jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
A Broniki i Rolleie nie?.


:evilsmile:

gilby ma w domu i jedno i drugie ;-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Ja czekam na przesyłkę mojego pierwszego średniego, spośród 4 opcji jakie rozważałem (Pentax 67, Pentax 645, Pentacon Six i Mamiya 645E) padło na Mamiyę ze standardem 80mm 2.8, zdecydowała głównie niezawodność, w miarę przystępna cena szkieł jak i (tutaj opcja na przyszłość) obiektyw Sekor 80mm 1.9, który mam zamiar nabyć za jakiś czas, jeden z najjaśniejszych standardów do średniego z tego co wiem, i to w przystępnej cenie, można dostać już za ok. 1300zł.
Już się nie mogę doczekać, pierwsza rolka testowa Reali 100 czeka w lodówce :-)
Zobaczę jak się będzie sprawował światłomierz, ponoć daje radę, w razie czego mam na oku Sekonica L-208.
Byłem bliski zakupu Pentacona Sixa ale za dużo się naczytałem o problemach np. z migawką i z nakładaniem się klatek i się zniechęciłem. Natmiast 645 i 67 Pentaxa po prostu nie mogłem przez dłuższy czas znaleźć w satysfakcjonującej cenie i konfiguracji. Choć gdybym miał wybierać pomiędzy 645 + 75 2.8 a 645E 80 2.8 w podobnej cenie to wziąłbym Mamiyę, z racji 80mm 1.9, przejrzałem chyba wszystkie sample dostępne w sieci i jestem nim po prostu zachwycony. Będzie prezent pod choinkę :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Chcialby aparat ktory ma maks kilkanascie lat i ktory bez problemow mozna serwisowac w kraju. Wyszlo mi na hassela.
Bronka raczej jak padnie, to smietnik :(

[ Dodano: 2012-06-08, 20:13 ]
rolejka juz nie mam - za mala min. odleglosc ostrzenia, nie pasowal mi :)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
me_how napisał/a:
obiektyw Sekor 80mm 1.9

Który ponoć aż tak rewelacyjny nie jest, jakby się mogło wydawać.

A system mamijkowy ma tę przewagę nad pentaksowym średnim, że można mieć kilka dupek, np. jedną z bw a drugą z kolorem, odpiąć pryzmat z pomiarem i używać kominka z lupką (normalnie imax, af przy takim rozmiarze jest zupełnie zbędny), dopiąć silniczek, albo kręcić korbką... pełen wypas. Aczkolwiek część zalet nie dotyczy wersji E.

Zamiast 80/1.9 lepiej dorwij 55/2.8 najlepiej w wersji N albo A. Rewelacja. Potem 150/2.8, a jak za drogi to 150/3.5 też jest ok. Sam się teraz zastanawiam nad czymś jeszcze szerszym.

Światłomierz bardzo daje radę, przynajmniej ten który jest w AE Prism Finder.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
gilby napisał/a:
Bronka raczej jak padnie, to smietnik :(


Co w Bronce pada i nie daje się naprawić?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
wszystko. nikt w Polsce nie chcw tykac bronki ec.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A ja tyknąłem w ostatnich dniach P645 z A75/2.8 i jest fajnie ;-)

 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Ja mowilem o serwisantach, ze nie chca tykac.
Zreszta od bronki EC chyba wszystkie maja elektronike. A suportu do bronki nie ma juz od lat. Jak pada elektronika, to raczej mogila. Na czesci zamiene tez nie ma co liczyc.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Prawda. Mnie jak padla S2A to naprawil mi ja emerytowany serwisant Foto-Naprawy z Lodzi. Gosc sobie dorabia do emerytury dlubiac w starych gratach, ale nie wiem czy ktokolwiek poza nim by sie jej tknal.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
radekone, napisz cos wiecej o S2A.
Jak ci sie widzial ten aparat?
Ja mialem kiedys na 1 rolke i wydawal mi sie bardzo twardy.
Przewijanie filmu korbka, szczegolnie w koncowej fazie gdzie nastepuje taki klik wymagalo duzo sily. Czy to mogla byc przypadlosc mojego egzemplarza? Czy tez masz takie wrazenia?
I lustrem tez mocno walil.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
No cóż, mam SQ-Ai i mam nadzieję, że pech mnie ominie :->
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Gilby, tak wlasnie jest z ta korbka i z lustrem.
Bardzo fajny aparat. Planowalem ja sprzedac wlasnie z powodu tej potencjalnej awaryjnosci, ale po tym remoncie hula jak trzeba i cos nie moge sie z nia rozstac. Ma swietna optyke i to chyba przez to, cos mnie w nich urzeka :-)

To jest chyba to o czym mowie:
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
gilby, Na ebay jest fajny haselek za ~4600
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzieki za cynk, wieczorem poklikam na ebay.
musze sie z tym jeszcze przespac, to kupa kasy za zwykly, mega prosty aparat.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Pamięta ktoś coś takiego jak promocja studencka na zakup Hassela?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwesto, to chyba było ok. 20-stu lat wstecz. Pzdr.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
powalos, w 2000 r., czyli w okresie, kiedy w cyfrze pokładano bezgraniczne nadzieje, a bardzo dobry sprzęt analogowy sprzedawano za grosze.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
doszukałem się gdzieś, że nawet w 2005 roku była ta promocja.
Na allegro leżał zestaw za 6000 z tej promocji:

http://archiwumallegro.pl...2174704565.html

[ Dodano: 2012-07-10, 09:49 ]
po bojach sam ze sobą, kupiłem hasselblada 500cm, najmłodszego jakiego znalazłem, czyli 92 rocznik. Do tego planara CF.
Piękny aparat, stosunkowo niewielki, chodzi przepięknie, precyzyjnie, aż chce się używać. Myślę, że się polubimy na dłużej :)
Tym bardziej, że to jedyny poważny analog jaki mam - reszta poszła pod młotek :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach