piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
jak dla mnie to d80 szumi mniej bo jest sieknięty odszumiaczem, przez co ma także mniej szczegółów.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Pentaxowiec napisał/a:
A czy DA* 16-50 mm F2.8 AL ED IF SDM, nie jest solidnym profesjonalnym krótkim zoomem ze światłem f2.8 ? :mrgreen:

Nie, bo za mocno szumi.
 

pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
Stachu, nie, bo wg fotopolis tego obiektywu jeszcze nie ma na rynku :!:
Cytat
Pentax o swym jasnym, standardowym zoomie wspominał już na Photokinie 2006, ale jak do tej pory nie pojawił on się na rynku. Wiadomo że w budowie tego obiektywu udział bierze Tokina, która swój bliźniaczy (?)16-50 mm F2.8 już od jakiegoś czasu sprzedaje.

data artykułu: 04.01.2008
źródło: http://fotopolis.pl/index.php?n=6754
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fajny tam jest podpis pod schematem kita. Ze schematu wynika, że jest tam soczewka AL czyli "Asferyczna Lensa". W podpisie: "Konstrukcja optyczna niezbyt skomplikowana, z jedną soczewką o niskiej dyspersji i bez soczewek asferycznych." ;-)
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
Jezusie Nazareński, ale sie wywiązała duskusja filozoficzna - a ja brnę dalej :

1. Czy fotopolis nie traktuje przypadkiem Pentaxa po macoszemu, a promuje np Nikosia
2 Jak taki portal o aspiracjach profesjonalnych, mający taki autorytet może pisać o tym , że przeszkadzają im szumy przy ISO 400 - pachnie mi to amatorką ?

"Ech... skany z 35 mm ISO 400 szumią bardziej niz *ist DS ISO 3200." - jako zawodowcy powinni o tym wiedzieć.

kończąc moja wypowiedź - wcale nie chciałem tego usłyszeć, ja po prostu jestem ciekawy czy przypadkiem na fotopili nie pracują ludzie pochodzący z labów z Reala.
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
faktycznie, jakos malo prosfesjonalny wydaje sie ten test....
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fotopolis nie jest złym serwisem, jeśli chodzi o fotografię - nowinki ze świata, felietony, recenzje wystaw, świeże informacje, publikacje etc...

Jeśli zaś chodzi o testy, to przeglądam je pobieżnie, nieporównywalnie bardziej ufam www.optyczne.pl. Poziom światowy, albo i bardziej.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mike,
1. nie, w ogóle nie traktuje. Przecież, jeżeli piszą takie głupoty to oznacza, że nikomu z fotopolis, nawet nie chciało się wpisać w wyszukiwarce słowa Pentax, żeby dowiedzieś się o jaznym zoomie. To wygląda na kopiowanie z różnych źródeł aby było.
2. każdy, bo to że ma aspiracje, nie oznacza, że jest.
;-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
chodzi o P 18-55

autofokus chodzi jak burza, tzn. bardzo szybko i bardzo głośno. "bardzo szybko" znaczy to tyle, że napęd autofokusa jest tu o ok. 30 % szybszy niż w moim "wzorcowym" Nikkorze 18-70 mm wyposażonym w ultradźwiękowy napęd SWM.

LOOOL ;-)

18-70 z d70s też wydawał mi się lekko krowiasty. Dlatego zdecydowałem, że moim pierwszym lustrem będzie K100.
Jeśli chodzi o głośność to na ulicy w ogóle go nie słychać. Nie mam pojęcia w jakich warunkach takie cichutkie bzyczenie może przeszkadzać.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Może w kościele na adoracji, albo podczas dyskretnej misji służb specjalnych. :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
wkt napisał/a:
chodzi o P 18-55

autofokus chodzi jak burza, tzn. bardzo szybko i bardzo głośno. "bardzo szybko" znaczy to tyle, że napęd autofokusa jest tu o ok. 30 % szybszy niż w moim "wzorcowym" Nikkorze 18-70 mm wyposażonym w ultradźwiękowy napęd SWM.


A to akurat chyba jest przedruk ze mnie... :mrgreen: :

Samp napisał/a:

Wysłany: 2007-12-30, 01:03

Autofokus:

Bądźmy szczerzy: szybki, celny, głośny.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Jeśli zaś chodzi o testy, to przeglądam je pobieżnie, nieporównywalnie bardziej ufam www.optyczne.pl. Poziom światowy, albo i bardziej.
BArdziej niż światowy, czasami ko[s]miczny.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A ja bardziej ufam opiniom użytkowników, niż jakimkolwiek testom
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
pavlos napisał/a:
data artykułu: 04.01.2008
źródło: http://fotopolis.pl/index.php?n=6754


Moze im sie pomylilo z 01.04.2008 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
rOTTEN napisał/a:
ostatnio zauważyłem, że mi szumi w uszach :roll: ale na szczęście przeniesiono mnie z hali produkcyjnej do biura
:-B

[ Dodano: 2008-01-05, 19:10 ]
Ten kto nie był na WPD na Pustyni Błedowskiej nie ma pojęcia o tym jak może szumieć... nie Pentax a pustynia właśnie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
perl napisał/a:
ostatnio zauważyłem, że mi szumi w uszach


A mi na przykład w muszli szumi.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
perl napisał/a:
ostatnio zauważyłem, że mi szumi w uszach

jak "perl napisał/a" jak to ja byłem :shock:
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
jak czytam testy fotopolis to zatrącam automatem w obiektyw.....to jest zatracam autoamatycznie obiektywizm :mrgreen:
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Alkos napisał/a:
A mi na przykład w muszli szumi.


Ocznej? Tej w aparacie? ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zaroowka napisał/a:
Ocznej?


Bynajmniej :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach