mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
[ale to już wiecie po moich limerykach i wierszykach]


Nie wiem jak inni, ale ja tęsknię za nimi :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia, podpuszczasz mnie :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
trefelku, ależ skąąąąd <niewiniątko>

;-) :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jestem zmęczony,
"musk" wytrawiony
nie spłodzi dziś niczego!
Nie poczytasz o klockach lego,
nie zobaczysz na biegunach konia,
ni Afryki, ni safari, ni słonia!

Wszelkie obrazy tajemne
słońca, ogniska i miłości płomienne
pozostaną w sferze Twoich marzeń
imaginacji czy wyobrażeń.
Jakim chcesz słowem nazwij to zjawisko
ja na dziś napisałem już wszystko!
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Kolega rejestrował niedawno stronę www :) Zagadką było np wypełnić we wniosku częstość ukazywania się 'prasy' :) wpisał 24 godziny na dobę :]

W sumie to mógł bym mieć teraz legitymację dziennikarską ale nigdzie jeszcze nie chcieli więc po co mi ona ;]
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Radzik napisał/a:

W sumie to mógł bym mieć teraz legitymację dziennikarską ale nigdzie jeszcze nie chcieli więc po co mi ona ;]


To ja podpuszcze... :mrgreen:
Wyobrazmy sobie, ze ktos rejestruje pentax.org.pl jako wydawnictwo - prase codzienna, robi piekna pieczatke i zamawia w drukarki blankiety na A4 do druku laserowego :mrgreen:

Koniec problemow ze skladkami na serwer :mrgreen: .
Wydawnictwo pentax.org.pl za okreslona konieczna kwote drukowaloby piekna zafoliowana i ubrana w koszulke identyfikatora legitymacje z napisem PRESS, PRASA, PENTAX.ORG.PL, plus te wszystkie informacje jakie sa na legitkach prasowych, piekna okragla granatowa pieczec klubowa wbita w zdjecie itd... :mrgreen: Legitymacja wazna jeden rok.
Prawo do ikonki REDAKTOR na forum ;-)

I teraz moje uszy Ferengi podpowiadaja: 30 redaktorow po 30 zl to 900 zl na serwer minus koszty druku i wysylki.
Ale 300 redaktorow po 30 zl... to 9.000 zl ;-) Za to mozna miec taaaaakie lacze ;-)
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Mało liczy się to, ze masz legitymacje prasową. Liczy się to kto Ci ją wystawił ;)
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Jest jeszcze druga sprawa - zdarzało się nie raz, że ewidentnie gazety internetowe spotykały się z odmową Sądów Okręgowych zarejestrowania ich jako prasa. I co wtedy?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
olgierd napisał/a:
I co wtedy?

Teraz wszystkie SO będą się musiały liczyć z orzecznictwem SN przeca. W razie wątpliwości wyślą pytanie prawne i może SN się wtedy jakoś konstruktywnie ustosunkuje i uszczegółowi wykładnię.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
jesli sąd odrzuci wniosek o rejestrację to tym samym orzeka, że strona nie jest 'prasą' i tyle.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
vesper napisał/a:
olgierd napisał/a:
I co wtedy?

Teraz wszystkie SO będą się musiały liczyć z orzecznictwem SN przeca. W razie wątpliwości wyślą pytanie prawne i może SN się wtedy jakoś konstruktywnie ustosunkuje i uszczegółowi wykładnię.

A właśnie, że niekoniecznie ;-) po pierwsze to postanowienie wydane w konkretnej sprawie, nie zasada prawna.
Jakbym miał pokazać orzeczenia SN, które zostały wydane zaraz po sobie ale kompletnie rozbieżne jeśli chodzi o ocenę prawną materii... uuuu... ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Tak, olgierd, ale patrzysz na to z czysto formalistycznego, a nie pragmatycznego punktu widzenia. Sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że każdy szanujący się sędzia, któremu zależy na rozwiązaniu sprawy, a nie tylko odhaczeniu jej w repertorium jako załatwionej, poprosi o interpretację przepisów SN znając jego ostatni wyrok, a nie będzie zgrywał boga wszechwiedzącego lenistwem podszytego.

Tak, tak, wiem, że zbyt często bywa inaczej. Aż za dobrze wiem, jak często.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Nie, patrzę z czysto praktycznego punktu widzenia. Rozbieżności w orzecznictwie SN jest mnóstwo, owszem, uwaga ta nie dotyczy tej sprawy (czy też ogólnie pr.prasowego).

Zresztą: ilu adminów stronek www pobiegło od razu się rejestrować?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Nie do końca się zrozumieliśmy ;-)

olgierd napisał/a:
ilu adminów stronek www pobiegło od razu się rejestrować?

Żaden. Wygrałam LXa?
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
vesper napisał/a:
olgierd napisał/a:
ilu adminów stronek www pobiegło od razu się rejestrować?

Żaden. Wygrałam LXa?

Skąd ta pewność? ;-)

Niestety, eliksa nie da się tak łatwo wygrać ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Skąd stwierdzenie, że pewność?
Poparte obserwacjami przypuszczenie. To takie polskie zwyczajnie. EOT z mojej strony.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No głupota. W sumie - raczej niegroźna i sądzę, że większość osób to oleje, zapomni i po sprawie. Ale do niczego jest inna sprawa - takie knoty utwierdzają w ludziach przekonanie, że prawo to taka upierdliwa ramota bez kontaktu z rzeczywistością - a jest to przekonanie powszechne, czego dowodzi ostatnia dyskusja o prawie o ruchu drogowym. To jest właśnie polska specyfika - dodam, że specyfika zupełnie do d..y :-(
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
bEEf napisał/a:
No głupota. W sumie - raczej niegroźna i sądzę, że większość osób to oleje, zapomni i po sprawie.


To jest bardziej grozne niz sie komus wydaje. Powiedzmy, ze na forum cyberiada.org.pl wypowiesz, ze Canon robi slabe korpusy :mrgreen: Jakis, przykladowo Arnold zglosi wiec sprawe do prokuratury o ... znieslawienie. Prokurator nie bedzie juz sobie glowy lamal, kto ma racje w sporze. Wezwie na przesluchanie wlasciciela serwisu, i sprawdzi tylko czy jego serwis jest zarejestrowany jako prasa :mrgreen:
Jak nie - wyda nakaz zamkniecia i ukarze grzywna za lamanie prawa. Krotka pilka, a jakie ulatwienie w pracy - nie trzeba sie juz wcale znac na technologii i nowinkach ... a 100% skutecznosci w internetowych sporach :mrgreen:
A jakie piekne zastosowanie w polityce... :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Proszę o konkretną odpowiedź - czy obowiązek rejestracji dotyczy strony, która jest publikowana (czyli umieszczona) na serwerze w Polsce, czy też jej właściciel mieszka w Polsce?

Dla przykładu TV satelitarna Polonia1 nadawana jest z Włoch (albo mi się wydaje, w każdym razie z zagranicy), a wynieśli sie z Polski, gdy na początku lat '90 mieli jakieś sęki z rejestracją czy koncesją. Odkąd nadają z Włoch, nasze ustawy ich nie ruszają (?). Może tak samo jest z internetem?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Znając życie, wymyślą tak, że serwer może znajdować się za granicą i to nie będzie podpadało pod przymusową rejestrację, lecz wszystkie domeny wykupowane od NASK [a głównie ".pl"] będą musiały być rejestrowane. Jak jest teraz? Pewnie nikt nie wie, łącznie z SN, bo przecież ówczesne [i niestety obecne prawo] nie mówi o necie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach