Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
Czasem trzeba popracować jako sprzedawca w takim sklepie, by niektóre rzeczy zrozumieć... przepraszam za OT.


Bez komentarza....
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
[ Dodano: 2014-12-05, 16:46 ]
eyelet napisał/a:
Czasem trzeba popracować jako sprzedawca w takim sklepie, by niektóre rzeczy zrozumieć... przepraszam za OT.

Rozumiem pracownika, który ma taki "prikaz", nie rozumiem zaś szefostwa. Jako klient czuję się w takim sklepie jako persona non grata, tylko niech pieniądze zostawi! :(
Sory za OT.

A żeby było w temacie - na omawianym zdjęciu nie ma mory! To po prostu tak ułożył się regularny wzór i tak światło na nim "zagrało". More od czegoś takiego odróżniasz tym, że pojawiają się kolorowe prążki. Tak mi się przynajmniej wydaje. :-P
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Cytat
pawelek-79 napisał/a:
More od czegoś takiego odróżniasz tym, że pojawiają się kolorowe prążki. Tak mi się przynajmniej wydaje

<
(Z)mora może być na luminancji (jasno-ciemne) lub na chromancji (kolorowe "pejzaże"). I zmorą są te kolorowe, bo nie ma na nie w zasadzie rady, przekłamania kolorów są trudne do "zatuszowania".

Ja - jako posiadacz K5IIs - po prostu je ignoruję. Przy wydrukach z labu do 20x30 cm praktycznie niezauważalne. Je widać na momitorze przeglądając 1:1. No chyba, żę ktoś drukuje na drukarce wielkoformatowej i wielkości metr na metrczterdzieści.... :)

edit:
a co do zalinkowanego zdjęcia:
http://m.fotoblogia.pl/81...c,630,0,0,0.jpg

Zmora może się pojawić przy... zmniejszaniu zdjęcia. Np. oryginał jej nie ma, ale drobny wzorek przy konkretnym zmniejszaniu tak się przeskalowuje że się pojawia jak Brunchilda w porzuconym niemieckim zamczysku.
Rada na to jest cofnąć skalowanie i zmienić zadane wielkości, dodać krok więcej.

Zalinkowane zdjęcie to plik kilkadziesiąt razy mniejszy (!) niż oryginał. A wzorek - to mora luminancji. Można ją zmniejszyć przez lokalne lekkie rozmycie (blur) przy zmniejszaniu. W oryginalnej wielkości mogło jej (prawie) nie być!
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
Jeżeli akumulator litowo-jonowy jest przez dłuższy czas przechowywany w stanie całkowicie rozładowanym to nadaje się tylko na śmietnik. Może tam trochę jeszcze pojemności ma, ale niewiele. Używałem kiedyś K5-IIs i przyznam że mora to problem nieistniejący w praktyce. 100 razy więcej zdjęć będzie spapranych z powodu nietrafienia AF (który wcale nie jest taki super) niż tej mory. No chyba ze przeznaczeniem ma być fotografia produktowa tekstyliów.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Escaflowne napisał/a:
100 razy więcej zdjęć będzie spapranych z powodu nietrafienia AF (który wcale nie jest taki super)

Jak dla mnie to masz uszkodzony aparat.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
Zbynio napisał/a:
Escaflowne napisał/a:
100 razy więcej zdjęć będzie spapranych z powodu nietrafienia AF (który wcale nie jest taki super)

Jak dla mnie to masz uszkodzony aparat.


tez tak uwazam.
uzywam k-5II i naprawde nie moge narzekac na AF, a jestem prawie 90% pewny ze nietrafienia sa jedynie moimi bledami (delikatne przekadrowania spowodowane ruchem itp..)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zbynio napisał/a:
Jak dla mnie to masz uszkodzony aparat.

Moje wszystkie poprzednie 2 Pentaksy miały uszkodzony AF(K110D i K-7). Dopiero K-01 ma dobry(tylko wolny) i z żadnym obiektywem nie mam front i backfocusu. Szkoda tylko, że coś nie widać i nie słychać o kolejnym bezlusterkowcu Pentaricoh, ale bardziej zaawansowanym.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
romeck napisał/a:
(Z)mora może być na luminancji (jasno-ciemne) lub na chromancji (kolorowe "pejzaże"). I zmorą są te kolorowe, bo nie ma na nie w zasadzie rady, przekłamania kolorów są trudne do "zatuszowania".
Kup sobie LightRooma to Twoje problemy z przebarwieniami od mory znikną błyskawicznie. W LR te trudne do "zatuszowania" przekłamania kolorów "załatwia się" z w kilka sekund z pozytywnym skutkiem. :-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
espresso napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Kup sobie LightRooma to Twoje problemy z przebarwieniami od mory znikną błyskawicznie.
Zdarzają się (bardziej niż sporadycznie) kolorowe zmory z którymi Lr sobie nie radzi.

A ja właśnie pisałem o kolorowych (chromancji) (z)morach.
I pracuję z Lajtrómem SiSi.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
Sprzedają w B&H:
www.bhphotovideo.com/c/se...ital+SLR+Camera
ale ciekawa oferta jest w Adoramie, z gripem, lampą i torbą:
www.adorama.com/l/Cameras...-K-hyphen-5-IIs
Można też cło i podatek opłacić z góry już w cenie zakupu:
www.ebay.pl/itm/Pentax-K-...-/221631283656?
co może mieć sens o tyle, że jak sie u nas trafi na cło, to raczej nie sposób samemu wypełnić SAD, za którą to 'usługę" agencji celnej zapłacimy dodatkowo ok. 150 zł


-----
mDziekan napisał/a:
Tym bardziej, że np. BH właśnie skończyli sprzedawać K-5 IIs.
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
Też zauważyłem jakiś czas temu, że IIs wrócił. A sami dali wcześniej napis discontinued o czym napisałem, a zaraz po mnie zauważyli Optyczni. A że teraz wrócił, dziwne, ale nie ja odpowiadam za to co mają na własnej stronie :)

Z innej bajki. Mam już IIs 8-) Ależ cudo. AF w Sigmie 30 nawet nie wymaga kalibracji z poziomu korpusu, śmiga aż miło od razu. Celnie i szybko. Wreszcie mogę przestać ostrzyć manualnie tym obiektywem, bo do tego się sprowadzało z k200d :mrgreen:
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
mDziekan napisał/a:
Mam już IIs Ależ cudo. AF w Sigmie 30 nawet nie wymaga kalibracji z poziomu korpusu, śmiga aż miło od razu. Celnie i szybko.

Celnie - to mi wystarczy :) Niestety na razie muszę walczyć z Kr-ką, która jak trafi jest pięknie, tyle tylko że za mało tych celnych.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
gawain74, a orientowałeś się jakich rozmiarów i gdzie są umieszczone punkty AF? Ja początkowo miałem podobny problem z AF do czasu gdy sobie uświadomiłem jak ogromny jest punkt centralny i że często łapał coś w kadrze co było w jego zasięgu i było bardziej kontrastowe niż motyw w który celowałem
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
pyciar napisał/a:
gawain74, a orientowałeś się jakich rozmiarów i gdzie są umieszczone punkty AF? Ja początkowo miałem podobny problem z AF do czasu gdy sobie uświadomiłem jak ogromny jest punkt centralny i że często łapał coś w kadrze co było w jego zasięgu i było bardziej kontrastowe niż motyw w który celowałem


podobne sytuacje zdarzały mi się kiedy miałem kx, przy k30 sporadycznie a przy k5II praktycznie nigdy
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Prakticant napisał/a:
Sprzedają w B&H:
www.bhphotovideo.com/c/se...ital+SLR+Camera
ale ciekawa oferta jest w Adoramie, z gripem, lampą i torbą:
www.adorama.com/l/Cameras...-K-hyphen-5-IIs
Można też cło i podatek opłacić z góry już w cenie zakupu:
www.ebay.pl/itm/Pentax-K-...-/221631283656?
co może mieć sens o tyle, że jak sie u nas trafi na cło, to raczej nie sposób samemu wypełnić SAD, za którą to 'usługę" agencji celnej zapłacimy dodatkowo ok. 150 zł


-----
mDziekan napisał/a:
Tym bardziej, że np. BH właśnie skończyli sprzedawać K-5 IIs.


Ja skorzystałem z oferty BH na K5IIs z gripem i kartą, za 530$. Właśnie przyszedł. Jakby ktoś był zainteresowany to podam koszty w przeliczeniu na PL, niech każdy oceni czy warto:
-zakup w BH: 1842zł
-przesyłka do Polski: 78,2zł
-Vat: 427zł
Cło:0zł.

Razem to 2347,2zł brutto.

+ ew koszty wypełnienia SAD, jak kolega wyżej wspomniał.
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
A nie zapomniałeś o stanowym podatku od sprzedaży? Bo ta cena wydaje mi się być przed nim.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
mDziekan napisał/a:
A nie zapomniałeś o stanowym podatku od sprzedaży? Bo ta cena wydaje mi się być przed nim.

Wypisałem dosłownie wszystko co zeszło z mojego konta. Są to dokładnie takie kwoty jakie zostały zaksięgowane (a nie przeliczone po kursie czy coś takiego).
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Czy mógłbyś zeskanować i podesłać mi na PW kopię dokumentu SAD (tego od opłaconego VAT-u)?
Agencja celna liczy sobie 150 złotych za wypełnienie dokumentu SAD :evil:
Tam chodzi o pewne numery taryfy celnej, które są niestrawne dla przeciętnego obywatela.

-----
matzll napisał/a:
Vat: 427 zł
Cło: 0 zł
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Jasne, odezwij się na PW, podaj maila, postaram się pomóc.
 
janku  Dołączył: 10 Mar 2008
Podatek stanowy pewnie akurat nie miał zastosowania - zależy dokąd BH wysłało towar.

A przy okazji, też od niedawna mam K-5 II, przesiadka z K10D.
Wszystko cacy, ale jedna rzecz mnie denerwuje - ten metalowy dynks, do którego przyczepiony jest pasek, zwłaszcza z prawej strony. Czuję to pod palcem, no i kurcze strasznie mnie to wkurza. Wiem, wiem, ale sobie durny problem wydumałem... :roll:
Ale w K10D to coś było tak ładnie wbudowane w korpus, w ogóle nie przeszkadzało.

No, to się wyżaliłem. Sorry za zaśmiecanie forum. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach