mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
matzll napisał/a:
Wypisałem dosłownie wszystko co zeszło z mojego konta. Są to dokładnie takie kwoty jakie zostały zaksięgowane (a nie przeliczone po kursie czy coś takiego).

Faktycznie. Przy przesyłce do Polski nie nalicza się sales tax. A z podatkiem dla przykładowo Nowego Jorku Twoje zamówienie wyszło by z nim około 620-630 dolarów.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Tak jak piszesz jest przy przesyłkach wysyłanych poprzez USPS i otrzymywanych poprzez Pocztę Polską. Korzystam z firmy kurierskiej (co ma inne zalety :-> ), gdzie tylko czyhaja, żeby naliczyć Ci ile wlezie za wypełnienie byle druczka.
Wysyłka przez ocean statkiem $20 ze wszystkimi formalnościami, wysyłka lotnicza $30, wysyłka lotnicza ekspresowa $50, a te [...] w Polsce liczą 150 zł czyli ok. $45 za pięć minut wypełniania druczka na komputerze (i ten druczek trzeba złożyć w formie elektronicznej, nie dasz rady, ja nawet próbowałem, pani się "nie wczytało"). To jest po prostu mafia celno-agencyjna. Robiłem parę razy awanturę w UC każąc im odprawić wg procedury drobny import prywatny czy jakoś tak podobnie - ale okupione jest to wielką stratą czasu (a to pani każe poczekac, a to naczelnika nie ma, a jak już jest to akurat kasę już zamknęli). To Polska właśnie :evilsmile:

-----
espresso napisał/a:
Do mnie przesyłki przychodzą na pocztowy urząd celny i na miejscu opłacam należności wyliczone przez urzędnika UC. Okazuję dokument(wyciąg bankowy, wydruk z transakcji zakupu) w celu weryfikacji wartości. Nie ma żadnej agencji celnej. Owszem, towary przeznaczone do dalszego obrotu odprawiam przez agencję.
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
pyciar napisał/a:
gawain74, a orientowałeś się jakich rozmiarów i gdzie są umieszczone punkty AF?

Dopiero od niedawna jestem tego świadomy :/ teraz biorę to pod uwagę i można rzec, że od czasu gdy mam jasne szkło uczę się na nowo używać aparat.
Myślę, że można poprawić celność, poprzez wyczucie sprzętu jeśli można tak to ująć, a w jakim stopniu będzie to czas pokaże
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
matzll, A mógłbyś opisać szerzej co i jak.( tak więcej szczegółów z tych zakupów). Mi za każdym razem pokazuje ponad 816 $. :(
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Tamtej oferty B&H $530 K-5 IIs z gripem i kartą to już nie ma, (ja przegapiłem i tę samą co matzll ilość złotówek, jeszcze coś mnie zaćmiło w środku nocy głupio przeliczonych przez euro, zapłaciłem za golasa :evil: ), może kiedyś będzie, może nie będzie, w Adoramie jest za $600 z gripem, prostą lampą i torbą.
Przykładowo dziś kupiłem w Adoramie kartę SDXC HS1 Sony 40 MB/s 128GB (6 tys. RAW-ów się zmieści :-) ) za $42, chciałem wrzucić tu linka ale oferta zniknęła :-/
Musisz przeszukiwać po słowach kluczowych lub wybrać coś i zaznaczyć opcję, żeby powiadamiano Cię mailem o obniżkach ceny (ofertach).

-----
PaweleS napisał/a:
matzll, A mógłbyś opisać szerzej co i jak (tak więcej szczegółów z tych zakupów). Mi za każdym razem pokazuje ponad 816$
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
PaweleS napisał/a:
matzll, A mógłbyś opisać szerzej co i jak.( tak więcej szczegółów z tych zakupów). Mi za każdym razem pokazuje ponad 816 $. :(

Już to robiłem parę stron wcześniej, ale tylko nie potrzebną burzę to wywołało ;)
Dla mnie najważniejszym jest nie wysyłanie bezpośrednio do Polski, ponieważ jest to duży koszt, w przypadku tego zamówienia było to ponad 100$ o ile pamiętam. Ja korzystam z serwisu http://plusexpress.pl/, który oferuje Ci wirtualny adres amerykański. Kupuję w różnych sklepach w US, w amazonie, na ebayu i wszystko wysyłam na ten wirtualny adres. Jak się kilka paczek zbierze to wysyłam to razem do Polski. Koszt tym razem to były 23$. Wliczyłem go jako całość do podsumowania ceny aparatu, ale tak naprawdę to jest to wspólny koszt dla kilku zakupów.

Po przylocie do Polski paczki musisz oclić i vatem obciążyć, chyba że ich wartość nie przekracza 60$ czy podobnej kwoty. Vat płacisz od wartości podanej w deklaracji.
Cło w naszym wypadku to 0%. Pisałem to już wcześniej, ale zostałem pouczony grzecznie, że muszę się najpierw dokształcić, zanim cokolwiek zacznę komuś doradzać :) Niemniej jednak informację o cle 0% miałem od agencji celnej, która obsługuje moją firmę. I tak też zostało to potraktowane po przylocie do Polski. Od paczki z BH nie zapłaciłem cła. Wszystko w pełni legalnie, na fakturę i z SAD wystawionym na firmę.

Nie ma sensu zaśmiecać znowu tego tematu sprawami podatkowo-celnymi, złe to skutki przynosi, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało na PW, chętnie pomogę.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Wiem,że tamtej oferty z kartą nie ma.Przyznam szczerz,że nie spodziewałem się ,że da się to na legalu kupić za takie pieniądze jak to zrobił matzll, .Dlatego też odpuściłem.
A tak trzeba szukać kolejnej takiej okazji bo biorąc pod uwagę aparat z gripem to cena warta jest zachodu (gdyby wróciła)
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Dodatkowa 2-letnia gwarancja na Pentaksa.
Zamierzam dokupić dodatkową 2-letnią gwarancję, bo $20 dolarów to grosze jak za ekstra dwa lata ochrony:
www.adorama.com/IPXEWPR.html
Co prawda być może trzeba będzie sprzęt do serwisu w Stanach wysyłać, ale lepsze to niż brak ochrony gwarancyjnej.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Prakticant, a teraz odpowiedz sobie, czy za :
Prakticant napisał/a:
$20 dolarów to grosze

sprzedawano by dodatkową gwarancję, gdyby producent nie miał pewności, że sprzęt nie zawiedzie w tym okresie ?
Czy usłyszałbyś kiedykolwiek o dodatkowej gwarancji, gdyby aparat był podatny na usterki ? Jakby nie patrzeć ,to ten model już kilka lat jest w sprzedaży i jego "usterkowość" jest dobrze znana.
Ja wolałbym przeznaczyć tą sumę na coś bardziej prozaicznego , np. :-B ;-)
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Przesiadamy się podobnie 8-)
Dziwi mnie, że w k-5 IIs na pojawienie się podglądu zrobionego zdjęcia na ekraniku lcd trzeba czekać aż kilka sekund (aparat wyraźnie "myśli"), w K10d trwało to tyle, co nic :roll:
K-5 IIs tak ma(??), czy to może kwestia karty SD?
Mam dość szybką (ale nie najszybszą) kartę Sony 40 MB/s 32GB.
K-5 IIs nie obsługuje niestety standardu karty UHS-I.

Natomiast K-5 IIs leży w ręku znacznie stabilniej, K10d z podpiętym f2,8/16-50mm prawie z ręki wypadał (szczególnie przy pionowym formacie, aż musiałem podpiąć gripa, czego nie lubię), ten sam f2,8/16-50mm spięty z K-5 IIs leży w ręku jak.. no jak... jak hybryda 8-) :-B

-----
janku napisał/a:
A przy okazji, też od niedawna mam K-5 II, przesiadka z K10D. Wszystko cacy, ale jedna rzecz mnie denerwuje
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Prakticant napisał/a:
w k-5 IIs na pojawienie się podglądu zrobionego zdjęcia na ekraniku lcd trzeba czekać aż kilka sekund
Było już wiele razy. Jak włączyłeś korekty obiektywu, to nie dziw się, że aparat zanim pokaże efekt, musi chwilę poobrabiać obraz. Jak wyłączysz te udoskonalenia, szybkość K10d powróci. :evilsmile:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Prakticant napisał/a:
K-5 IIs nie obsługuje niestety standardu karty UHS-I

Może i nie obsługuje ale jeżeli ją włożysz to zapis odbywa się widocznie szybciej.
Po za tym jak napisał Pentagram.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Rzeczywiście włączyłem korektę (dystorsji), teraz wiem o co chodzi, dzięki, RTFM :-B
Czy w K-3 występuje ten sam efekt?

-----[quote="Pentagram"]
Prakticant napisał/a:
Jak włączyłeś korekty obiektywu, to nie dziw się, że aparat zanim pokaże efekt, musi chwilę poobrabiać obraz. Jak wyłączysz te udoskonalenia, szybkość K10d powróci. :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-3 też samodzielnie to liczy ;-)
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
No tak, ale czy K-3 podobnie długo się przy liczeniu dystorsji modli :roll:
Procesor wstawili szybszy 8-)

-----
plwk napisał/a:
K-3 też samodzielnie to liczy
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Znacie jakieś dobre sklepy foto w USA poza Adorama i b&h? Szukam dobrej oferty na K-5IIs a w Adorama własnie zdjęli zestaw z gripem, lampą i kartą pamięci;/ Samo body też ma świetną cenę no ale jednak zestaw kusił:D
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Nie denerwuj mnie nawet. Ja już nawet kasę przelałem koledze, dzisiaj leciał do Stanów :/ Jak wczoraj zobaczyłem, że zdjęli ten zestaw, mało nie zszedłem...
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
No własnie mój znajomy w niedziele leci na delegację, mam nadzieję że się jeszcze pojawi;/
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Cienko to widzę. Nadzieje mam, ale patrząc realistycznie, lipa, panie, lipa...
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Za 2 tygodnie wystawię swoją K5IIs w licytacji od 2 na Alle, jest na gwarancji. Jeżeli nie musicie mieć FV to czekajcie a będzie wam dane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach