piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
plwk napisał/a:
Zresetowałeś ustawienia i ustawienia korekcji obiektywów?

Tak
dodam jeszcze że przy kicie jak i stalce 35 f2,4 nie potrzebowalem korekty obiektywu ( przy większych odleglościach)
Robiłem też testy na ff i bf i wyszlo mi że zarówno kit jaki stalka mają BF zdjęcia były robione przy świetle zastanym ,jasny pokój ostrość przez wizjer
Natomiast powtórzyłem to samo na LV przy tych samych szklach i jest wszystko OK
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrox napisał/a:
powtórzyłem to samo na LV przy tych samych szklach i jest wszystko OK

zasada działania AF w trybie LV jest różna od AF w standardowej pracy z kadrowaniem przez wizjer
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
laaval napisał/a:
Warto w ogóle to instalować? Płytka z programem leży i czeka na lepsze czasy :-)

Warto - jeśli robisz w RAW-ach, zajrzyj - http://forum.fotopolis.pl...=135948#p135948.
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
opiszon napisał/a:
piotrox napisał/a:
powtórzyłem to samo na LV przy tych samych szklach i jest wszystko OK

zasada działania AF w trybie LV jest różna od AF w standardowej pracy z kadrowaniem przez wizjer

Wiem że jest różna ,ale chyba przez wizjer powinien ostrzyc dobrze a on mi ostrzy dobrze jak zrobię poprawkę na +5 ale wówczas zdjęcia robione przez LV wychodzą nieostre
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
piotrox napisał/a:
zdjęcia robione przez LV wychodzą nieostre

:shock:
przecież o ostrości na LV decyduje matryca akorekcja nic do tego nie ma.
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
b-bar01 napisał/a:
piotrox napisał/a:
zdjęcia robione przez LV wychodzą nieostre

:shock:
przecież o ostrości na LV decyduje matryca akorekcja nic do tego nie ma.

A wiec to sprawdź bo ja sprawdzilem i zdjęcia sa nieostre jak zrobilem korekte na +5
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
piotrox napisał/a:
bo ja sprawdzilem

napewno ??
masz nieostro na det. fazy i na det. kontrastu ?
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
b-bar01 napisał/a:
piotrox napisał/a:
bo ja sprawdzilem

napewno ??
masz nieostro na det. fazy i na det. kontrastu ?

na tej stronie to wszystko dokladnie opisalem przeczytaj wyżej
 

gorski  Dołączył: 12 Mar 2012
hey
pozwolę sobie się wtrącić, czy ktoś wie czemu przy niektórych zdjęciach (szczególnie gdy chce edytować JPG) jest zablokowana możliwość edycji w PDCU 4 (najnowsza wersja)?

[ Dodano: 2012-06-13, 18:49 ]
właśnie sprawdziłem że wszystkie jpg robione z pionowa orientacją nie są dopuszczone do edycji a wszystkie robione w poziomej pozycji body można edytować
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
gorski, jesteś pewien? Ja nie mogę edytować żadnych JPG-ów tzn używać zakładki "Laboratory". Ale PDCU to wywoływarka RAW-ów a nie program do obróbki JPG-ów. Tak myślę i mi to nie przeszkadza. Pzdr.

P.S.
Sprawdziłem dokładniej. Mogę używać zakładki "Laboratory" przy obróbce JPG-ów zapisanych przez PDCU. Natomiast JPG-i zapisane w innych programach - nie. Orientacja obrazu nie ma znaczenia. Pzdr.
 
krzy  Dołączył: 21 Kwi 2012
Redukcja dystorsji i aberracji chromatyczne działa tylko z obiektywami Pentaxa?
Pytam dlatego, że po aktualizacji softu do v 1.13 opcji tych nie można już włączyć przy obiektywie Tamrona - wcześniej były aktywne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To że były aktywne to był jakiś błąd oprogramowania.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
POCU 4 faktycznie pozwala edytować również JPEG-i wywołane w tym programie , ale ponieważ jest to program do obróbki plików RAW i wypuszczania Tiff-ów czy jpeg-ów - więc lepiej obrabiać RAW-y , jakość będzie o wiele lepsza niż przy obróbce JPG .
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Chcę zupgrade'ować firmware do 1.13 (obecnie mam 1.01). Pytania:
1) rozumiem, że mogę to zrobić bezpośrednio 1.01 -> 1.13 ?
2) rozumiem, że po upgradzie trzeba zresetować ustawienia aparatu i przywrócić do fabrycznych?
3) czy korekcje obiektywów pozostaną takie same (np. przy Tamronie mam +10, to czy po resecie również będzie to +10?)
4) czy procedura powinna wyglądać tak: formatuję kartę -> wgrywam pobrany plik z firmware na kartę -> uruchamiam aparat (i tutaj następuje automatyczny upgrade. ile on mniej/więcej trwa? oczywiście wszystko przy w pełni naładowanej baterii)?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
3. Korekcję obiektywów też trzeba zresetować i wykonać na nowo.
4. Plik z fw trzeba najpierw rozpakować na dysku, wewnątrz będą plik fw oraz instrukcja instalacji.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
1/ tak
2/ tak
3/ nie, będzie 0 po resecie
4/ prawie, gdyż uruchamiasz aparat z wciśniętym przyciskiem "menu"
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
1. tak
2. tak
3. po resecie bedzie wszedzie "0"
4. wciskasz "menu" i wł. aparat
tu jest , jak zrobić upgrade w K-x ale to tak samo
http://pentax.org.pl/view...ght=upgrade+k-x
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
plwk, b-bar01, squonk dzięki za odpowiedzi :-B

plwk napisał/a:
3. Korekcję obiektywów też trzeba zresetować i wykonać na nowo.

Tzn. że jak mam teraz np. +10, to po wgraniu nowego firmware'u może się to zmienić np. na +3 albo -7 ? Od nowa trzeba będzie robić testy AF na tablicy wydrukowanej na kartce A4 ?

BTW: rozumiem, że 1.13 ma polską wersję menu? No i czy będzie zauważalna poprawa celności AF?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak / Tak / Szklana kula
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
hitman1986 napisał/a:
Od nowa trzeba będzie robić testy AF na tablicy wydrukowanej na kartce A4 ?

Niekoniecznie, można też na bateryjkach, najlepsze są podobno eneloopy, tylko nie należy zapominać o ich naładowaniu przed testem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach