Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
b-bar01 napisał/a:
objawy, które opisujesz (lampka, "wywalanie soli") wskazują na awarię zmiękczarki.

i pewnie tak jest

[ Dodano: 2013-11-11, 16:37 ]
izbkp napisał/a:
Samochody? O... Fiat 600D wymagał od swojego właściciela wysokich umiejętności mechanicznych i w zasadzie co tydzień trzeba było pod niego włazić. Posiadacze Maluchów potrafili wozić ze sobą zestawy do podręcznego remontu silnika, który przy pewnej wprawie można było przeprowadzić w przydrożnym rowie. Dziś ludzie nie potrafią wymienić żarówki... ;P

Samochody to zły przykład. Dlaczego? Były prymitywne i tanie. Kiedyś wymagało się, aby samochód dosłownie jechał, skręcał i hamował. Chociaż taki f126 to i ciężko skręcał, był nadsterowny i słabo hamował. Ale miał zmotoryzować Europę i już. Teraz samochód ma być jeszcze bezpieczny, bezobsługowy i nie truć atmosfery. A dlaczego ludzie nie potrafią wymienić żarówki? Bo bardzo często jest to skomplikowane ze względu na b. trudny dostęp. Do tego samochody stały się powszechne do tego stopnia, że wielu ludzi dosłownie musi ich używać.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Powie mi ktoś, jak taki kawałek szkła przedarł się przez system sit, by w końcu zablokować turbinkę pompy odpływowej???

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Powie mi ktoś jak taki kawałek szkła przedarł się przez system sit, by w końcu zablokować turbinkę pompy odpływowej???
Jakbyś miał zmywarkę FF z GO, to by się takie rzeczy nie zdarzały.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
PiotrR, Jak mawiał Ferdek Kiepski, są na świecie rzeczy, o których się fizjonomom nie śniło. To właśnie taki przypadek ;-)
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
PiotrR napisał/a:
Powie mi ktoś, jak taki kawałek szkła przedarł się przez system sit, by w końcu zablokować turbinkę pompy odpływowej???




To proste - masz system shit :evilsmile:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zaraz 2 lata stuknie mojej zmywarce: Bosch SMV 69 M 40 EU

Miała jednorazowy incydent - zapchało się chyba sitko i otwarty zbiornik pod zmywarką się przelał wylewając nieco wody na podłogę. Wtedy od serwisu dowiedziałem się, że zmywarka nie ma czujnika poziomu wody tylko odpala pompę na zadany czas. Jak coś się przytka i w czasie się nie wyrobi, to nie jest świadoma pozostałej wody i dlatego mi przelała. Dziwne rozwiązanie.

Pomijając to, jestem bardzo zadowolony. Zarówno z dostępnych programów, poziomu głośności jak i wykonania. Plusem jest też półka na sztućce zamiast bezsensownego koszyka zajmującego cenne miejsce.

Rodzice zmienili swoją wysłużoną na prawie taką samą jak moja (w wersji 40cm) i są równie zadowoleni. Mi jednak wadzi brak miejsca - przyzwyczaiłem się do swojej szerokiej. No ale to już kwestia kto ile ma miejsca w kuchni.

A co do
pawgra napisał/a:
Bosch, Bosch i jeszcze raz Bosch ;-)
to Bosch i Siemens to to samo z innym logo, więc jak jeden nie ma odpowiedniego modelu, to warto spojrzeć na bliźniaka. Tak samo miałem z wyborem lodówki i teraz mam Siemensa, ale oglądany Bosch poza napisem niczym się nie różnił.

Jedyny zonk z serwisem - jedyny na województwo wielkopolskie mam 3 klatki dalej i ostatnio malarze po uszkodzeniu drzwi od lodówki zamówili w serwisie nowe podając wszelkie dane modelu. Drzwi przyszły od innej wersji. Okazało się, że mój model produkowano aż 2 m-ce, w bazie mają 3 wersje, wszystkie ze standardową fotką i nie mogą nic zrobić poza wysłaniem zamówienia ponownie i liczyć, że tym razem przyjdą dobre drzwi. Trochę dziwna sprawa i niezrozumiała dlaczego nie mogą wymiarów starych drzwi przesłać do magazynu by tam wybrali odpowiedni model. No ale nie wszystko da się w tym kraju zrozumieć ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Andy_X napisał/a:
To proste - masz system shit :evilsmile:

No, to chyba rzeczywiście jedyne wyjaśnienie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja niedawno chciałem napisać, że mój Electrolux już 2 lata i trochę dzielnie pracuje... i nie zdążyłem. Jutro testuję dodatkowe ubezpieczenie na sprzęt (popularne wydłużenie gwarancji) i czekam na serwis. Zmywarka od czasu do czasu przerywa mycie i niezrozumiale miga do mnie światełkiem...
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
Mam też Boscha wygląda idealnie tak samo ale nie wiem po symbolach czy to jest to samo bo nie pamiętam. Potwierdzam jednak że jest to wspaniała rzecz, cicha, ładna, dobrze zmywa. Rozwiązanie do sztućcy rewelacyjne no i działa 4 lata :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Arti, ewidentnie nieumiejętna obsługa. U nas Electrolux pracuje chyba 6, albo 7 lat bez problemów (profilaktycznie odpukałem w taboret), a mruga zrozumiale tylko dla mojej żony.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Privileg(domyślnie AEG,Electrolux,Zanussi) kupiona z "wystawek" za 150zł, pracuje u mnie bezawaryjnie 6 rok.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Arti, jak mruga, to na pewno "puszcza" Ci oczko, bo coś pewnie chce. Tylko musisz sprawdzić, czy to ona, czy on. :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czasy się zmieniają, więc porzucam uprzedzenia do produktów, których nie lubiłem na podstawie doświadczeń lat ubiegłych i z czystą kartą rozglądam się za nową zmywarką.

Macie jakieś spostrzeżenia co do produktów dostępnych obecnie na rynku? Szukam wolnostojącej zmywarki 45cm.

[ Dodano: 2015-07-16, 19:47 ]
Wymaganie - dobry krótki program. Wiem, że można przez 141min zmyć maszyną naczynia. Tak zmywają dwa nowsze produkty, z którymi mam do czynienia. Za to moja stara zmywarka zmywa do czysta na krótki programie 30minutowym. Jest szansa na program ok. 45minut, który zmyje świeżo zabrudzone naczynia?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
U mnie ciągle działa ten Bosch, o którym pisałam kilka lat temu ;-)
Metalowe wnętrze. Składane "drabinki" na dole i na górze.

[ Dodano: 2015-07-16, 19:50 ]
W 80-90% myjemy na krótkim programie - chyba 35minut...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Moja zmywarka potrzebuje tak na codzien 10-15 minut na zmycie naczyń. Robi to cicho i bezproblemowo. Raz w miesiącu pracuje nieco głośniej. Zdarzają sie w tedy tez i stłuczki, ale po 1-2 dniach wraca do normy.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
tref, Krótkie programy nie są dobre bo tabletki nie zdążą się rozpuścić a mało komu chce się sypać proszek (a warto bo można wtedy używać krótkich programów z 1/2 załadunku).
ps. swoją drogą zmywarki przemysłowe, gastronomiczne mają cykl mycia 2 min... ;P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia, Dlatego pytam o nowe produkty. Moj stary Zanussi tez świetnie sobie radzi, ale drugiego takiego nie da sie kupic w sklwpie...
wuzet, opisujesz mi kosmiczną technologię rodem z NASA. Ja to mam zdobyć tutaj, na starym kontynencie :-D
izbkp, Jestem staroświecki i używam proszku, a nie tabletek. Przemysłowej nie kupię, bo podejrzewam, że ceny są takie jak przemysłowych zlewów...

Chodzi mi o produkty w miarę nowe, takie które niedawno były/są w sklepach.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nasza Ajkijowa ;-) ma program krótki, który dla świeżych naczyń jeszcze nigdy nie zawiódł (za wyjątkiem przypaleń w garnkach), trwa to około 40 minut. Tabletki bez problemu się wtedy rozpuszczają. Faktycznie czasami chciało by się włożyć połowę tabletki.

Zmywarka 45cm? Tylko w ostateczności, do 60cm mieści się duuużo więcej. Wiem, bo teściowa ma 45 i mam porównanie.

wuzet napisał/a:
Zdarzają sie w tedy tez i stłuczki, ale po 1-2 dniach wraca do normy.
Rozbija wam talerze i szklanki? To do bani taka zmywarka. :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
opisujesz mi kosmiczną technologię rodem z NASA

Mam tu na miejscu taką samą, nie wiem tylko czy ilość stłuczki jest porównywalna.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
izbkp napisał/a:
Krótkie programy nie są dobre bo tabletki nie zdążą się rozpuścić a mało komu chce się sypać proszek
Gwiazdor napisał/a:
Zmywarka 45cm? Tylko w ostateczności, do 60cm mieści się duuużo więcej. Wiem, bo teściowa ma 45 i mam porównanie.
Ale on o to nie pytał. I dlaczego zakładacie, że tref na pewno nie wie, czego chce. A może sam używa proszku do zmywania? A może ma porównanie zmywarki 45 z 60cm?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach