l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Są jakieś przejściówki?

To są szkła C-mount, a zatem np http://www.ebay.pl/itm/120886828512

[ Dodano: 2013-02-18, 10:39 ]
Kfan napisał/a:
AF Nikona 1 bo to jedyny system z takiej wielkości matrycą i wyymienną optyką.

nie, N1 to jedyny system z AFem opierającym się o detekcję fazy i/lub kontrastu, w zależności od warunków. To właśnie detekcja fazy (jak w lustrzankach) w dobrych warunkach oświetleniowych powoduje, że ten AF jest taki szybki. I masz rację, nie ma tego z czym porównać, bo żaden inny system bezlusterkowy nie ma detekcji fazy.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
l_uka napisał/a:
I masz rację, nie ma tego z czym porównać, bo żaden inny system bezlusterkowy nie ma detekcji fazy.


Tego to nie wiem ale nawet jeśli będzie miał (nie wiem czy przypadkiem nowy NX300 nie ma) to nigdy Nikonowi 1 nie dorówna bo ten ma duże fory z racji dużej GO i nawet jak nie celnie to jest ostro.
Zawsze jest coś za coś. Mnie jednak bardziej cieszy duża kontrola GO którą daje mi APS-C i jasne stałki i precyzyjny choć wolniejszy AF.
Nikon 1 powtarzam byłby dla mnie bardzo ciekawy z jasnym zoomem najlepiej 24-120.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
zakładam tu np ekwiwalent 24-70/F2-2,4 o wielkości zbliżonej do 12-35/F2,8 Panasonica.

znalazłem to szkło Panasonica za 4399 - i to jest ledwo 2.8! Gdybym chciał wydawać taką kasę na podstawowe szkła, to bym sobie Pentaksa kupił ;->

Kfan napisał/a:
Dlatego uważam że to idealny system ale dla miłośników jasnych zoomów.

Przejrzałem w polskim sklepie co oferuje konkurencja (u43, nx) i powiem Ci, że opowiadasz naprawdę śmieszne i niestworzone historie o małych, tanich, super jasnych firmowych zoomach. Trolujesz po prostu.

Na zakończenie dowód, że Pentaks potrafi: Pentax 06 15-45/2.8 http://www.bhphotovideo.c...om_15_45mm.html oraz Cosmicar 8-48mm f/1.0 http://archiwumallegro.pl...2749783399.html niestety oba na matrycę mniejszą niż 1". Zatem jeśli ktoś szuka systemu z tanimi, jasnymi zoomami, to tylko Pentax Q 8-)

 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
"Jakoś nie widuję w wątkach o Noctiluxie 50/0.95 ani jednego zdjęcia które by mnie przyprawiło o szybsze bicie serca, za to miażdżących mnie zdjęć z kitowego szkła na f8 cała masa!"
Ja też uważam, że Noctilux to kiepskie szkło.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
l_uka napisał/a:

Przejrzałem w polskim sklepie co oferuje konkurencja (u43, nx) i powiem Ci, że opowiadasz naprawdę śmieszne i niestworzone historie o małych, tanich, super jasnych firmowych zoomach. Trolujesz po prostu.


Po prostu nie rozumiesz o czym ja mówię...
Na poczatek skoro już przeglądasz to zacznij od porównania powierzchni matryc ww systemów względem Nikona 1.
W NX, NEX nie ma szans na takie zoomy właśnie i dlatego tylko system z mniejsza matrycą ma takie potencjalne możliwości.
Ceny tu nie mają nic do rzeczy. Nikon 1 jest i tak stosunkowo bardzo drogi.

Dziś np. pstrykałem Pansonikiem LX-7 - pogoda totalna szarówa, padający snieg i używając ISO 400 1/500s F2,3 przy ekw 90 mm mogłem "zamrozić" ruch.
Kit lustrzanki zmusiłby mnie do użycia ISO 3200.
Lustrzankę ratuje jako tako matryca APS-C ale małe matryce w połączeniu z ciemnym obiektywem to juz w takich warunkach nie są najlepszym narzędziem o braku kontroli GO nie wspominając.

Matryca 1" w połączeniu z jasnymi szkłami może być takim kompromisem w kwestii gabarytów, światła, kontroli GO i kosztów mimo wszystko.
Po prostu szkoda, że się ten potencjał marnuje bo wielu ludzi miałoby sporo radochy a jak sądze tylko polityka taka nie inna blokuje rozwój takich produktów.
Jasne szkła pod 1" ni emusza być drogie - tylko marketing nam to wmawia i tyle.
Przesłanek technicznych ku temu nie widzę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
l_uka, szkoda Twojego czasu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez, wiesz Horhe, jak ja tak spuentowałem w kilku topicach, to zostały one zamknięte. Czasami nawet jakaś wstążka poleciała. Ja bym tam uważał, bo wiesz jak to jest, zły okres będzie miał jakiś kolorowy i polecisz ;-) EOT.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Matryca 1" w połączeniu z jasnymi szkłami może być takim kompromisem w kwestii gabarytów, światła, kontroli GO i kosztów mimo wszystko.
Po prostu szkoda, że się ten potencjał marnuje bo wielu ludzi miałoby sporo radochy a jak sądze tylko polityka taka nie inna blokuje rozwój takich produktów.
Jasne szkła pod 1" ni emusza być drogie - tylko marketing nam to wmawia i tyle.
Przesłanek technicznych ku temu nie widzę.


Polemizowałbym. Nie wiem skąd pewność, że zrobienie jasnego zooma - nawet na bardzo małą matrycę - jest tanie. Kompakty z takimi zoomami (nowy Samsung EX2F z f1.4, czy starszy Olek XZ-1 z f1.8) wcale do tanich nie należą. I śmiem przypuszczać, że na cenę wpływa tu w dużej mierze właśnie koszt stworzenia obiektywu. Przypuszczam, że przy tak małych matrycach, w dodatku tak napakowanych pikselami, zrobienie jasnego i równocześnie dającego dobrą rozdzielczość obiektywu wcale nie jest takie łatwe. Już nawet zrobienie takiej stałki jest trudne, co potwierdzają zupełnie przeciętne osiągi pentaksowego f8.5/ f1.9. Co ważne - w tych aparatach (EXF2, XZ-1) mamy obiektywy przyłączone na stałe do korpusu, a więc powinno być to tańsze rozwiązanie konstrukcyjne, niż projektowanie takiego obiektywu jako elementu niezależnego od korpusu.

Nie brałbym do serca ceny obiektywów Pentaksa z mocowaniem C, bo przecież one nie są dedykowane na maluteńkie matryce naszpikowane kilkunastoma milionami pikseli. Nie spodziewałbym się, aby dawały jaieś nadzwyczajne efekty, mimo że są to nie zoomy, a stałki.



P.S. Osoby, które nie mają nic do powiedzenia w temacie niech sobie darują żenujące wcinki.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:


Polemizowałbym. Nie wiem skąd pewność, że zrobienie jasnego zooma - nawet na bardzo małą matrycę - jest tanie. Kompakty z takimi zoomami (nowy Samsung EX2F z f1.4, czy starszy Olek XZ-1 z f1.8) wcale do tanich nie należą. I śmiem przypuszczać, że na cenę wpływa tu w dużej mierze właśnie koszt stworzenia obiektywu. Przypuszczam, że przy tak małych matrycach, w dodatku tak napakowanych pikselami, zrobienie jasnego i równocześnie dającego dobrą rozdzielczość obiektywu wcale nie jest takie łatwe..


I tu masz rację, mała matryca wymusza dużą rozdzielczosć szkła - ale 1" jest większa matrycą niz 1/1,7 z kompakcików premium. (BTW Panasonic LX-7 w USA poniżej 300$ więc chyba nie tak drogo?)
Wydaje mi się że z tego właśnie względu trochę łatwiej jest zrobić obiektyw do N1.

Tak czy inaczej osobiście tak widze ten system jako ciekawy, bo ze stałkami jest niekonkurencyjny z uwagi na systemy z większymi matrycami i jaśniejszymi szkłami do wyboru i do tego wcale nie droższe.
Za to z zoomami zwłaszcza jasnymi może być bezkonkurencyjny (bo miłosników zoomów jest sporo) - niestety tylko może....

Miejmy nadzieję, że to sie zmieni.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan, przestań już męczyć tym teoretyzowaniem. Nawet gdyby nikon zrobił zum ze światłem 2.0, byłby wielkości co najmniej standardowego szkła(3,5-5,6) pod aps-c. I co by to dało? Podobne (przy ekwiwalentach) szumy i głębia ostrości, ale cena na pewno podobna by nie była.
Nie podoba Ci się to co oferuje V1, nie kupuj, nie dręcz się, nikoś jakoś da sobie radę :-P . Pa
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Miejmy nadzieję, że to sie zmieni.

Zmieni? Ja sądzę, że ta wielkość matrycy z Nikonów1 jest z góry skazana na porażkę. Kiedy prędzej czy później do przeszłości odejdą lustrzanki entry-level, moim zdaniem Nikon zostanie z ręką w nocniku. Konkurencja z bezlusterkowcami APS-C i m4/3 - sprzętem lepiej obrazującym i podobnej wielkości co N1 - nie da się już nakryć kapeluszem bełkotliwego, marketingowego "jestemnikonłan". Jak dla mnie bezlusterkowce N to ślepa uliczka. No chyba że się mylę. :->

Wcale bym się zresztą nie zdziwił, gdyby za jakiś czas N zamienił się w firmę typu Hasselblad - produkującą tylko sprzęt bardzo drogi i tylko dla profesjonalistów. Tyle, że nie będzie produkował sprzętu studyjnego, a wielkie klasyczne lustrzanki dla fotoreporterów. Myślę, że tak Canon jak i Nikon, spóźniwszy się na pociąg jadący do stacji Bezlusterkowo Wielkie, powoli tracą kontakt ze światem amatorów fotografii.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
Kiedy prędzej czy później do przeszłości odejdą lustrzanki entry-level, moim zdaniem Nikon zostanie z ręką w nocniku. Konkurencja z bezlusterkowcami APS-C i m4/3 - sprzętem lepiej obrazującym i podobnej wielkości co N1 - nie da się już nakryć kapeluszem bełkotliwego, marketingowego "jestemnikonłan". Jak dla mnie bezlusterkowce N to ślepa uliczka. No chyba że się mylę. :->


To czy się mylisz trudno przewidzieć.
Ja osobiście lustzrankom entry level już ponad 2 lata temu upowiedziałem NIE i tego się trzymam.
Cenię sobie sprzęt mały i poręczny.
Lubię jasne zoomy.
Lubię mieć kontrolę GO i niekoniecznie "papierową".
Lubię szybki i pewny AF.

No i sytuacja wygląda tak, że nie ma sprzętu spełniającego te kryteria.
Dlatego mam bezlusterkowca APS-C i kompakcika premium. Jeden uzpełnia drugi.

Nikon 1 mógłby być uniwersalny i "one" gdyby miał te jasne zoomy które kilku osobom tutaj coś bardzo nie pasują w moim koncercie życzeń i nie wiem dlaczego bo mogłyby być jaśniejsze niż te Panasonica do MFT i nie większe.

Jak ktoś ma kupować 5 stałek po 1000 PLN to i bez bólu kupi jednego zooma za 5 tys.

Nie wiem co się tak o te ceny martwią, zawsze to ja się o nie martwiłeem he he...
 
Goku  Dołączył: 07 Lut 2011
l_uka napisał/a:
nie, N1 to jedyny system z AFem opierającym się o detekcję fazy i/lub kontrastu, w zależności od warunków. To właśnie detekcja fazy (jak w lustrzankach) w dobrych warunkach oświetleniowych powoduje, że ten AF jest taki szybki. I masz rację, nie ma tego z czym porównać, bo żaden inny system bezlusterkowy nie ma detekcji fazy.

Sony NEX też ma detekcje fazy ;-) Ano i bezlusterkowce Canona też, tylko że tam to podobno porażka.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Goku napisał/a:
Sony NEX też ma detekcje fazy

który i za ile, bo nie chce mi się szukać ;-)

No i te jasne zoomy f/1 do tego Sony to pewnie wielgachne i drogie będą, jak już je zrobią :evilsmile:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
l_uka napisał/a:
Goku napisał/a:
Sony NEX też ma detekcje fazy

który i za ile, bo nie chce mi się szukać ;-)

No i te jasne zoomy f/1 do tego Sony to pewnie wielgachne i drogie będą, jak już je zrobią :evilsmile:


Wygląda na to, że masz jakiś problem z rozumieniem języka polskiego...

Do Sony zoom o jakim pisałem wygląda tak:
http://www.optyczne.pl/10..._parametry.html

Ekwiwalent 24-120 mm na matrycę APS-C z odległością rejestrową dla lustrzanki - zauważmy że jest jaśniejszy od kita dla Nikona 1 z dużo mniejsza matrycą a do tego oferuje zoom 5x nie 3x.
Dla Sony takie parametry są OK bo ma większą i lepszą matrycę jakbyś nie zrozumiał.
Nikon 1 ma matrycę mniejszą i nie ma nawet takiego zoomu w opcji a winein mieć jaśniejszy aby skompensować jakoś te "niedobory"
To o czym piszę to nie utopia tylko realna opcja dla aparatu z matrycą 1" - bardzo ciekawa opcja dla wielu ludzi dodam i cena jest tu tsprawą drugorzędną.
W sumie to g. mnie to obchodzi co zrobi Nikon - wydaję tylko własną opinię w tym temacie tj w jakim przypadku ten system byłby dla mnie ciekawy.
Jak Tobie wystarcza matryczka 1" z kitem F5,6 i to w cenie bezlusterkowców APS-C z kitami o podobnych parametrach to nie mam pytań - nie podyskutujemy.
Dziękuję za udział w "dyskusji" i pozdrawiam.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Wygląda na to, że masz jakiś problem z rozumieniem języka polskiego...

wygląda na to, że masz problem ze zrozumieniem emotikon.
Temat chyba faktycznie sie wyczerpał i dalsza dyskusja jest niecelowa.
 
Goku  Dołączył: 07 Lut 2011
l_uka napisał/a:
Goku napisał/a:
Sony NEX też ma detekcje fazy

który i za ile, bo nie chce mi się szukać ;-)

Najtańszy to sony nex 5r - body lekko poniżej 2k, ale trudno dostać samo body w PL, więc 2400 z kitem.
l_uka napisał/a:
No i te jasne zoomy f/1 do tego Sony to pewnie wielgachne i drogie będą, jak już je zrobią :evilsmile:

O bardzo jasnych zoomach w systemie E można pomarzyć, bo to przecież APSC. Tylko w systemie nikon 1 także ... a akurat tu bardzo jasne szkła powinny być standardem.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.mirrorlessrumo...-released-soon/

W końcu jakieś fajne jasne stałki do systemu. 32 mm to taki odpowiednik 55 mm na APSC.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek napisał/a:
W końcu jakieś fajne jasne stałki do systemu. 32 mm to taki odpowiednik 55 mm na APSC.

Eeee tam fajne. ;-) Po kiego grzybka klasyczna portretówka do tego systemu? Może dynamikę ma nie najgorszą ale tonalność raczej kiepsko wygląda, w porównaniu do "normalnych" matryc, czyli do portretu "niebałdzo". Znacznie bardziej interesowało by mnie 13/1.2 (35mm na ff). Plotkowano o takim szkle, ale cena pewnie (jak to u nikosia) zwali z nóg. Wydaje mi się, że taniej wyjdzie zakup X100. :-/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mnie interesuje to, co znaczy przymiotnik "huge" opisujący to szkiełko? Czy to ma być jakiś gigant-obiektyw?!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach