koqt  Dołączył: 26 Mar 2013
Pora na pytanie laika :)

Zakładamy że mam wersję 1.00 :lol:
Robiąc upgrade do najnowszej muszę wgrywać wszystkie kolejne wersje do 1.05? czy wystarczy tylko tą ostatnią? :?:
Pozdrawiam
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tylko ostatnią. Zresztą jest to opisane w pliku .txt załączonym do pliku z firmwarem.
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
Wystarczy ostatnia.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
koqt napisał/a:
Robiąc upgrade do najnowszej muszę wgrywać wszystkie kolejne wersje do 1.05?
Nie.
 
koqt  Dołączył: 26 Mar 2013
Dzięki za pojaśnienie. :-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
radiki napisał/a:
Są zmiany, jestem w szoku - nie muszę wprowadzać korekt do żadnego firmowego obiektywu. Widać, że zmiany softu podbajerowanych wersji puszki ciągną starszą K-5 też w górę :-D .

Zgrales wersje Mac czy Windows?

[ Dodano: 2013-10-12, 23:11 ]
Arkadiusz napisał/a:
Witam,

Pojawiły się nowe firmware do Pentaxów:

Nowy Frimware

Na stronie Pentaxforums jest sugerowane zeby wgrac Mac wersje nawet majac Windowsy....Jest jakas nowsza?
Alek
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Alek napisał/a:
Na stronie Pentaxforums jest sugerowane zeby wgrac Mac wersje nawet majac Windowsy

To zależy czy Twój Pentax pracuje pod kontrolą MacOS czy Windows 8 ;-)
Możesz ściągnąć sobie obydwa pliki i zobaczyć, że wersja dla Windows to samorozpakowujące się archiwum, a wersja łączona Windows/Macintosh to archiwum ZIP, które zawiera dokładnie (co do bajta) taki sam plik fwdc216b.bin .
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Alek napisał/a:
Na stronie Pentaxforums jest sugerowane zeby wgrac Mac wersje nawet majac Windowsy

To zależy czy Twój Pentax pracuje pod kontrolą MacOS czy Windows 8 ;-)
Możesz ściągnąć sobie obydwa pliki i zobaczyć, że wersja dla Windows to samorozpakowujące się archiwum, a wersja łączona Windows/Macintosh to archiwum ZIP, które zawiera dokładnie (co do bajta) taki sam plik fwdc216b.bin .

Zgrałem ZIP wersje Mac/Win i rozpakowałem, po zainstalowaniu wciąż firme szkło ma korekcję bodaj -9 żeby było ok, a z Tamronem 17-50mm chyba nie jest tak dobrze na -5 jak było, ostrzył ładnie na 2,8 dla każdej różnych ogniskowych i wszystko było ostre od 2,8.... :cry:
Może wgram jeszcze raz ten soft ale np wersje dla Windows?
PS Nieraz już myśle żeby faktycznie lunąć wszystko Pentaxa i kupić FF Nikona, dziś cena D600 jest bliska K3, aczkolwiek zobacze jaki będzie K3 vs D610, jak AF itd. Błysk na pewno w Nikonie lepszy ale wstępne błyski z Metzem z odbiciem nie są złe, ciut za jasne tylko. Metz 58 firmware 4.0.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Przed wgraniem zresetowałes korekcję ? http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=931475#931475
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teraz musisz zresetować korekcję - wyzerować, zapamiętać, ustawić od nowa.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Mi po wgraniu 1.05 rozkalibrował się Tamron 17-50. Zobaczymy co będzie po wgraniu 1.06. Muszę też spróbować resetu tej mikrokalibracji. W tej chwili muszę zrobić -20 i nadal lekki FF.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
Przed wgraniem zresetowałes korekcję ? http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=931475#931475

NIE, wgrałem i wtedy zresetowałem..I dopiero wtedy po resecie zacząłem sprawdzać...
To może zresetuje teraz wszystko i wgram jeszcze raz? Włącze reset, naładuje baterie i wgram.
Czy resetujecie tylko korekcje szkieł czy też wszystkie ustawienia niestandardowe?

[ Dodano: 2013-10-14, 11:59 ]
gebi napisał/a:
Alek napisał/a:
Na stronie Pentaxforums jest sugerowane zeby wgrac Mac wersje nawet majac Windowsy

To zależy czy Twój Pentax pracuje pod kontrolą MacOS czy Windows 8 ;-)
Możesz ściągnąć sobie obydwa pliki i zobaczyć, że wersja dla Windows to samorozpakowujące się archiwum, a wersja łączona Windows/Macintosh to archiwum ZIP, które zawiera dokładnie (co do bajta) taki sam plik fwdc216b.bin .

Nie wiem pod czy pracuje....:( W kompie mam Windows 7.

[ Dodano: 2013-10-14, 12:00 ]
plwk napisał/a:
Teraz musisz zresetować korekcję - wyzerować, zapamiętać, ustawić od nowa.

Tak zrobiłem, ale po wgraniu softa, a nie przed też.

[ Dodano: 2013-10-14, 12:02 ]
Krzychoo napisał/a:
Mi po wgraniu 1.05 rozkalibrował się Tamron 17-50. Zobaczymy co będzie po wgraniu 1.06. Muszę też spróbować resetu tej mikrokalibracji. W tej chwili muszę zrobić -20 i nadal lekki FF.

Fatalnie, mi ostrzył całkem ladnie i to nawet na 2,8 i na szerokim i na tele. Jak widać czasem nowszy soft nie jest lepszy.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Alek napisał/a:
Może wgram jeszcze raz ten soft ale np wersje dla Windows?

Z tym Windowsem i MacOS-em obsługującym Pentaksa to oczywiście był żart. Napisałem Ci przecież, że po ściągnięciu i porównaniu to są identyczne pliki firmware co do zawartości!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy rodzaj OS na Twoim komputerze wpływa na hardware aparatu ;-) ?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Czy rodzaj OS na Twoim komputerze wpływa na hardware aparatu ;-) ?

Wgrałem jeszcze raz i w sumie to samo. Może błysk jest ciut lepszy ale na pewno nie mam tak, że nie muszę dawać korekcji na firmowe szkło. Sprawdzę inne jeszcze. Zobacze jak z Tamronem 17-50mm 2,8.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
U mnie niestety z Tamronem nie poprawiło się. Dobrze działał z K5II na sofcie 1.04, potem się rozkalibrował. Na K-7 działał mi z korekcją ustawioną na 0. Z K5II do wersji 1.04 na niewielkim minusie, teraz -20 i nadal FF. Nie pomogło ani resetowanie korekcji AF przed aktualizacją, ani reset funkcji niestandardowych po aktualizacji.
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Krzychoo napisał/a:
Mi po wgraniu 1.05 rozkalibrował się Tamron 17-50


To nie ma co się zastanawiać tylko wgrywać 1.06, może być tylko lepiej.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Hmm, tak się zastanawiam - skoro Tamrony, czy Sigmy podszywają się pod różne oryginalne szkła, to może czasem update firmware powoduje, że dane ID jest rozpoznawane jako zupełnie inny obiektyw niż wcześniej i podawane są mylne dane dla systemu AF? Takie jazdy po aktualizacji dotyczą raczej tylko obiektywów firm niezależnych? Czy może ktoś miał podobny problem z jakimś Pentaksam?
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
@zlaskovik Już wgrałem 1.06, bez zmian. To właśnie przed tą aktualizacją resetowałem mikroregulację.
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Krzychoo napisał/a:
wgrałem 1.06, bez zmian. To właśnie przed tą aktualizacją resetowałem mikroregulację.


rozumiem że reset po wgraniu nowego softu też zrobiłeś? Jeśli to nie pomoże to chyba musisz oddać do kalibracji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach