plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PhotoMe K-5 IIs zidentyfikował jako K-5 IIs.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W wątku z ptakami znalazłem użytkownika mającego w stopce K-5 II, pobrałem jedno zdjęcie, PhotoMe pokazuje K-5 II. Nie znajduję informacji o wersji fw.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Na sieci jest sporo plików RAW z testów k-5 II. Soft mają w wersji raczej 1.00, jpg i dng (może i pef się znajdą). Pobrałem (jpg i dng) photome i exiftool rozpoznają:
Camera Model Name: PENTAX K-5 II
Software: K-5 II Ver 1.00
Więc raczej podejrzanie to wygląda.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Przed chwilą sprawdziłem. PhotoMe podaje model jak i wersję oprogramowania prawidłowo. Zarówno K-50 jak i K-5 IIs.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Jasiek Matacz napisał/a:
u mnie również Photo Me podaje K-5 II...



U mnie identycznie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
espresso napisał/a:
Ciekawe. Człowiek ma papiery, aparat kupiony i użytkowany w Norwegii.
Data produkcji 2012.08.03
Cod produkcji 2.2


Może i ma, ale zdjęcie mógł wysłać z K-5, ze względu na niższy stan licznika np ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Właśnie przyjechała nowa puszka K5IIs z Adoramy. Bedę miał torbę którą dawali do odsprzedania :) bo straszliwie brzydka....

Sama puszka bardzo OK - widać dużą różnice w AF i ostrości obrazka w porównaniu do K5. Mam spokój na następne kilka lat :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Czyli w końcu co to było?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
BartekKw napisał/a:
Właśnie przyjechała nowa puszka K5IIs z Adoramy.


Ile Cię ta przyjemność kosztowała jeśli mogę zapytać? :)
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Np. crutchfield.com mieli parę ofert obiektywów Pentaksa no za cholerę nie udało mi się przejść przez ich system z polską kartą.


 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
x4rd napisał/a:
BartekKw napisał/a:
Właśnie przyjechała nowa puszka K5IIs z Adoramy.


Ile Cię ta przyjemność kosztowała jeśli mogę zapytać? :)


2,2 k PLN z fleszem, oryginalnym gripem, kartą SD 64GB, przedłużona gwarancją (ciekawe na ile sie przyda) i torbą. Stara puszka zaraz idzie na sprzedaż ;)
Oczywiście dostawa w bagażu znajomego
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
BartekKw napisał/a:
przedłużona gwarancją (ciekawe na ile sie przyda)
Nie wiem, czy przedłużona gwarancja ze Stanów działa na całym świecie.

[ Dodano: 2015-02-19, 12:33 ]
A flesz który?
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Nie działa.
Weź polską gwarancję i leć zwiedzać powiedzmy Tajlandię czy nawet Egipt (takie najtańsze wybrałem, akurat dla pentaksiarzy :-P ).
Teraz to podobno Ricoh nie wymienia nawet rocznych gwarancji na międzynarodowe.
Jakby co to paczka do Stanów do serwisu Precision Camera, pocztą lub znów przez znajomego :-B
Ma ktoś pod reką wagę i sprawdzi, czy goły korpus w oryginalnym kartonie waży poniżej 1 kg (1000 g)? Jest spora różnica w cenie przy wysyłce paczek do 1 kg, a do 2 kg.
Obawiam się, że zapakowany K-3 niestety przekroczy ten 1 kilogram, K-5 IIs jest minimalnie lżejszy.
Wczoraj nawet pytałem w firmie kurierskiej o wysyłkę do Stanów, waga 1,5 kg wartość 2 tys. zł, z odprawą celną czasową - z papierologią firmy kurierskiej w granicach 400 zł.
Czyli pewnie samemu zmieściłoby się ok 200 zł (na druku celnym przy wysyłce trzeba zaznaczyć 'przerób uszlachetniający' czy podobnie).


 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Prakticant napisał/a:
Teraz to podobno Ricoh nie wymienia nawet rocznych gwarancji na międzynarodowe
Być może, że pod rządami Ricoha to się zmieniło, do tej pory gwarancja z USA była uznawana w Europie bez większych problemów, natomiast wszelkie wykupione dodatkowo gwarancje amerykańskie oczywiście nie działały. Nie wiem natomiast jak sprawa wyglądała z poszerzoną gwarancją producenta, ani kilka lat temu, ani tym bardziej teraz.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Prakticant napisał/a:
Teraz to podobno Ricoh nie wymienia nawet rocznych gwarancji na międzynarodowe.

Chyba jednak wymienia, aczkolwiek pod pewnymi warunkami. Cytat ze strony Apollo:
"Dla gwarancji międzynarodowej Pentax. Zakup poza granicami kraju/sklep internetowy.
Gwarancją 12 miesięcy.
Bezpłatna naprawa, na podstawie wypełnionej karty gwarancyjnej Pentax i dowodu zakupu.
W przypadku uszkodzenia należy dostarczyć sprzęt bezpośrednio do naszego serwisu (na swój koszt).
W przypadku uszkodzenia głównego układu elektronicznego,
sprzęt wysyłany jest do centralnego serwisu Pentax we Francji.
Przesyłka do serwisu Pentax Francja jest płatna i wynosi 50 EURO
Koszt przesyłki pokrywa użytkownik (zgodnie z warunkami gwarancji międzynarodowej Pentax)"
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
BartekKw ech... aż mi mina zrzedła. Chciałbym mieć takiego znajomego ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To co oferuje Adorama i B&H to nie jest przedłużenie gwarancji producenta. To jest dodatkowa usługa, coś na wzór ubezpieczenie sprzętu na dodatkowy okres czasu, nawet od uszkodzeń mechanicznych. Ponoć akceptowane to jest całoświatowo.
B&H oferuje produkt Square Trade, która ma przedstawicielstwo w Polsce, więc powinno działać bez problemu.
http://squaretradepoland.pl/produkty
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wuzet napisał/a:
Ponoć akceptowane to jest całoświatowo.
Chyba że teraz - kilka lat temu nie było. Przynajmniej nie to, co usiłował przy każdym zakupie wcisnąć B&H - nie wiem, czy to była ta sama firma.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kilka lat wcześniej była inna. Dokupiłem to na DA*300, Już skończyło się to "ubezpieczenie" bo na 3 lata wziąłem.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Miałem ostatnio na koncercie możliwość porównania AF K-5II+FA 50/1.4 z D7100+50/1.8G ( oba z centralnymi punktami AF i wyłączoną doświetlarką).
Warunki dosyć ciężkie a nawet ekstremalne jeśli chodzi o światło.
Oba aparaty pod tym względem (AF) porównywalne. Może z lekką przewagą Pentaxa, ponieważ wtedy gdy Nikon zupełnie się poddawał, K-5II jeździł parę razy po zakresie aż wreszcie znalazł to czego szukał.
Gdy warunki doszły do w miarę "przyjaznych"( ISO 6400/ @ 1.8 / 1/10 sek) oba aparaty spisywały się bardzo dobrze.
Mała wadą Pentaxa jest lekkie doostrzanie. Musi mieć niestety odrobinę więcej czasu by "dojść".
Ale gdy praca auto focusa została wspomożona przez diodę ....to wtedy widać różnicę. Na korzyść Pentaxa oczywiście. Czas oświetlania jest wyraźnie krótszy niż tej lampeczki Nikona.
No i nie wali aż tak mocno po oczach ;)

Podoba mi się w D7100 podświetlanie danych w wizjerze. Są one bardziej widoczne niż ta mięta w naszych puszkach.
No i kultura pracy 50/1.8 G to dwa kroki przed FA50/1.4 ( odgłosy/praca napędu).

Jeśli Ricoh poważnie myśli o FF raczej nie zachęci profesjonalistów bzyczeniem swoich starych szkieł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach