Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
No to mata co chceta, wszystkie z KM a200 i raynoxa DCR 250 :-P

4)

5)

6) II miejsce w konkursie fotograficznym Nieustraszeni Nortona


7)

8)

9)

10) To ostatnie dostało wyróżnienie w konkursie macro olympusa 2006 r.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Bo jak ma zielone oczy, to musi być Esmeralda.
Te zielone*) oczy wcale nie są zielone, tylko czerwone. Tylko, że producenci softu jeszcze nie zrobili funkcji "usuwanie efektu zielonych oczu" :evilsmile:


*) od lampy błyskowej 8-)
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
nikt nic nie pisze na temat zdjęć - zatkało wszystkich :-) , najbardziej podobają mi się 5 i 8 też czasem tak chciałem . . .
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Szpileczka, świetne makra, ciężko wskazać najlepsze bo wszystkie mi się bardzo podobają.

ATSD po co ci K10D? Nie lepiej (do makro) pójść w ślady Marka Wyszomirskiego i używać MX-a (cyfrowego)? ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
No ekstra :) szczegolnie nr 9 :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wiecie, dlaczego zdjecia makro (prawie) zawsze się wszystkim podobają? Bo pokazują coś, czego nikt na własne oczy nie widział ;-) Inaczej ma sie sprawa ze zdjeciami "normalnymi" - często nie pasuje nam wizja autora, bo sami widzimy "to" inaczej 8-)


________________
Sam to wymyśliłem :lol:
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Ijon napisał/a:
Szpileczka, świetne makra, ciężko wskazać najlepsze bo wszystkie mi się bardzo podobają.

ATSD po co ci K10D? Nie lepiej (do makro) pójść w ślady Marka Wyszomirskiego i używać MX-a (cyfrowego)? ;-)


Po makrach zaczęłam ślepnąć, a tak serio to stanęłam w miejscu z ta moją KMKą, a chciałam się czegoś jeszcze nauczyć na lustrze. Jak przyjdzie lato to i z K10 zapoluję na robale :evilsmile: tylko nadal nie wiem jaki obiektyw do macro mimo,że śledzę tutaj wątki tego dotyczące z zapartym tchem :idea:
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
6) strzasznie mi sie podoba
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Piękne. Najbardziej podoba mi się mech na 5, oraz 6 i 9.

I ty, Szpileczko, nie chciałaś nam tego pokazać...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Wiecie, dlaczego zdjecia makro (prawie) zawsze się wszystkim podobają? Bo pokazują coś, czego nikt na własne oczy nie widział ;-) Inaczej ma sie sprawa ze zdjeciami "normalnymi" - często nie pasuje nam wizja autora, bo sami widzimy "to" inaczej 8-)
Wiesz, coś w tym musi być, jak sobie pomyślę to zdjęć makro podoba mi się znacznie większy % z tych które oglądam niż zwykłych zdjęć. Może to też sprawa tego, że wiele rzeczy oglądanych w dużym powiększeniu ma bardzo ciekawą fakturę? I tego, że głębia ostrości jest niewielka, co pomaga przyciągnąć wzrok do "punktu ciężkości" zdjęcia?

Szpileczka, ja mam Vivitara 100/3.5 makro (bardziej znanego jako Cosina 100/3.5) i bardzo go sobie chwalę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szpileczka napisał/a:
Jak przyjdzie lato to i z K10 zapoluję na robale :evilsmile: tylko nadal nie wiem jaki obiektyw do macro .....
Tamron 90mm lub Pentax 100mm macro.
Fotki bardzo fajne.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Szpileczka napisał/a:
nie wiem jaki obiektyw do macro

Pentax D-FA 100mm f/2.8 Macro
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Zdano napisał/a:
Szpileczka napisał/a:
nie wiem jaki obiektyw do macro

Pentax D-FA 100mm f/2.8 Macro


Cholewka, drogi :-/ , szukam sponsora :mrgreen: ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Zdano napisał/a:
Nie jest taki drogi http://www.adorama.com/PX10028AFD.html


:shock: na allegro ponad 2 tyś :-x
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Szpileczka Tamron 90/2.8 lub Sigma 70/2.8 są tańsze, a co najmniej równie dobre :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szpileczka, starocie też są warte grzechu - SMC M 100/4 macro lub SMC M 50/4 macro - kilka stówek tylko (za każdy :evilsmile: ).
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
zorzyk napisał/a:
Szpileczka, starocie też są warte grzechu - SMC M 100/4 macro lub SMC M 50/4 macro - kilka stówek tylko (za każdy :evilsmile: ).

Wszystkie zdjęcia macro robiłam manualnie :-P
No i teraz wiecie, czemu ja nie wiem co powinnam wiedzieć co mam wybrać, żeby było dobrze ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nooo, teraz mogę się chwalić, że znam kogoś, kto robi TAKIE(!) zdjęcia! (Mogę?)
5 mi się najbardziej podoba.
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Jak zrobię k10 to sie pochwalisz :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach