dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Krzychoo napisał/a:
Za 2 tygodnie wystawię swoją K5IIs w licytacji od 2 na Alle, jest na gwarancji. Jeżeli nie musicie mieć FV to czekajcie a będzie wam dane.


"Wam" to chyba złe określenie ;-) - bo przecież wystawiasz jeden tylko. Jeśli gwarancja polska, a ja do tego czasu nie kupię nic innego, to będę śledził przebieg spraw ;)

 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
No ja się nie będę bił :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Krzychoo, poza giełdą nie prowadzimy rozmów handlowych.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  K-5 IIs vs. K-3
Np. Beach Camera (NJ), Camera Spot (PA), Abes of Maine, PopFlash Photo, Buy Dig, Quickndone (Canada, z wysyłką pod adres w USA sporo taniej, bo bez kanadyjskich podatków), Amazon i eBay jako pośrednik.
Na dziś bardziej się opłaca K-3 ?
www.abesofmaine.com/item.do?item=PNK3

-----
Robson napisał/a:
Znacie jakieś dobre sklepy foto w USA poza Adorama i b&h?

 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Prakticant To żeś mi teraz mętlik zasiał z tym k-3. Na k-5IIs byłem zdecydowany bo 900 dolców w Adorama to dla mnie za dużo za k-3 było;/
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ten Abes of Maine to sprawdzony sklep? Dziwna ( spora ) różnica w cenie K3 miedzy Abes a np Adorama ( ponad 300$ ).
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ja sie jeszcze zalapalem na K5IIs w zestawie z Adoramy z karta, gripem, fleszem i torba. Bedzie u mnie 18.01 :-D :-D :-D
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
K-3 z tego sklepu odpada, niezłe wałki kręcą tam chłopaki.
Padło na pewno na k-5IIS :-D
Pytanie mam jeszcze do tych co sobie przywozili osobiście. Żeby nie było problemów z celnikami muszę oryginalne opakowania wyrzucić/wysłać pocztą do polski i mieć w bagażu sam aparat?
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Abes of Maine
Yankees nie kupują K-3 w Abes of Maine, bo to "szary import" nie przez oficjalne kanały Pentax/Ricoh US, czyli być może np. japońska instrukcja obsługi (BTW do K-3 już książeczki nie dołączaja, więc i tak wszystko jedno). A poza tym jedni piszą, że to bardzo szanowany sklep, a inni, że wręcz odwrotnie:
Abe’s of Maine
Myślę, że dla Polaka żadna różnica czy to import fioletowy czy karmazynowy, na podstawie rachunku piszesz do Pentaxa/Ricoha o roczną miedzynarodową gwarancję i tyle. Ale jeżeli nie jesteś Amerykaninem tam na miejscu, żeby się w razie czego z sales repami AoM wykłócać przez telefon, to może odpuść. W Adoramie widziałem na własne oczy za $709, ktoś inny widział za $720, to są jakieś oferty godzinowo-minutowe pewnie 1-2 szt.

-----
maderos napisał/a:
Ten Abes of Maine to sprawdzony sklep? Dziwna różnica w cenie K3 miedzy Abes a np Adorama.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jeżeli to grey-market z Japonii, to może nie mieć wgranych innych języków niż JP i ENG

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47643
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Porównywarka cen
Tu masz listę innych sklepów
www.photoprice.ca/product...-K-3-price.html
www.photoprice.ca/product...-IIs-price.html

-----
Robson napisał/a:
K-3 z tego sklepu odpada, niezłe wałki kręcą tam chłopaki. Padło na pewno na k-5IIS
:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
W Adoramie nadal pokazuje ze aktualne pod tym linkiem z mojego maila potwierdzającego zakup. Co prawda o 30 USD więcej niż płaciłem



http://www.adorama.com/IP...derConfirmation
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wie ktoś może czy w Adoramie albo B&H można kupić płacąc z Polski polską kartą (bankomatową czy kredytową?) i żeby wysłali do Nowego Yorku?
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
FraZa, Nie wiem jak w Adoramie ale w B&H na pewno można.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W Adoramie też można.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dzięki, podobno są w których można tylko amerykańską kartą

[ Dodano: 2015-01-15, 12:30 ]
A jak jest z gwarancją na sprzęt kupowany w USA? można jakoś zdobyć?
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
FraZa napisał/a:
Wie ktoś może czy w Adoramie albo B&H można kupić płacąc z Polski polską kartą (bankomatową czy kredytową?) i żeby wysłali do Nowego Yorku?


Mój K-5 IIs był kupiony na polskiej karcie debetowej (do rachunku w mBanku prowadzonym w PLN) z wysyłką do NY w Adoramie.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Oj są, są, i to całkiem sporo.
Problem z polską kartą, problem z Twoim bankiem (cvv), problem z Twoim adresem (invoice/billing address), problem z adresem wysyłki...

-----
espresso napisał/a:
Jest jakiś sklep który by robił problem w tej materii?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Prakticant napisał/a:
Problem z polską kartą,

??? Chyba wszystkie sklepy internetowe obsługują Visa i Mastercard, duża część Maestro i Laser a niektóre PayPal. Co to znaczy "polska karta"?
Prakticant napisał/a:
problem z Twoim bankiem (cvv)

CVV to nie bank a kod bezpieczeństwa, zapisany na odwrocie karty (3 ostatnie cyfry) i dotyczący tylko i wyłącznie tej karty. Miałeś kiedykolwiek kartę płatniczą w ręce?
Prakticant napisał/a:
problem z Twoim adresem (invoice/billing address)

A czemu miałby to być problem?
Prakticant napisał/a:
problem z adresem wysyłki...

Jedyny chyba problem. Ale tylko wtedy gdy kupujesz w sklepie, który do Polski nie wysyła. Jak wysyła, to żaden adres na terenie RP nie jest problemem. W USA wysyłają po całym kraju.
Coś te "problemy" to tak na siłę, albo z braku odpowiedniej wiedzy wyszukane...

PS
Kiedy się nauczysz poprawnie cytować?
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Pentax K-5 IIs body !!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach