pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
agrh... thrackan to o kolorze zielonym napisalem z lekka nutką ironii... :-/ :mrgreen:

a tak nawiasem to w labach monitory przy maszynach sa CRT i laborant przed wywolaniem zdjecia z nosnika cyfrowego, gdy poprawia zdjecie <kolory, nasycenie, ostrosc> to z reguly, w przewazajacej liczbie przypadkow ma do dyspozycji monitor CRT
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pavlis83 napisał/a:
to z reguly, w przewazajacej liczbie przypadkow ma do dyspozycji monitor CRT

To juz wiem dlaczego odbitki z korekta sa zwykle takie marne.

pavlis83, nie wiem co Ty probujesz nam udowodnic. Wszyscy ludzie ktorych znam, a ktorzy zyja z projektowania/grafiki/dtp juz dawno przesiedli sie na LCD.
Do amatorskiego uzytku nawet panel za 1500-2000 zl bedzie wystarczajacy - byleby mial matryce w odpowiedniej technologii.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
to z reguly, w przewazajacej liczbie przypadkow ma do dyspozycji monitor CRT

To juz wiem dlaczego odbitki z korekta sa zwykle takie marne.


U mnie w labie do Agfy DLab3 podłączony był firmowy monitor LCD, do tego dotykowy. W kolorze cyan, nie do skorygowania. Przyszedł technik, powiedział żeby na auto robic, bo on tego nie naprawi, gwarancja nie obejmuje.
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Wszyscy narzekają na LCD a ja wam powiem, że dość często używam laptopa. Wprawdzie to Dell na matrycy Philipsa 15.4 1680x1050 i wystarczyło mu trochę niebieskiego zapodać. Uważam, że w miarę dobry LCD jest ok. Poza tym Panowie, co tu się oszukiwać mamy gorsze postrzeganie kolorów od Pań. Moja żona jest czasem "zgorszona", że odróżniam turkus od niebieskiego, ale nie ma co ukrywać kobiety mają lepiej :lol:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
U mnie w labie do Agfy DLab3 podłączony był firmowy monitor LCD, do tego dotykowy. W kolorze cyan, nie do skorygowania. Przyszedł technik, powiedział żeby na auto robic, bo on tego nie naprawi, gwarancja nie obejmuje.

Czyli jak widac do maszyny za gruba kase montuja szmelc. :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan tną koszta gdzie mogą ;-)
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Dead pixel
Witam

Od jakiegoś tygodnia zawitał u mnie nie chciany gość "dead pixel",
odnośnie trgo mam dwa pytania czy warto dla tego jednego wysyłać go do serwisu, i drugie pytanie, wiadomo że już niedługo premiera nowego aparatu k200d i jak sądzicie czy przeszedł by taki trik, że jeśli dałbym go do naprawy za jakieś pól roku to oni by mi dali nowy aparat tz k200d w ramach naprawy czy raczej nie ma co na to liczyć, a moje pytanie wzięło się stąd, że miałem podobna sytuacje z laptopem i wymienili mi na (nowy) następce.

a odnośnie dead to tu wycinek zdjęcia:
100%
400%
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentaxowiec, - powiem ci tak.... mialem w istD 2-3 hoty wyminilem sprzet.... i to byl blad - takiego egzemplarza to nie mial nikt... :evil:
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Fafniak napisał/a:
takiego egzemplarza to nie mial nikt... :evil:

Czyli z deszczu pod rynnę tak to mam rozumieć ;-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Pentaxowiec, jakby Ci to powiedzieć, mało kto ogląda zdjęcia w cropie 100%, o 400% nie mówiąc.. Daj sobie spokój ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentaxowiec, odnajdujesz istniejący wątek i kontynuujesz!!!
A nie od razu nowy :evil:
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Mi tu bardziej chodziło nie o dead tylko czy jest szansa w tej firmie na nowy sprzęt i wolę się zapytać doświadczonych "kombinatorów" ;-)
 
jarekch11  Dołączył: 22 Lut 2007
może wrócę do tematu: wyświetlacz pokazuje przekłamane kolory, na początku myślałem że to problem z balansem bieli ale okazało się że zdjęcia które miały po zmianie balansu bieli prawidłowe kolory na wyświetlaczu nigdy nie wyświetlały się prawidłowo na monitorze komputera i vice versa, ustawienia domyślne aparatu zawsze dobrze wychodzą na monitorze (sprawdzałem na kilku) a niezabardzo na wyświetlaczu w aparacie. Zdjęcia zapisuje w Raw-ach, więc zasadniczo nie ma problemu, poza tym domyślne ustawienia aparatu w 90% są w porządku ale troche mnie to irytuje, bo wiem że na podglądzie widzę nie to co trzeba, może miał kto taki problem?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jarekch11, nie przejmuj się. Z tym da się żyć. ;-)
 
jarekch11  Dołączył: 22 Lut 2007
wiem że się da, tylko zastanawiam się po co mi te wszystkie możliwości w ustawieniach balansu bieli skoro i tak to co widzę na wyświetlaczu nijak sie ma do rzeczywistego obrazu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach