AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
rbucz no to mnie uspokoiłeś.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeżeli wyspecjalizowane portale foto potrafią testować sprzęt w sposób wywołujący ironiczny uśmiech (optyczne.pl), to czego się spodziewać po czasopiśmie/portalu komputerowym?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Typowy test "sponsorowany"... najlepsza puszka ale kupujcie D7000 bo lepsza... jakby brak konsekwencji w tym co pisze w opisie i końcową konkluzją. Dlatego też wszelkiego rodzaju testy traktuje jako ciekawostki a bazuję na opiniach użytkowników...jak dotąd nie żałuję podjętych decyzji :)
 

serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
Narado napisał/a:
a bazuję na opiniach użytkowników...


prawda :lol:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
Głosowaliście już? ;-)

Zagłosowałem na jakiegoś Pentaxa K-5, choć to zdaje się kamerka z zeszłego roku. ;-)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
andrusz napisał/a:
Głosowaliście już? ;-)

http://www.stevehuffphoto...elease-of-2011/


Wybór aparatów jak dla mnie jakoś tak dziwny jest :-) W Polsce byłaby zupełnie inna lista. A już brak d7000 - to jakieś podejrzane ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
na tej liście k5 pasuje jak drzwi lesie

dziwna lista
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Pytanie co to za model k5 Bo k-5 to znam, może coś nowego.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Wczoraj miałem w rękach nowy numer PC World. Była tam niezwykle ciekawy ranking lustrzanek. Oczywiście musiałem to zobaczyć kto był sponsorem. Tym razem padło na Sony :) Wygrał ten, kto miał wygrać czyli alfa 77). W pierwszej piątce była jeszcze alfa 65 (4 miejsce). Na drugim miejscu uplasowal się d7000. K-5 wylądowała na wysokim 5 miejscu. Najbardziej jednakże zainteresowało mnie porównanie k-5 z d7k. Ciekawostką było, iż redakcja chciala się wykazać oryginalnością i np. za szumy (ISO 400, 800, 1600) Nikon otrzymał ze 2x więcej punktów :) A ja głupi myślałem, że oba aparaty mają taką samą matrycę. Widać myliłem się :)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
laaval napisał/a:
A ja głupi myślałem, że oba aparaty mają taką samą matrycę.

taka sama, ale podobno programisci z pentaxa lepiej przy niej pozniej grzebali (chociaz w tescie o ktorym Ty mowisz tego nie widac..)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
paradziqs napisał/a:
laaval napisał/a:
A ja głupi myślałem, że oba aparaty mają taką samą matrycę.

taka sama, ale podobno programisci z pentaxa lepiej przy niej pozniej grzebali (chociaz w tescie o ktorym Ty mowisz tego nie widac..)


dlatego się zdziwiłem oryginalnością tego testu. Tylko mnie to utwierdza w przekonaniu, że jak się komputerowy periodyk bierze za obcą sobie działkę, to później wychodzą takie kwiatki. Chip to pokazał, PC World też :)
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Pokazali kto ich zasponsorował i tyle, a swoja drogą nie szkoda wam czasu na czytanie testów? I tak nie zmienicie tego co już macie, a wiecie że macie coś co jest ok, poco więc szukać potwierdzenia w dziwnych testach? Panowie róbcie foty i nie zastanawiajcie się nad testami, więcej korzyści mniej stresu.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Python28

Mnie te testy wiszą i powiewają :) W żadnym przypadku jeśli wybierałem jakikolwiek sprzęt nie sugerowałem się takowymi rankingami. To nie ma najmniejszego sensu. Dobór wag, ocen, ocenianych parametrów dobiera się tak, żeby wygrał ten, który ma wygrać. Inna sprawa to rzetelność pomiarów :) Jak dla mnie takie rankingi to taka fajna ciekawostka i nic więcej. Często poprawia humor i tak było w przypadku obcowania z najnowszym PC World, w którym pod niebiosa wychwalają tego bezlusterkowca od Nikona (swoją drogą marketing mają niezły, PR też, tylko księgowi nie wpasowali się z ceną) ;)
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
..

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Basso napisał/a:
Ciekawy filmik
Co jest ciekawego w filmie promującym K-5 (aparat będący od 1.5 roku na rynku) i jaki to ma związek z tematem wątku?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
nie można usunąć wypowiedzi no to wpisuje coś innego niż wcześniejsza wypowiedź.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Basso napisał/a:
Akurat ten splash widzę, 1 raz.
Jak zobaczysz pierwszy raz jakąś informację o kicie 18-55 to też na forum się podzielisz? Naprawdę myślisz, że po półtora roku na rynku, kogoś zainteresuje prezentacja pokazująca ile K-5 ma megapikseli? To, że dla ciebie jest to nowy aparat nie znaczy, że dla wszystkich.
Basso napisał/a:
Podepnę to pod słowo -> recenzje
Strasznie dużo ostatnio tych recenzji w TV, szczególnie w prime-time. I filmy tymi recenzjami przerywają.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Świeża recenzja k-5 jednego z użytkowników portalu optyczne.pl. Przytaczam w całości ku przestrodze.

warga napisał/a:

Wady: Mały i ciemny wyświetlacz, co utrudnia już na wstępie ocenę zdjęcia, Ergonomia jak na tą klasę mogła by być trochę lepsza, oraz AF, nad którym nie możemy za bardzo zapanować- nie wiadomo często, które pole jest aktywne.

Zalety: Dobra dynamika odwzorowania koloru, jeśli potraktujemy aparat jako amatorski, ( w tym zakresie niezłe zdjęcia w jpg-u), spora ilość zaimplementowanych ustawień aparatu co może być zaletą i wadą.

Podsumowanie: Jako puszka amatorska - jest to ciekawa oferta, dostajemy z niej obraz w jpg-u już mocno obrobiony, Przy poważniejszej pracy puszka zbyt mocno ingeruje w pliki RAW. Przy niewielkich obiektywach ergonomie uchwytu i nastaw można przeboleć, jednakże przy większych (S70-200/2.8) - nawet z gripem ciężko tym aparatem operować. Poza tym zbyt duża ilość nastaw wydłuża czas korekty ustawień aparatu, a tym samym uciekają ciekawe foty. A poza tym cena za puszkę chyba trochę za wysoka?.




Moim zdaniem zabrakło w tej recenzji tylko jednego zarzutu, ostatecznie miażdżącego k-5, a mianowicie

Cytat
wysokie szumy na niskim ISO


Życzę miłego dnia.

 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Dżizas ale bełkot ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach