MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Boję się tylko o to, czy wsadzili mi już ten nowy obiektyw, bo z wysłaniem puszki nie mam problemu, ale jeśli to się stanie po gwarancji wtedy może być problem, chyba zadzwonię dzisiaj w tej sprawie do serwisu Fuji, chciałbym wiedzieć co mnie może czekać.

Z informacji na forum fuji wynika, że naprawa wadliwych (starych) obiektywów będzie uwzględniania również po gwarancji.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli masz jakiegoś linka do tej informacji to.. nie, już ci wiszę piwo, przynajmniej jedno :-D :-B :-B :-B
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Eldred napisał/a:
Wolę Fuji z wadą fabryczną, którą producent wyeliminuje w ramach gwarancji, niż np. nexa bez wizjera, czy olka z mniejszą matrycą.
A jaki w ogóle jest związek jednego z drugim? Czy Sony albo Olympus nie naprawiał na gwarancji wadliwych aparatów? Co ma do tego matryca albo brak wizjera. Co ma piernik do wiatraka? Ech, nawet u Ciebie emocje biorą górę?

MacRayers, nie tylko "nie jest najlepiej", gdy takie produkty są na rynku, ale jest bezwzględnie źle - tym bardziej, że aparat na rynku jest od ROKU :D

Mi się X100 bardzo podoba, ale dajcie spokój - to tylko aparat.
Możecie podać link do informacji, że naprawiają te obiektywy po gwarancji? Bo na razie tylko to mnie powstrzymywało od zakupu, tzn. pytanie "co po gwarancji?".
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
Możecie podać link do informacji, że naprawiają te obiektywy po gwarancji? Bo na razie tylko to mnie powstrzymywało od zakupu, tzn. pytanie "co po gwarancji?".

Precyzując jest tutaj: http://fujiklub.pl/viewto...9384&start=1035 i tutaj http://www.fujix-forum.co...s/page__st__460

Myślę, że w Polsce będzie to samo.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
bbartlomiej napisał/a:
A jaki w ogóle jest związek jednego z drugim? Czy Sony albo Olympus nie naprawiał na gwarancji wadliwych aparatów? Co ma do tego matryca albo brak wizjera. Co ma piernik do wiatraka? Ech, nawet u Ciebie emocje biorą górę?
no przecież właśnie Ty parę postów wyżej oceniałeś aparat pod kątem wad fabrycznych, a MacRayers ani razu nie chwalił aparatów Fuji pod kątem tych wad.

bbartlomiej napisał/a:
MacRayers, nie tylko "nie jest najlepiej", gdy takie produkty są na rynku, ale jest bezwzględnie źle - tym bardziej, że aparat na rynku jest od ROKU :D
ale wiesz ta wada obiektywu pojawiała się tak mniej więcej po ponad 6 miesiącach od zakupu, zresztą u mnie też, także ciężko było ją przewidzieć.

bbartlomiej napisał/a:
i się X100 bardzo podoba, ale dajcie spokój - to tylko aparat.

No pewnie że tak :-) I to bardzo specyficzny, dlatego wzbudza takie kontrowersje, ale mnie np.
sprawia niesamowicie dużo frajdy i jest idealny na rower.

bbartlomiej napisał/a:
Możecie podać link do informacji, że naprawiają te obiektywy po gwarancji? Bo na razie tylko to mnie powstrzymywało od zakupu, tzn. pytanie "co po gwarancji?".
no właśnie, też bym chciał to wiedzieć.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
MacRayers, nie tylko "nie jest najlepiej", gdy takie produkty są na rynku, ale jest bezwzględnie źle - tym bardziej, że aparat na rynku jest od ROKU :D

Pytanie, po jakim czasie ujawnia się ta wada. Może po iluś-tam tysiącach co średnio daje np. parę miesięcy. Nie wiem. Ważne dla mnie, że nie zamiatają pod dywan (vide kolor żółty).
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Myślę, że w Polsce będzie to samo.
zadzwonię do nich i zapytam po prostu. Ale najpierw zapytam na Polskim forum Fuji.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
zadzwonię do nich i zapytam po prostu. Ale najpierw zapytam na Polskim forum Fuji.

Polskie forum Fuji całościowo wypuszcza mniej postów w ciągu tygodnia niż dział HydePark u nas dziennie ;-) Pewnie zdjęcia robią :-P
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Eldred napisał/a:
no przecież właśnie Ty parę postów wyżej oceniałeś aparat pod kątem wad fabrycznych, a MacRayers ani razu nie chwalił aparatów Fuji pod kątem tych wad.
Widzę, że nie rozumiesz czym się różni wada fabryczna od braku jakiejś funkcjonalności.
Psujący się obiektyw i matryca = wada fabryczna/produkcyjna
Brak wizjera w nexie czy matryca 4/3 to nie jest wada fabryczna :D

Możemy to porównywać tylko jeśli stwierdzisz, że Fuji specjalnie zaprojektowało obiektyw, żeby się psuł - wtedy i to, i brak wizjera, i mała matryca będzie decyzją projektową, a nie wadą fabryczną.

Co do naprawy po gwarancji - dajcie znać jak dowiecie się czegoś u Fujifilm Polska, a nie na forum. Ja do nich pisałem mail w tej sprawie ponad tydzień temu i do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi... :(
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
bbartlomiej napisał/a:
Możemy to porównywać tylko jeśli stwierdzisz, że Fuji specjalnie zaprojektowało obiektyw, żeby się psuł - wtedy i to, i brak wizjera, i mała matryca będzie decyzją projektową, a nie wadą fabryczną.
Ale to chyba Ty tak twierdzisz. Skreślasz kategorycznie Fuji, jakby nic z tym nie robili.
Mój pierwszy dslr od Pentaksa (ist*DS) też miał wadę fabryczną, mimo tego wymieniłem go na inną sztukę a nie na np. D70 czy 350d. Miał pewne, niezaprzeczalne zalety i jakoś felerna sztuka nie odstraszyła mnie zbyt skutecznie. Pewnie fanatyk jestem ;-) .
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
denvi, nie ja tylko Eldred, bo sprowadził brak wizjera i małą matrycę do wady konstrukcyjnej :)
Skreślam każdego producenta, który daje ciała.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Chodziło mi o to, że wolę kupić aparat który mi odpowiada w 100% nawet jeżeli ma wadę fabryczną, która zostanie naprawiona, niż iść na kompromis i kupić bardziej sprawdzony model ale mniej mi pasujący :-)

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Eldred, okay teraz ma to jakiś sens.

Myślicie, że da się wysępić od serwisu papier, mówiący, że naprawią to i po gwarancji? Mam na myśli nasz polski serwis.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Myślę że będzie trzeba spróbować :->
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
Myślicie, że da się wysępić od serwisu papier, mówiący, że naprawią to i po gwarancji? Mam na myśli nasz polski serwis.

Patrzę na to inaczej. Skoro niemiecki serwis zobowiązał się do naprawy po okresie gwarancji, to Polski nie może postąpić inaczej (UE). Więc ja jestem spokojny.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Formalne sprostowanie w kwestii jakoby wybierając Sony NEX trzeba było godzić się z brakiem wizjera: do 5N jest zewnętrzny a w 7 jest wbudowany. Ja wiem, że wszyscy zorientowani wiedzą o tym, ale nie każdy zaglądający do tego tematu musi być jednym z tych zorientowanych.
 
jungli
[Usunięty]
Zacznijmy od tego, ze Fuji nie powinno wypuszczac takiego bubla, my jako uzytkownicy godzimy sie na taka kaszane, a to wada fabryczna, ktora pomimo calej mojej sympatii do firmy Fuji jawna prowokacja do bojkotu.

Fuji upadlo bardzo nisko, smiem twierdzic, ze w foto lepiej juz nigdy nie bedzie, trzeba dbac o aparaty pokroju S3, 5D czy Sigmy, niestety...

pozdroofka
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jungli napisał/a:
Zacznijmy od tego, ze Fuji nie powinno wypuszczac takiego bubla...

Ale z czego w takim wypadku będą opłacane artykuły sponsorowane o wielkim i potężnym i nowatorskim koncernie foto? :mrgreen:
http://www.optyczne.pl/26...ka_cyfrowa.html
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:

Zgadzam się co do tego, że nie jest to najlepsze gdy takie produkty są na rynku. Ważniejsze jest jednak - jak reaguje producent. Fuji moim zdaniem wyszło z twarzą - podobnie jak Pentax z matrycami. Inni producenci jednak nie mają odwagi by przyznać się do błędu.


Ta jak cały świat grzmi to się przyznają z początku podawali że to normalne te orbsy się znaczy...

MacRayers napisał/a:

Drugi z orbami - też rozwiązali


Rozwiązali? ale niby co? Czy obecni użytkownicy mogą już być pewni, że orb ich nie zaskoczy? Póki co to być może udało im się wykonać nową matrycę ale w starych aparatach są stare matryce więc póki ich nie wymienią to jeszcze nic nie jest rozwiązane!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Rozwiązali? ale niby co? Czy obecni użytkownicy mogą już być pewni, że orb ich nie zaskoczy? Póki co to być może udało im się wykonać nową matrycę ale w starych aparatach są stare matryce więc póki ich nie wymienią to jeszcze nic nie jest rozwiązane!

Tak - dodatkowo będzie wymiana matryc. Poczytaj sobie - mi się już nie chce dawać Ci na tacy wszystkiego (bo i tak będziesz wiedział lepiej...)
Zresztą, masz jakiś kompleks FUJI czy coś ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach