sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
40D kosztowal na poczatku za sam korpus okolo 5000 zl, podobnie Alfa 700.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz dziękuję.

Koniec dowodu :-P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
czy cena jest wygórowana czy nie każdy oceni sam jak przyjdzie płacic przy kasie. mówiąc o o realnejszych cenach miałem na myśli fakt że k10 która w listopadzie 2007 weszła na rynek z ceną 4400 to już rok pózniej kosztowała poniżej 3 K. uważam że to duży spadek wartości i raczej niespotykany w przypadku konkurencyjnych produktów.
z jednej strony fajnie bo mase ludzie kupi sobie k10 obecnie po naprawdę umiarkowanej cenie. ale....
z drugiej strony czy nie lepiej wejś z realniejsza ceną i poprostu utrzymac ja dłużej w dystrybucji? i klient zadowolony a i sklepy chętniej by zamawiały nie bojąc sie zę za moment bedą musiały uciekac z towarem z magazynów bo dostaną po kieszeni. a i przecież nabywcy k20 bedą zaraz rozglądac sie za lepszymi szkiełkami. i interes sie kreci.

no ale to wszystko gdybanie. wiadomo.Pentax chadza swoimi niezbadanymi ścieżkami. dobre i tyle że cenę k200 urealniono do akceptowalnego poziomu

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ThomFoto napisał/a:
czy nie lepiej wejś z realniejsza ceną
co to jest realniejsza cena?

ThomFoto napisał/a:
no ale to wszystko gdybanie
i tu masz rację.

Proponuję poczytać troszkę o mikroekonomii, kosztach produkcji, cyklu życia produktu... zani m zaczniemy dyskutować o strategii sprzedażowej. Bo pomiędzy wiem, a wydaje mi się jest wielka różnica.

[ Dodano: 2008-02-27, 16:07 ]
A tak mi się przypomniało. Jeżeli Pentax zanotował za 2007 rok wzrost sprzedaży, wzrost udziału w rynku i wzrost zysków to znaczy, że obrana strategia nie jest taka najgorsza ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
z całym szacunkiem ale mało mnie interesuje co proponujesz przeczytac. na czym sie znam a na czym nie, to moja prywatna sprawa i nie Tobie kolego mnie pouczac ani tym bardziej oceniac, co już niejednokrotnie Tobie sugerowałem ale widac umiejętnośc zrozumienia przekazu kierowanego w jasny sposób do Ciebie jest Tobie obca.
masz coś ciekawego do dadania na temat sugerowanych cen startowych nowych puszek , prosże bardzo, chętnie wysłucham. ja i inni koledzy z forum także. . po to jest to forum.
ale rady pod moim adresem sugeruję sobie darowac Panie wszystowiedzący. czy tym razem wyraziłem sie wystarczająco jasno?

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
czy cena jest wygórowana czy nie każdy oceni sam jak przyjdzie płacic przy kasie. mówiąc o o realnejszych cenach miałem na myśli fakt że k10 która w listopadzie 2007 weszła na rynek z ceną 4400 to już rok pózniej kosztowała poniżej 3 K. uważam że to duży spadek wartości i raczej niespotykany w przypadku konkurencyjnych produktów.

Halo! Pobudka Mr. ThomFoto! K10D wszedl na rynek pod koniec 2006 roku, minelo od tego czasu okolo 1,5 roku! Alpha 700, ktora pojawila sie kilka miesiecy temu, staniala ostatnio z ~5000 do ~4000 za korpus - jedyne 1000 zl obnizki. Dodam tylko, ze nawet w starej cenie A700 swietnie sie sprzedawala, jak [/quote]tutaj zapodal Rafiki z klubu Sony (zreszta czlowiek z Sony Polska, wiec wie co mowi)
I podobnie bylo z K10D.

Cytat
z drugiej strony czy nie lepiej wejś z realniejsza ceną i poprostu utrzymac ja dłużej w dystrybucji? i klient zadowolony a i sklepy chętniej by zamawiały nie bojąc sie zę za moment bedą musiały uciekac z towarem z magazynów bo dostaną po kieszeni. a i przecież nabywcy k20 bedą zaraz rozglądac sie za lepszymi szkiełkami. i interes sie kreci.

Skoro cos sie dobrze sprzedaje to czemu obnizac cene? Cene sie obniza w miare jak slabnie popyt na towar - taka sama praktyka dotyczy kazdego producenta aparatow i nie tylko.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ThomFoto napisał/a:
ale mało mnie interesuje co proponujesz przeczytac. na czym sie znam a na czym nie, to moja prywatna sprawa i nie Tobie kolego mnie pouczac, co już niejednokrotnie Tobie sugerowałem ale widac umiejętnośc zrozumienia przekazu kierowanego w jasny sposób do Ciebie jest Tobie obca.


Nie ma sprawy. Tylko po co piszesz o rzeczach na których się nie znasz?

Prościej już tego pytanie sformułować nie umiem.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
dzieki za zrozumiemie i mam nadzieje ze w przyszłości powstrzymasz sie jednak od osobistych wycieczek.


a czemu piszę. ano dlatego że poki co jestem nadal userem P i to forum jest własnie po to by dzielic sie przemyśleniami z innymi userami sysetmu. wątki typu które szkło z produkowanych 20 lat temu bedzie grało z k10 mnie nie interesują . wiec nie udzielam sie tam i nie zasmiecam tematu z szacunku dla innych kolegów których może rzeczywiście taki temat interesuje.
natomiast handlem zajmuje sie od 20 lat i z doswiadczenia wiem że niezmiernie cieżko jest hadlowac towarem ktorego cena raptownie spada a do tego z powodu konkurencji na rynku marże siegają często zaledwie kilku procent. to także powód dla którego pentax nie leży tak powszechnie na półkach sklepowych jak aparaty innych firm. sam często jestem w roli kupującego i chetnie bym poszedł do sklepu i wybrał np jedno szkiełko (to dobre ) z kilku. ale rozumiem też sprzedającego że on poprostu przy takiej huśtawce cen i co gorsza rozrzucie jakościowym nie może sobie pozwolic na trzymanie na magazynie asortymentu pentaxa. dlatego start z niższa cenę ale za to utrzymanie tej ceny w dłuższym okresie czasu przynosi pozytywne rezultaty.tak dla klienta jak i dla sprzedawców którzy poprostu mogą prowadzi przewidywalny biznes.
. wyścig kto dziś zaproponuje cenę o złotówkę niższa do niczego dobrego nie prowadzi a niesłychanie komplikuje sprzedaż na czym pośrednio wbrew pozorom tracimy MY czyli kupujacy. chocby koledzy którzy ogłaszają sie na forum. z jednej strony chcę forumowiczom dac dobrą cenę i zapewnic mozliwie szeroki asortyment a i tak słychac narzekania że zbyt drogo bo gdzieś jest o 20 zł taniej.

Oczywiście. jako user chce kupowac tanio. ale zdaję sobie z ograniczeń handlowców. a ograniczenia te wynikają własnie z takiej a nie innej polityki cenowej Pentaxa oraz opoznieniom w wprowadzaniu produktów. (brak FF)

oczywiście. rynek weryfikuje zapedy producentów w zakresie cen. Pentax jeśli zechce może sobie startowac nawet z ceną 5 K z k20. tyle że zaraz zacznie sie ostry zjazd z tej ceny i czekanie userów. typu. e,... poczekam jeszcze tydzień /dwa. bedzie o stówkę taniej . to stawia w bardzo cieżkiej sytuacji sklepy handlująca takim asortymentem. kilku kolegów z forum zajmuje sie handlem branży foto wiec z pewnością dokładnie wiedzą o czym mowa i pewnie ich opinie byłyby niezwykle interesujce.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
Pentax jeśli zechce może sobie startowac nawet z ceną 5 K z k20. tyle że zaraz zacznie sie ostry zjazd z tej ceny i czekanie userów. typu. e,... poczekam jeszcze tydzień /dwa. bedzie o stówkę taniej . to stawia w bardzo cieżkiej sytuacji sklepy handlująca takim asortymentem
Raczej producenta, bo sklepy takiego towaru nie wezmą. Poczekają na spadek cen. Wezmą towar innej firmy. Więc w czym problem ? Nie pasuje, nie kupujesz.
A cena 4000 za K20D jest w porządku. Co poniektórzy forumowicze kupowali K10D za 4200 i nie płakali. Najwyraźniej był im ten korpus potrzebny.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
sylwiusz napisał/a:
K10D wszedl na rynek pod koniec 2006 roku,


tak masz rację. czas szybko leci. chodziło mi oczywiście o 2006 rok.
jakby nie patrzec k10 zjechała z ceny 4400 do 2400 w ciągu poltora roku.

[ Dodano: 2008-02-27, 17:13 ]
argawen napisał/a:
bo sklepy takiego towaru nie wezmą.


no własnie o tym piszę. nie wezmą. bo za wyjątkiem garski napeleńców którzy kupią gorącą puszkę wiekszoś potencjalnych klientów bedzie czekała albo kupi tańsze puszki innych producentów . to już nie te czasy gdy rynek był wygłodniały i brał każdy model który sie pojawiał. teraz sporo osób zainteresowanych P ma już puszke tej firmy. a wielu kolegów kupuje poprostu k10 bo sa teraz w rewelacyjnej cenie i nie czeka na k20.
k10 produkują nadal świetne zdjęcia i nie zaczęly sie masowo psuc z powodu pojawienia sie k20.możemy więc spokojnie czekac na lepsze ceny.
w sumie fajnie choc pewnie handlowcy zbyt szczęsliwi nie będą.

swoja drogą bedąc w niedzielę na zakupach w MM przy okazji zernąłem do foto. i na środku wielki kosz z olympusami 410 za coś ok 1300 zł. kto mógł rok temu przypuszczac że za tyle mozna bedzie kupic nowe lustro. się porobiło

[ Dodano: 2008-02-27, 17:45 ]
argawen napisał/a:
A cena 4000 za K20D jest w porządku.


fajnie. to już jest 4000? ciekawe ile bedzie w dniu premiery sklepowej? :evilsmile:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
argawen napisał/a:
A cena 4000 za K20D jest w porządku.


Dla każdego ceną "w porządku" będzie taka, jaką zdecyduje się wyłożyć przy kasie. Trochę rozumiem ThomFoto: twierdzenie eksperta o "dobrej cenie danego produktu" sobie, a stan mojego portfela sobie...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Problem polega na tym, że stan naszego portfela nikogo nie interesuje, poza nami oczywiście.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
fajnie. to już jest 4000?
Wystarczy popatrzeć po sklepach internetowych.
Marcinicus napisał/a:
Dla każdego ceną "w porządku" będzie taka, jaką zdecyduje się wyłożyć przy kasie.
Porównywałem z wyjściową ceną K10D.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Zorzyk:
Cytat
poza nami oczywiście

Otóż to.

argawen:
Cytat
Porównywałem z wyjściową ceną K10D.

Aha...w takim razie mówimy o dwóch różnych rzeczach. :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:
Aha...w takim razie mówimy o dwóch różnych rzeczach. :-)
No dobra, to jaka cena jest w porządku za najwyższy korpus Pentaxa. W dodatku, którego nie mozna jeszcze kupić w Polsce ? Może Apollo nas czyta i weźmie to pod uwagę :mrgreen: .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
No dobra, to jaka cena jest w porządku za najwyższy korpus Pentaxa. W dodatku, którego nie mozna jeszcze kupić w Polsce ? Może Apollo nas czyta i weźmie to pod uwagę

ja tak troche OTem pojade 8-) Widzialem wczoraj D60 w FotoŻartownisiu za 2250 czy jakos tak. No to sie wzialem w garsc, pojechalem na pl Szembeka i kupilem K10D za 2350 (sic!) :evilsmile: Nie musze chyba mowic o tym, ze nie ma nawet co porownywac tych dwoch aparacikow, nie? Cena w Polsce za k20 bedzie ok - poleci szybko na ryj i do wakacji bedzie za 3500 z kitem :mrgreen: Ale to i tak sporo, jak dla mnie - stad zakup k10 w cenie DSa 2 lata temu :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
pojechalem na pl Szembeka i kupilem K10D za 2350 (sic!) :evilsmile:
Gratulacje :mrgreen: .
l_uka napisał/a:
Cena w Polsce za k20 bedzie ok - poleci szybko na ryj i do wakacji bedzie za 3500 z kitem :mrgreen:
Pewnie tak będzie. Przecież 4k, to cena wyjściowa za nowość. Dzieki K20D, Pentax K10D jest w bardzo dobrej cenie.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
No dobra, to jaka cena jest w porządku za najwyższy korpus Pentaxa. W dodatku, którego nie mozna jeszcze kupić w Polsce ? Może Apollo nas czyta i weźmie to pod uwagę


Ceną "w porządku" będzie taka, jaką każdy z nas zdecyduje się wyłożyć przy kasie. ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
apropos cen .
FF konkurencji do wyrwania już poniżej 5K (nowy na allegro). cashback w C. czemu Pentax nigdy nie robi w Pl takich promocji? tylko te rabate-mail w USA.a o Europie zapomnieli już całkiem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
cashback w C. czemu Pentax nigdy nie robi w Pl takich promocji?
Pewnie, że szkoda. Trzeba by zapytać Apollo, a raczej Pentax Europe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach