d. I nie sledze zmian.
Dalej nie powiedziales skad ta pewnosc, czyli to ty na razie mowisz bez potwierdzenia.
Sam do tego doszles, jezeli tak to jak i jak to sprawdziles ( czy aby na pewno ta zmiana robi tylko to o czym myslisz ) .

tom napisał/a:
fm 1.30 zawiera m.in. wspominany ciag, po jego modyfikacji do postacji znanej z fm 1.10 i 1.20 mozliwe staje sie modyfikowanie pliku

OT: swoja droga plik zawsze mozna edytowac :)
to tylko na tej podstawie?

nie to ze sie czepiam, abys mnie zle nie zrozumial, pytam z czystej ciekawosci.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Zalosny to ty jestes.
Proste, oba pliki podalem analizie (program porownal oba pliki, wskazal mi miejsca gdzie kod sie rozni) zmodyfikowalem stosowne 8 bitow, wrzocilem binar na karte, zflashowalem soft w aparacie (skoro sie udalo - znaczy ze dziala), zmodyfikuj dowolny 1 bit w pliku, bez modyfikowania wspomianych 8 bitow - aparat pokaze ci komunikat o tym iz plik jest uszkodzony i odmowi jego wgrania do pamieci.
Cos jeszcze?

[ Dodano: 2007-08-03, 02:11 ]
Modyfikowac tak, ale TEGO SWOJEGO ZMODYFIKOWANEGO PLIKU twoj aparat NIE ZALADUJE... o tym caly czas mowie. Moja modyfikacja pozwala na jego zaladowanie do pamieci, rozumiesz?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
troche zastanow sie co piszesz.
Po drugie to nie masz 100% pewnosci czy aby czegos przy okazji nie zmieniles :)
takie na slepo zmienianie, a moze zadziala, ja jakbym to robil w pracy juz bym byl out.

[ Dodano: 2007-08-03, 02:12 ]
tom napisał/a:
Modyfikowac tak, ale TEGO SWOJEGO ZMODYFIKOWANEGO PLIKU twoj aparat NIE ZALADUJE... o tym caly czas mowie. Moja modyfikacja pozwala na jego zaladowanie do pamieci, rozumiesz?


jezu czlowieku luzik, chyba nie zrozumieles "OT"
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Na slepo to jest rozmowa z toba.
EOT.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
tom napisał/a:
Proste, oba pliki podalem analizie (program porownal oba pliki, wskazal mi miejsca gdzie kod sie rozni) zmodyfikowalem stosowne 8 bitow, wrzocilem binar na karte, zflashowalem soft w aparacie (skoro sie udalo - znaczy ze dziala),


choc niekiedy taka metoda sie sprawdza, to w takim przypadku jakbym mial zmieniac kod i pozniej udostepniac ludziom mowiac ze "dziala" bym sie nie odwazyl. Dobrze ze Tobie dziala, ale zasada zmienie ten kawalek na to co bylo i zobacze co sie stanie, jak nie zadziala to zmienie inny to swietne podejscie ( oczywiscie niekiedy sie tak robi ).

Moglbym zmienic taki fm, ale w zyciu bym nie napisal w stylu:
"zainstalujce go bo dziala". O ile wogole bym go publicznie udostepnil.
Ja bym tego nie zobil, z wielu powodow.
To ze Ty wyznajesz inna zasade to tez dobrze.

"
Hacking:
Pentax K10D Firmware 1.20 - Polskie Menu
...
Od tej pory mo¿na cieszyæ siê juz polskim menu
"
a moze by jakas informacje ze instalujesz na wlasna odpowiedzialnosc? ;)
To nic nie kosztuje :]
Czyli zamiast niemieckiego ma sie polski, czysta zamiana :)
( Swoja droga zastapienie niemieckiego polskim , w swietle ostatnich spraw polsko-niemieckich moze uchodzic za przejaw dyskryminacji :mrgreen: )
Choc i tak dobrze ze ktos sie tym zajmuje, szkoda tylko ze na stronie skad mozna pobrac owy fm nie ma wzmianki ze na wlasna odpowiedzialnosc.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Też jestem programistą z zawodu ;)...

tom - moje wyrazy uznania za odwagę - ja osobiście bałbym się grzebać w FW sprzętu za ponad 3000 PLN w sposób w jaki Ty to robisz. Cieszę się że Ci się udaje i że próbujesz coś zrobić tu dla ludzi z PL (nie będę tu poruszał legalności tego przedsięwzięcia)

Jednak.... ja bym się nie odważył instalować tego FW w swoim aparacie jakbym miał K10...
vertico ma tu rację co do tych 32 bitów (a nie ośmiu bitów jak pisałeś) które zmieniłeś na same jedynki. Zrobiłeś to trochę na oślep, być może akurat udało Ci się tak ogłupić poprzednie FW aparatu, że ten stwierdził że nowy plik ma dobre CRC... ale skąd pewność że nie ruszyłeś w ten sposób czegoś innego? Przecież grzebiesz w pliku binarnym a to nie ma NIC wspólnego z grzebaniem w kodzie źródłowym. Aparat po to właśnie sprawdza CRC żeby ograniczyć możliwość zepsucia aparatu uszkodzonym firmware'm, a nie po to żeby uniemożliwić/zabezpieczyć przed wgrywaniem modyfikowanego...

Tak na koniec zapytam jeszcze z ciekawości.... czy używasz przypadkiem jakiegoś oprogramowania do RE albo chociaż disassemblera? Heh i ciekawy jestem czy wiesz jaki procesor albo jakiej architektury chociaż jest uzywany w K10D?

PS. tom nie traktuj proszę tego posta jako jakiś atak na twoją osobę... ja tylko napisałem co o tym sądzę jako programista firmware.... Przeczytaj zresztą pierwsze zdanie tego posta:)

:-B :-B na zgodę :)
 
prefiks  Dołączył: 06 Lip 2007
Z grzebania w archiwe.org wychodzi ze opis 1.21 różni się od 1.20 dodaniem jednego punku:

9) An improvement in accuracy of controlling exposure when using an external flash.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
prefiks napisał/a:
Z grzebania w archiwe.org wychodzi ze opis 1.21 różni się od 1.20 dodaniem jednego punku:

9) An improvement in accuracy of controlling exposure when using an external flash.


I tej wersji się trzymajmy :mrgreen: Dziś sobie wgram nowy soft i nic a nic nie będę w nim grzebał (nawet jakbym potrafił).

PS. Czy ktoś próbował modyfikować program w zmywarce Whirlpool ? Pytam, bo mi tak głośno pracuje :lol:

pzdr
Robert
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
tom napisał/a:

W takim tempie, niedlugo powstanie tetris dla k10d/gx10 a moze nawet edytor tekstu.. w kasetce :p


To w pentaksie nie ma tetrisa? Przeciesz nawet gópie maupki majom tetrisa i ottwarzajom emetrujki! Wpisójcie miasta kture wspułczujom urzytkownikom pentaksa. [']
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
- Po co informatycy kupuja lustrzanki cyfrowe?
- Zeby hakować ich frimeware.

Ale jazda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach