Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
argawen napisał/a:
Zaskoczony jesteś ?


Hmm.. no niby nie, ale człowiek nieraz liczy na cuda jak na gotówkę nie może. Kumpel kasetką robi jednak wesela i widziałem efekty zaskakująco dobre. Jednak wiem ile go to kosztuje wysiłku i nerwów.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Cytat
Jednak do zarabiania kasy to się nie bardzo nadaje.

Cytat
Jednak wiem ile go to kosztuje wysiłku i nerwów.


Wy nie przesadzacie przypadkiem?? :-?

Ja rozumiem, że są korpusy z lepszym AF na rynku. Ale z tonu niektórych wypowiedzi można wnioskować, że K100 naprawdę można o kant zada rozbić. Robiłem dotychczas zdjęcia na kilku imprezach okolicznościowych jako 'wynajęty' i mimo chwilowych trudności, przeważnie odnajdywałem kontrastowy punkt, na który kasetka idealnie wyostrzyła. I nie kląłem na sprzęt, ot, instynktownie szukałem takich powierzchni.

Pamiętajcie, że to nie jest, kutwa, body reporterskie, tylko aparat, który posiada programy tematyczne jak "kot", "pies" i "bałwanek"! Sądzę, że jeżeli ktoś ma choć trochę wprawy i CHĘCI na wykorzystywanie swojego arsenału w pełni możliwości, to uda mu się zarobić ( :!: ) jakiś grosz, a nie marudzić, że D300 jest fajniejszy.
 
gotiger  Dołączył: 02 Mar 2008
przychylam się do wypowiedzi malyglod :roll:
wg mnie trzeba chcieć i umieć wykorzystać/poznać sprzęt (jego wady i zalety) oraz umiejętnie nim operować :->

ale co tam się "świeżuch" będzie wychylać ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to i ja się dołączę z paroma pirwszymi z brzegu przykładami - K100D ma swoje ograniczenia, ale z pewnością nie przeszkadza w robieniu zdjęć (nawet w trudnych warunkach).
Robiłem nią foty na koncertach (z użyciem tele !):





w teatrze:



wieczorami (z ręki):





naprawdę rzadko dawała ciała, jeśli ja sam nie dałem
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
cypis, cieszę się, że poza mną jest jakiś pentaksiarz, który uwiecznił ten kadr z ścieżką do przemyskiej katedry ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
tam wyżej to też Przemyśl. Byliśmy na wakacjach - baaardzo pozytywne zaskoczenie, każdemu polecam to miasto (szkoda tylko, że jest tak daleko) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach