emwi  Dołączył: 02 Paź 2011
mcgyver, w LR4 morę można skorygować miejscowo przy pomocy pędzla i gradientu, po uaktywnieniu jednej z tych opcji znajdziesz odpowiedni suwak w dolnej części menu
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mcgyver, jedno i drugie (morę i lokalny szum) usuwasz narzędziem Adjustment Brush.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
mnie ciekawi zajawienie się kilku osób zajmujących się ślubami puszką "K-52s" - własnie wydaje mi się, że zmora ich najbardziej powinna odstraszyć, bo teoretycznie najczęściej występuje na tkaninach czyli suknia ślubna/garniak/...
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
espresso napisał/a:
jaczes napisał/a:
zmora ich najbardziej powinna odstraszyć
jeśli łatwo ją niwelujemy to dlaczego?


nie wiem jak się działa w tym biznesie, ale wydaje mi się, że robi się tak ze 2/3 tys. zdjęć... z tego powiedzmy 400 dla Państwa młodych(? załóżmy taką ilość dla rachunku) Załóżmy, że zmora będzie dotyczyła 3/4 z nich... daje to 300 fot do obróbki z miejsca i to nie tylko suwakiem, ale pędzlem.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
jaczes, bardzo dobrze gadasz. Ja generalnie po zakupie k-5 poczułem się w pełni zaspokojony więc nie interesuje mnie ten nowy wynalazek. Teraz najwyżej mniejsze punkty AF, matryca Fuji albo FF może mnie skłonić no nowego zakupu ;) [a najlepiej to wszystko w jednym] :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jaczes napisał/a:
Załóżmy, że zmora będzie dotyczyła 3/4 z nich...
Bardzo wątpliwe.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
no własnie nie wiem ile się robi zdjęć ;) paradziqs może się wypowie...

[ Dodano: 2012-11-15, 00:49 ]
chodzi mi poporstu o to, że usuwanie takiej wady ze 100/200/300 zdjęć to może być masakra...
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Kiedy mają być w sprzedaży nowe kapiątki? Chyba jeszcze ich nie ma..
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jaczes napisał/a:
chodzi mi poporstu o to, że usuwanie takiej wady ze 100/200/300 zdjęć to może być masakra...
Ale mora ma szanse być na kilku-kilkunastu zdjęciach - bardzo wątpliwe, by znalazła się nawet na kilkudziesięciu, z kilkuset wybranych.
grabber napisał/a:
Kiedy mają być w sprzedaży nowe kapiątki? Chyba jeszcze ich nie ma..
Ponoć już są.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
dostałem notyfikacje z jednego sklepu że są, ale jak teraz tam patrzę to w polu dostępność wpisali "dowiaduj się"
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Chyba są już k-5 II, ale nie ma jeszcze K-5 IIs.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
na ale drogo jest k-5IIS (bez S - tak mi się skojarzyło http://www.youtube.com/watch?v=dlaf4NfYtJE )
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Jest nowe PDCU 4.4 z łatką dla K-5II, K-5IIs i nie tylko:
[Main changes from Version 4.35]
Correspond to K-5II and K-5IIs
Added lens data
[smc PENTAX-DA 50mmF1.8]
[smc PENTAX-DA 18-270mmF3.5-6.3ED SDM]
[HD PENTAX-DA560mmF5.6ED AW]
[HD PENTAX-D FA645 MACRO 90mmF2.8ED AW SR]
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
b-bar01, myślisz, że wielu użytkowników tych aparatów będzie obchodziło, co sobie można ustawić w JPG?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
jaad75 napisał/a:
myślisz, że wielu użytkowników tych aparatów będzie obchodziło, co sobie można ustawić w JPG?

przynajmniej połowa jak nie więcej
jaad75 myślisz że nabywcy zaawansowanych lustrzanek zawsze używają raw ?
ciekawe ilu byłoby chętnych, jakby w ogóle usunąć jpeg z puszek od tego segmentu w zwyż
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
b-bar01 napisał/a:
jaad75 myślisz że nabywcy zaawansowanych lustrzanek zawsze używają raw ?
Myślę, że przeważnie, chyba, że są fotografami agencyjnymi, ale Ci z kolei raczej nie używają Pentaksów... :-P
b-bar01 napisał/a:
ciekawe ilu byłoby chętnych, jakby w ogóle usunąć jpeg z puszek od tego segmentu w zwyż
Myślę, że dla większości nie stanowiłoby to najmniejszego problemu.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
espresso, jest wybór, tym co przeszkadza jest ll, tym co nie przeszkadza jest lls.
w droższych puszkach tez jest wybór.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
zawsze lepiej mieć coś, niż nie mieć (czekam na nominację na cytat tygodnia ;) hehe :-B )
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
jaczes, np syfa?

Ktoś się już chwalił, czy w oprogramowaniu Pentaxa pojawiła się funkcjionalność usuwania mory?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach