MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Pytanie do znawców sprzętu. CO lepiej kupić K-5 z Sigmą 18-200 http://allegro.pl/pentax-...5280987679.html czy K-50 z DA 18-135? http://allegro.pl/lustrza...5251562509.html
Tylko proszę się nade mną nie pastwić. Nie wiem czy ta K-5 to nie jest przypadkiem starszy model przed liftingiem? Co sądzicie o obiektywach? Różnica w cenie nie wielka, ale dylemat jak z każdym zakupem jest.
Dziękuję z góry za konstruktywne wypowiedzi.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MieCz napisał/a:
Nie wiem czy ta K-5 to nie jest przypadkiem starszy model przed liftingiem?
Na zdjęciach i w opisie jest K-5II.
MieCz napisał/a:
Co sądzicie o obiektywach?
Ja bym żadnego nie kupił. A co do korpusu, to K-5 II jest zdecydowanie lepszym.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Ja bym żadnego nie kupił.

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że masz swoje preferencje obiektywowe, ja potrzebuję uniwersalnego obiektywu turystycznego. Jak widzisz mam 18-55 i 70-300 i na wycieczkach przeżywam gehennę związaną z noszeniem i zmienianiem szkieł. Dlatego chcę mieć obiektyw o uniwersalnym (dla celów fot. turystycznej) zakresie. Sądzę, że 18-135 lub 18-200 spełniają te niezbyt wyszukane kryteria.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Cytat
Sądzę, że 18-135 lub 18-200 spełniają te niezbyt wyszukane kryteria


Myślę, że można z całą powagą powiedzieć, że z 18-135 będziesz więcej niż zadowolony.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przeanalizuj, jakich ogniskowej używasz najczęściej. I na tej podstawie powinieneś podjąć decyzję.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
A jakieś przemyślenia w kontekście korpus - cena? Liczę na opinie ludzi, którzy przeryli cały internet i walczą z podobnymi dylematami dłużej niż ja.
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
Dla amatora IMO w tej chwili w relacji korpus-cena wygrywa k-50, i to praktycznie w dowolnej konfiguracji kitowej, tylko ten korpus już się powoli starzeje. Aczkolwiek ja osobiście (również jako amator) celuję w k-s2. Poczekam, aż cena trochę spadnie, bo póki co cały czas trzyma poziom z premiery. Ale już jedna promocja w Euro była - 200 zł mniej.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Michu napisał/a:
Przeanalizuj, jakich ogniskowej używasz najczęściej. I na tej podstawie powinieneś podjąć decyzję.

Wykonałem zadanie. 2/3 zdjęć - ogniskowa do 70mm, z tego połowa 18-20mm

Z tego wniosek, że 18-135 jest idealnym rozwiązaniem, bo na Pentax HD DA 16-85 za 2900PLN mnie nie stać.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MieCz napisał/a:
Z tego wniosek, że 18-135 jest idealnym rozwiązaniem
Tylko kup sobie w zestawie z K-5II, jak już.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Tylko kup sobie w zestawie z K-5II, jak już..

Zgoda. Taki zestaw jest dla mnie idealny, ale nikt takiego nie oferuje do sprzedaży, albo ja nie umiem szukać.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
MieCz napisał/a:
Zgoda. Taki zestaw jest dla mnie idealny, ale nikt takiego nie oferuje do sprzedaży, albo ja nie umiem szukać.


K-5 II z tego co wiem nie jest już produkowany.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Nie jest produkowany, ale jest jeszcze sprzedawany. Nie stać mnie na kupowanie nowości, więc poluję na spadające z półek ostatnie egzemplarze. Nowe nie zawsze oznacza lepsze.

[ Dodano: 2015-05-01, 10:29 ]
jaad75 napisał/a:
Tylko kup sobie w zestawie z K-5II, jak już.

Tak zrobiłem jak radziłeś.
Niestety dostałem instrukcję obsługi po niemiecku.
Czy ktoś ma na zbyciu polską instrukcję do K-5II/K-5IIs w wersji książkowej? Wersja pdf jest ok, ale niezbyt poręczna, a drukowanie 380 stron jest bez sensu.
Może znajdzie się dobra dusza, która nie korzysta i odstąpi swoją? Proszę!
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Cześć
W mojej K5IIs w trybie filmowania mam coś jakby hot-piksel (a właściwie kilka pikseli bo to dość duża plamka). Na normalnych zdjęciach niczego takiego nie widzę. Jak to możliwe?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matryca stale włączona grzeje się mocniej i wtedy mogą wyłazić wady, których nie widać przy pojedynczych zdjęciach.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Temperatura, powoduje wypalanie pixeli na matrycy.
Nawet przy fotografowaniu również nam padają.
Dlatego w wielu nowszych body pojawiła się opcja mapowania matrycy, która w starszych była ukryta dla trybu serwisowego.
Pomimo , że nasze body filmuję, nie są kamerami i czas filmu jest ograniczany przez producenta.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
fanmario napisał/a:
Temperatura, powoduje wypalanie pixeli na matrycy.
Nawet przy fotografowaniu również nam padają.
Temperatura powoduje ujawnienie się zakłóceń pracy matrycy, ale nie "wypalanie się pikseli".
fanmario napisał/a:
Pomimo , że nasze body filmuję, nie są kamerami i czas filmu jest ograniczany przez producenta.
Jest ograniczony przede wszystkim ze względu na przepisy celne/podatkowe, a nie ze względu na temperaturę pracy. Ze względu na nią też bywa ograniczany (ostrzeżenia na ekranie), ale często aparat znacznie szybciej osiąga limit tych ~30-tu minut, niż krytyczną temperaturę.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
A ja skorzystam z okazji skoro już jesteśmy przy filmowaniu. Czy da się w jakiś sposób ustawić, żeby aparat sam ustawiał ostrość podczas filmowania (coś w stylu AF.C podczas zdjęć)? K5IIs
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tengo napisał/a:
Czy da się w jakiś sposób ustawić, żeby aparat sam ustawiał ostrość podczas filmowania (coś w stylu AF.C podczas zdjęć)? K5IIs
Nie. Zresztą nawet jakby się dało, to byłoby to bezużyteczne.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
No to trzeba będzie się nauczyć filmować z manualem ;) Dzięki
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Zresztą nawet jakby się dało, to byłoby to bezużyteczne.
Bzdura do kwadratu. Co jest bezużytecznego w AF-C działającym w czasie filmowania? To że w Pentaksie czegoś nie ma, to nie znaczy że jest to bezużyteczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach