rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Pentagram, wiele zależy od wzroku ostrzącego i kontrastowości obiektu, który jest celem :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
rjan napisał/a:
wiele zależy od wzroku ostrzącego

To chyba jest najważniejsze, po założeniu matówki z klinem i rastrem mogę ostrzyć ręcznie.
Na standardowej matówce to było jak w totolotku, na chybił trafił ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
Na standardowej matówce to było jak w totolotku, na chybił trafił ;-)
Muszę zagrać, może też coś trafię. ;-)
 
jungli
[Usunięty]
Zdano,

A ja Ci powiem, ze w pionowych kadrach mam straszny problem na w/w. masakra, wolalbym juz na normalnej z muszla powiekszajaca...

Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jest roznica w wielkosci wiziera miedzy, opartych na tym samym korpusie S3 Pro, a Kodaku 14n, zawsze myslalem, ze S3 jest spoko, och jak sie mylilem, tam w zasadzie nic nie widac, jak w kazdej tego typu lustrzance, przy ostrzeniu recznym kluczowa sprawa, no i dobry wzrok oczywiscie.

hej
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
jungli napisał/a:
w pionowych kadrach mam straszny problem na w/w

Mnie jest wszystko jedno, zawsze się znajdzie jakaś krawędź do przecięcia klinem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
espresso napisał/a:
Nie mówiąc już o portretowaniu MF ruchliwego modela/modelki. Tylko AF (oczywiscie nie taki jak w 77/1,8)
polecam 70/2.4, z kasetką śmigał a z kadychą to już w ogóle błyskawica ;-)
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Eldred, Bardzo chętnie :) Ale przy obecnych cenach to jest spora różnica... ;-)
 
jungli
[Usunięty]
slimaczysko,

Czego tego co bede wystawial w piatek :?: :-P :mrgreen:

hej
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
jungli, Co takiego wystawiasz w piątek :-> ??
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
jungli wyjaśniła się sprawa tego ostrzenia na nieskończoność ??[/b]
 
jungli
[Usunięty]
slimaczysko,

oo...ooooo:)

cresky,

jeszcze nie mialem czasu ale rusze temat

hej
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
espresso, nie demonizuj :-) 77 ma szybkość porównywalną do FA-50, T90 i tym podobnych szkieł. To limitedy DA mają świetny AF i tym się bardzo pozytywnie wyróżniają, gdzieś pośrodku znajduje się 31ltd :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
espresso, jakbyś chciał kiedyś zamienić 77 na 70 to chętnie zrezygnuję z szybkości AF'a na rzecz mniejszej GO. (oczywiście ze stosowną dopłatą ;-) )
 
jungli
[Usunięty]
espresso,

A mnie wlasnie 70tka wpienia tym cykaniem, dla mnie kazdy srubokret jest slaby, mogli sie bardziej postarac....

espresso,

Ja tez chetnie przygarne 77 dla mnie lepsze o wiele od 70

hej
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
jungli napisał/a:
A mnie wlasnie 70tka wpienia tym cykaniem
???
 
jungli
[Usunięty]
Eldred,

Dobra AF mnie wpienia przy zastanym, moze te pol dzialki robi roznice w 77 ale i tak dzialaja podobnie

hej
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Tak całkiem przy okazji trafiłem na dyskusję o tym szkle na jednym z portali fotograficznych.
Czy ktoś już może spotkał się z informacjami jakie przytacza użytkownik bros w tym wątku?
Mówiąc w skrócie pisze o tym, że na nasz rynek trafiają chińskie podróbki z plastikowymi soczewkami, a dokładniej z przednią soczewką, co niby można poznać po ciężarze obiektywu różniącym się od deklarowanego w specyfikacji:

Cytat
A piszą przede wszystkim, że te które trafiają do Polski to nie są prawdziwe Samyang'i tylko chińskie podróbki !
Właśnie znakiem rozpoznawczym ich jest owa nie szklana soczewka, którą można rozpoznać pukając metalową pałeczką i słuchając jaki dźwięk wyda. Ponadto są lżejsze niż to wynika ze specyfikacji.
Cena producenta aktualnie to 483,99 US$ - to jaki cudem sprzedają je po 899,- zł ?!
Do prezentowanych testów przekazano zupełnie inne szkła niż są sprzedawane przez ... i tu nie zawsze wiadomo przez kogo.


Powołuje się na źródła:

Cytat
A proszę bardzo ... szczególnie zachęcam do lektury materiałów pod ostatnim linkiem.

http://www.chassimages.co.../board,6.0.html
http://www.chassimages.co...p?topic=35389.0
http://www.slrclub.com/bb...lr_review&no=87
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
O kurczę :shock: no to kolega teraz namieszał, jeśli potwierdziła by się teza, że inny egzemplarz był dostarczony do testów a inny jest w sprzedaży to mamy skandal :evil:
 
jungli
[Usunięty]
cresky,

Mysle, ze to troche prowokacja:)
Przynajmniej ja mam solidny, szklany, wypasiony i dziala!

hej :mrgreen:
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Też mi się za bardzo w to wierzyć nie chciało tym bardziej, jak gościu przytacza jako źródło link z chińskimi robaczkami, nie wydaja mi się aby biegle władał tym językiem a nigdzie jakoś nie udało mi się trafić w necie na tego typu "rewelacje" o jakich on wspomina. No ale, pożyjemy zobaczymy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach