Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
Kolejne dwa zdjęcia nowości od Fuji:





Żródło: KLIK

A może już czas na nowy wątek w dziale?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Gaclaw napisał/a:
A może już czas na nowy wątek w dziale?
Trzeba będzie założyć. Chyba to jednak nie jest fejk. Na amazonie już można zaklepywać szkiełka. 18/2 i 35/1,4 po 499$ a 60/2,4 za 599$.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Ależ on cudny. Rajcuje mnie, zupełnie jak X100 w chwili objawienia. Pomimo całej masy głupich pomysłów wstrzymam się jednak na pewno z decyzją o zakupie do czasu pomacania go. Oszczędzi mi to być może bólu rozczarowania. Tak, jak to było w moim przypadku, podczas mojej krótkiej znajomości z X100, zawartej w MM.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
szyku mu nie brak, ale cena z pewnością porazi..
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Fuji ma już bogatą tradycję w produkcji aparatów, które dla większości z nas wydają się absurdalnie drogie. Np. TX-1, Klasse W, Klasse S lub liczne dalmierzowce średnioformatowe. Widocznie ktoś je jednak kupuje, skoro nadal to robią. :-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie, jak piszesz ebelbeb. Fuji robiło masę ciekawego sprzętu, trochę na przekór ogólnym tendencjom i nie wiem, czy sprawdza się to w bilansie ale na pewno ma sporo wyznawców tych "dziactw".
Ta premiera skłoniła mnie do przeszukania pokoju celem wykrycia potencjalnej pluskwy, ponieważ od momentu rozstania z contaxem g2 powtarzam jak mantrę, że kupię jej wersję cyfrową. No i prawie się udało. Nawet ilość szkieł większa nie jest mi potrzebna. No ale... zobaczymy toto w działaniu.

[ Dodano: 2012-01-12, 17:41 ]

Krótko o tym, jakim motywom nie robić zdjęć x10. Dobrze, że już muszę choinkę rozebrać. Ile mnie stresów ominie.[/center]
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Kupilem i ja x10. Jutro podczas spaceru zamierzam potestowac. Sprawia naprawde solidne wrazenie, mimo niewielkich rozmiarow. Szkoda tylko, ze dedykowany case tyle kosztuje..
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Pytanko od posiadaczy - czy wyzwala zewnętrzne lampy ze wszystkimi (najkrótszymi) czasami, czy jest jakieś ograniczenie?

Szczególna prośba do odyseusza - mógł byś zrobić ten sam motyw, na tych samych ustawianiach DP1 i X10 na iso800 i na iso3200 i wrzucić gdzieś te cztery RAW'y? Tzn dla 3200 w Sigmie oczywiście ustawiając iso800 i nie doświetlając dwie działki. Koniecznie RAW.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Generic, niestety, nie pomoge, nie mam zewnetrznej lampy.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak wrócę do domu. Ale sprawdzałem synchro i zewnętrzne synchronizuje przy wszystkich czasach. To chyba tak jak sigma, tej jeszcze nie sprawdzałem. Będę dopiero za tydzień u siebie.

[ Dodano: 2012-01-15, 00:01 ]
Ale już teraz mogę powiedzieć, że sigma na wysokim iso jest obrzydliwa. Może, jak widać to na zdjęciach Carla, tylko przy b/w się sprawdzi. Ale kolor odpada, nawet przy szczątkowym wyczuciu estetyki obrazu.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
odyseusz, ale RAW'y z Sigmy (bo przecież oczywiste ze z niej to nie jpgi) próbowałeś wołać w ich sofcie? Odszumianie chrominancji na max i luminancji na minimum? Bo miałem ten aparat i dla mnie iso800 było całkiem zadowalające, nawet lekko wyciągane jeszcze i dziwi mnie to co piszesz.
Ale proszę o RAWy z jednego i drugiego, żeby na tym samym motywie porównać.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
odyseusz, kupiłeś drugą baterię do x10? Jeśli tak, to czy oryginał, czy też zamiennik?
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobrze, rawy w niedzielę za tydzień a baterii nie kupiłem. Praktycznie nie używam lcd więc dwa dni zdjęć nie robią wrażenia na bateriach. Nawet z drobnym filmowaniem w międzyczasie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Generic napisał/a:
iso800 było całkiem zadowalające
oczywiście. Wołane metodą Generica są baaaardzo fajne. Ze 2 razy linkowałem w ultra trudnych warunkach zrobione. Szumu zero a wybitna dynamika nie znika wraz ze wzrostem iso. Ale fuji i dp to chyba zupełnie inne aparaty.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
http://www.dpreview.com/n...hite-orb-update

Problem "orbs'ów" zażegnany ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
triger napisał/a:
http://www.dpreview.com/news/2012/04/26/Fujifilm-X10-white-orb-update

Problem "orbs'ów" zażegnany ;-)


Taa zwłaszcza u obecnych posiadaczy tego bubla za 2500 PLN....
To wygląda jak sprzedaz samochodów ostatnimi laty wypuszcxzamy a potem akcja serwisowa milion Toyot do sprawdzenia wymiany wężyka itp.
W tym wszystkim liczą na to że klienci się nie zorientują i często tak bywa...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Taa zwłaszcza u obecnych posiadaczy tego bubla za 2500 PLN....

Ta, pomyśleć, że tym bublem takie fajne fotki wychodzą Link
Chociaż nie, to pewnie znowu marketing Fuji.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MacRayers, takie zachowanie producentów trzeba tępić bez względu na to, kto tak postąpi. Nie można przyzwyczajać, że płacimy za bycie beta testerami produktów.
X100 - wymiany obiektywów, podobno zaprojektowany nowy obiektyw bez wady (czemu dopiero teraz?)
X10 - wymiany matryc (czemu dopiero teraz?)

Naprawdę uważasz, że należy bronić Fuji mimo takich zaniedbań (Czy oni przypadkiem nie wypuścili not serwisowych = przyznali się do błędu?)? Co z tego, że komuś gdzieś wyszły fajne fotki, skoro dużej części osób obiektyw się psuje i wysyłają do serwisu po KILKA RAZY, a drugiej dużej części wychodzą kuleczki w punktowych światłach? Gdyby Fuji wypuścił aparat, który przestaje działać po 3 miesiącach, też byś mówił, że "no ale przez 3 miesiące można robić takie świetne foty: link link link" ?

Jedni zapatrzeni w Samsunga, a Ty z kolei bronisz iście fanatycznie Fuji, mimo, że ewidentnie 2 z ostatnio wypuszczonych 3 modeli aparatów są wadliwe (a trzeci też jak za swoją cenę mógłby być lepszy). Miewasz często rację, ale tym razem ochłoń trochę, odpuść drwiący ton i może nabierz dystansu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
MacRayers, takie zachowanie producentów trzeba tępić bez względu na to, kto tak postąpi. Nie można przyzwyczajać, że płacimy za bycie beta testerami produktów.
X100 - wymiany obiektywów, podobno zaprojektowany nowy obiektyw bez wady (czemu dopiero teraz?)
X10 - wymiany matryc (czemu dopiero teraz?)

Zgadzam się co do tego, że nie jest to najlepsze gdy takie produkty są na rynku. Ważniejsze jest jednak - jak reaguje producent. Fuji moim zdaniem wyszło z twarzą - podobnie jak Pentax z matrycami. Inni producenci jednak nie mają odwagi by przyznać się do błędu.

[ Dodano: 2012-04-27, 14:01 ]
bbartlomiej napisał/a:
Jedni zapatrzeni w Samsunga, a Ty z kolei bronisz iście fanatycznie Fuji, mimo, że ewidentnie 2 z ostatnio wypuszczonych 3 modeli aparatów są wadliwe (a trzeci też jak za swoją cenę mógłby być lepszy). Miewasz często rację, ale tym razem ochłoń trochę, odpuść drwiący ton i może nabierz dystansu.

Eh, nie bronię fanatycznie, nie przesadzaj.
Nie kupiłbym X100 gdyby nie stanowisko Fuji, które to przyznało się do błędów w X100 i nawet po gwarancji można liczyć na wymianę sprzętu (przy oleju na przysłonie). Drugi z orbami - też rozwiązali a X-Pro1 to nadal dla mnie trochę niewiadoma. Obrazek mi się podoba, obiektywy również, AF - jest na to sposób, feeling też niezły. Cena ? Spadnie pewnie, chociaż nie sądzę że szybko i mocno.
Bardziej mnie martwi co innego - dodawane oprogramowanie do czytania RAW-ów. SilkyPix jest jaki jest, a Aperture nie przenosi tak ładnie ustawień jak oprogramowanie fabryczne. Czasami lepiej jest zrobić konwersję RAW-a w aparacie - wtedy naprawdę można dostać ciekawy efekt końcowy. Zastanawiam się, czy Fuji jest w stanie wydać sensowy program od obróbki RAW, czy też zdani będziemy na kiepskie oprogramowanie dodawane do systemu.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wolę Fuji z wadą fabryczną, którą producent wyeliminuje w ramach gwarancji, niż np. nexa bez wizjera, czy olka z mniejszą matrycą.

Boję się tylko o to, czy wsadzili mi już ten nowy obiektyw, bo z wysłaniem puszki nie mam problemu, ale jeśli to się stanie po gwarancji wtedy może być problem, chyba zadzwonię dzisiaj w tej sprawie do serwisu Fuji, chciałbym wiedzieć co mnie może czekać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach