Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
Potwierdzam klase folii Brando. Mam ja na palmtopie (co prawda matowa) ale trzyma sie bez kleju i i mimo produkowania na PDA dlugich elaboratow przez dziubanie rysikiem po klawiaturze ekranowej nie widac specjalnych sladow. Tyle ze niezle kosztuje jak na taki kawaleczek plastiku
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
Małe pytanko.

Mógłby ktoś zmierzyć lub podać jakie dokładnie ma wymiary wyświetlacz LCD (w mm.) oraz ten górny mały w K20 ?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ten górny nie jest idealnie prostokątny - na szerokość ok. 30mm, na wysokość z jednej strony 21mm, z drugiej 22mm. Mierzyłem na K10D, więc drugiego Ci nie podam - w K20D jest chyba większy.
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
dokładnie, k20 ma 2,7 cala. K10 bodajże 2,5
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
mocowane sa elektrostatycznie (nie zostają ślady kleju po odklejeniu)

W poliwęglanowych też nie zostają, to bzdura powielana przez sprzedawców folii elektrostatycznych. Te drugie może trzymają się może ok, ale raczej przy ostrożnym obchodzeniu się ze sprzętem. Taki telefon wsuwany cięgle do kieszeni razem z kluczami, czy choćby przykładany do ucha nie spełnia tych warunków. Aparat może czasem - ale moja kasetka na pewno nie ;-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
O ile wiem, folie Brando są właśnie poliwęglanowe. Poliwęglanowe z mocowaniem elektrostatycznym.

[ Dodano: 2008-05-28, 20:56 ]
Rozmiary ekranika w K20D - 62.5x48mm (to wymiar do przycięcia folii - sama część wyświetlająca ma mniej więcej 55x43mm).
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja jestem z tych co mają "nierówno" na punkcie zabezpieczeń wrażliwych miejsc w aparacie , na obiektyw kupiłem porządniejszy filtr uv , natomiast na ekran lcd i "górny" nakleiłem folię "no name" . Folię taką szybko się nakleja i szybko odkleja nie pozostawiając po sobie żadnych śladów ( pierwsze naklejanie nie wyszło ) . Tanie folie najprawdopodobniej nie mają wielu cech tych droższych , ale mnie chodziło tylko o zabezpieczenie ekranu ( wybór jest kwestią wymagań ) .
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Ja także nie mam uwag, co do folii elektrostatycznych. Rok temu jak nakleiłem takową z "Best-folu" z allegro na główny lcd, tak się jak trzymala tak nadal trzyma. Radzę pamiętac tylko, że dobrze przed nalozeniem zmoczyc ją w wodzie z odrobina plynu do mycia naczyń.
 

konklaw  Dołączył: 21 Maj 2008
a ja znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...lo_hart_fv.html

używa ktoś tego? ciekawie wygląda
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
konklaw napisał/a:
http://www.allegro.pl/ite...lo_hart_fv.html

używa ktoś tego? ciekawie wygląda


Jeśli widzę dobrze, to jest to osłonka GSS. W sieci jest trochę opinii o tym. Tak na szybko to wygląda, że opinie są dobre, a nawet bardzo dobre.

Sam nie używam, ale widziałem to kilka dni temu przyklejone do jakiegoś Nikona. Użytkownik miał też coś takiego na górnym wyświetlaczu. W komplecie miał dwa takie szkiełka. Zamienił oryginalną osłonkę Nikona (taką wykonaną z tworzywa) na to coś i naprawdę wyglądało to ciekawie. A może raczej powiedziałbym - nie wyglądało, bo po prostu w praktyce tego nie widać. No i jest to chyba rzeczywiście szkło. Pewnie naprawdę ciężko to porysować ;-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Dziś w sklepie dla skner zakupiłem folię. Właściwie już drugi komplet, ponieważ na pierwszym się "uczyłem". W kpl. są 2 sztuki.

Folia z klejem- lecz bez problemów się ją zdejmuje.

Przyciąłem tak jak trzeba, i teraz jestem spokojny o wyświetlacze.

www.myscreenprotector.com

[ Dodano: 2008-07-18, 22:47 ]
I dziś kawałek odkleiłem z telefonu i z aparatu.

Z telefonu był problem. Na wyświetlaczu zostało dużo za dużo kleju. Obawiałem się o aparat, więc zacząłem odklejać- i miłe zaskoczenie. Zero problemów. Doszedłem do wniosku- że powierzchnia aparatu była dokładnie odtłuszczona- a powierzchnia telefonu tylko przetarta.

Dokładność popłaca. (Zmarnowałem folie :evil: :evil: )
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Osłona na LCD
http://www.nokaut.pl/akce...entax-k20d.html

Czy to coś da się potem bez problemu odkleić od ekranu LCD bez pozostawienia śladów? Producent zapewnia, że tak, ale...wolę spytać użytkowników.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3595

inna sprawa, że temat wątku jest jednym z trudniejszych do wyszukania.
*puf*

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Marcinicus napisał/a:
wolę spytać użytkowników
myślę, że jak raz przykleisz nie będziesz musiał odklejać, przynajmniej tam mam w kasetce. W K20 dałem sobie spokój z tuningiem i liczę na wytrzymałość LCD.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
j+ napisał/a:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3595

inna sprawa, że temat wątku jest jednym z trudniejszych do wyszukania.
Scaliłem już oba wątki.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
myślę, że jak raz przykleisz nie będziesz musiał odklejać,


Nie wiem. Może będę chciał, a czy będę mógł to zrobić tak jak to robi dię z folią?
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
A ja mam naklejoną folię do zdejmowania odcisków przez tewchników kryminalnych :-P
Odkleja sie super i nie zostawia śladów :-P :-P :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale pewnie łatwo na niej swoje ślady zostawić ;-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
też się długo nad folią zastanawiałem ale:
1. argument o odsprzedaży jest w moim przypadku nietrafiony, ja puszczam sprzęt dalej do rodziny a nie na allegro
2. jak już napisała mygosia sprzęt jest do używania a nie do podziwiania
3. LCD jest na pewno istotnym instrumentem aparatu w przypadku kompaktów, Sony i innych Live-View/wszystkie opcje na lcdiku cudeniek, w przypadku pozostałych aparatów fotograficznych do których zaliczyłbym Pentaxa jest kilkadziesiąt rzeczy ważniejszych od stanu wyświetlacza, zwłaszcza, że w przypadku Pentaxa nic na nic nie ustawiamy bo mamy super sprytny podświetlany lub nie górny ekranik ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach