opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Alyjen napisał/a:
1. argument o odsprzedaży jest w moim przypadku nietrafiony, ja puszczam sprzęt dalej do rodziny a nie na allegro

rodzina też może chcieć mieć niepodrapany LCDk ;-)

Alyjen napisał/a:
2. jak już napisała mygosia sprzęt jest do używania a nie do podziwiania

akurat IMHO lepiej wygląda sprzęt BEZ folii, więc argument nietrafiony :-P

co do punktu 3go, to na górny ekranik też możesz sobie folię nakleić ;-) (ja akurat nie mam)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Alyjen napisał/a:
że w przypadku Pentaxa nic na nic nie ustawiamy bo mamy super sprytny podświetlany lub nie górny ekranik ;)


Chyba, że ktoś nabędzie Km. ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Myślę, że trzeba się naprawdę przyłożyć, żeby ten lcd zadrapać, na moim po półtora roku eksploatacji nie widać żadnych zadrapań/rys
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
opiszon: a najlepiej wygląda sprzęt z folią po tejże foli zdjęciu ;) przecież to główny jeżeli nie jedyny powód jej stosowania, żeby ładnie było po zdjęciu i do tego piłem
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
piotr_luk napisał/a:
Myślę, że trzeba się naprawdę przyłożyć, żeby ten lcd zadrapać, na moim po półtora roku eksploatacji nie widać żadnych zadrapań/rys


Nie zgodzę się. Wystarczy jeden nierozważny ruch podczas wkładania sprzętu do torby...i już. Czasem ekran może zostać zarysowany w ten sposób, kiedy np niechcący otrze się o np. drugie body, lub inny obiektyw...
Ja kupiłem folię zabezpieczającą na klej i mam problem z głowy...chyba.
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
Wolność wyboru rządzi ! :-D

Na ekraniku poliwęglan, a na "dziobie" zero filtra (często jedynie PL-ka), i tak mi pasi.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Ja mam folię na LCD, kumpela porysowała sobie ekranik w nówka Olympusie. Po prostu irytuje trochę, ale nie przeszkadza specjalnie. Ja za to nówka gogle porysowałem zapinaniem od kurtki - w kolejce stałem. Szkoda trochę, bo teraz widoczność w tym miejscu jest kiepska i można się wy...wrócić malowniczo. Ogólnie jestem za LCD.

PS. Takiego offtopa zrobiliście na 14 podstron, że nie dałem rady czytać - poddałem się na 4-ej stronie. Gdzie są moderatorzy???
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cytat
PS. Takiego offtopa zrobiliście na 14 podstron, że nie dałem rady czytać - poddałem się na 4-ej stronie. Gdzie są moderatorzy???


Poszli offtopować z innymi :evilsmile:

Serio pytasz? Na forum którego nieskrępowane offtopy są elementem charakterystycznym? O.o
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
Troszeczkę odgrzeję temat.
Czy ma ktoś zamontowaną szklaną osłonę na lcd? Jeżeli tak, to jakie macie zdanie o tego typu osłonce. Jak się komponuje i czy nie przeszkadza?
http://www.allegro.pl/ite...na_szklo_h.html
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Mam, jest super, nie przeszkadza i praktycznie nie widać.
Trochę drogo- kupowałem po 24 i dostawa 12 zeta.
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
Inżynier napisał/a:
Tylko kup cienkie szkło.

Dzięki wielkie Inżynier za odpowiedź. Na szkłach piszą, że mają 0,5mm. To chyba niewiele jak na takie szkiełko, a cieńszych chyba nie ma.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
thrackan napisał/a:
Cytat:
PS. Takiego offtopa zrobiliście na 14 podstron, że nie dałem rady czytać - poddałem się na 4-ej stronie. Gdzie są moderatorzy???


Poszli offtopować z innymi :evilsmile:

Serio pytasz? Na forum którego nieskrępowane offtopy są elementem charakterystycznym? O.o


jasne, że nie na serio. przecież wiem co tutaj się wyrabia :)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
wypróbowałem tą szklaną osłonkę, zupełnie nie to w dotyku co LCD, i palce na niej widać o wiele bardziej, pomęczyłem się tydzień i wyrzuciłem
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a Więc, która najlepsza Co o TEJ powiecie ? Czytałem ze GGS są dobre, ale czy są dwuczęściowe ? na górny lcd też ?
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
no ja właśnie tą wypróbowałem, łatwe w użyciu ale palcuje się o wiele bardziej od powierzchni ekraniku i wygląda w codziennym użytkowaniu gorzej (moje odczucie), w wersji do K200D nie dają na drugi wyświetlacz

tak z ciekawości sprawdziłem sobie kiedyś i w chwili obecnej wymiana całego LCDka to ~400zł za 2-3 lata kwota pewnie spadnie o połowę i jak komuś będzie zależało na przywróceniu swojego aparatu do stanu "igła" i podziwianiu na półce to chyba lepsze wyjście
swoją drogą ten LCDk jest chyba za dodatkową warstwą "plastiku", więc pewnie jak by się z serwisem dogadać to jeszcze taniej można aparat odpicować
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Witam. Mam pytanie. Czy ktoś może mi odpowiedzieć jaka jest różnica w osłonach LCD tzw. cztero- i sześciowarstwowych m.in. do K20D? Różnica w cenie jest nieznaczna (13 zł) ale czy to nie jest tylko jakiś chwyt marketingowy? Czy warto kupić droższy/tańszy i dlaczego? Proszę użytkowników tych osłon o opinie.

http://allegro.pl/item600...e_6_powlok.html - link 6 powłok
http://allegro.pl/item600...lo_hartowa.html - link 4 powłoki
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
blade74 napisał/a:
ale czy to nie jest tylko jakiś chwyt marketingowy?
Chwyt marketingowy to te wszystkie pierdzidełka na LCD.
Miałem K100 przez 18 miesięcy i używałem go prawie codziennie, po tym czasie żadnych specjalnych rys nie dostrzegłem, właściwie to po prostu rys nie ma albo ja pilnie do okulisty muszę się wybrać. Teraz mam na nowo kupionym (bo już było przyklejone) jakieś ustrojstwo GGS, nawet nie przeszkadza i w pierwszej chwili nawet tego nie zauważyłem ale chyba spróbuję to zerwać w cholerę bo strasznie odciski palców widać.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Alyjen napisał/a:
swoją drogą ten LCDk jest chyba za dodatkową warstwą "plastiku"

No tak - ta fabryczna szybka, to prawdopodobnie poliwęglan. Pewnie dlatego, że po prostu poliwęglan jest bardzo wytrzymały. Łatwiej to zarysować niż szkło, ale stłuc już trudniej. Aby się o tym przekonać wystarczy rzucić na twarde podłoże płytę CD i szklaną szybkę o podobnej grubości. Czasem producent rezygnuje z dodatkowych szybek - w taniutkim kompakciku, takim jak np. Nikon L11, można zobaczyć "goły" wyświetlacz LCD. Bez tej szybki ochronnej też daje radę.

Swoją drogą ciekawe czy jakiś producent zamontuje w lustrzance szklaną szybkę zamiast poliwęglanowej i ogłosi to jako wielki sukces ;-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
nemo napisał/a:
ale chyba spróbuję to zerwać w cholerę bo strasznie odciski palców widać.
Ja nie spróbuję. Raz miałem taki ścisk w plecaku, że po wyjąciu aparatu zauważyłem że mam takie super pęknięcie gdzieś w okolicach roku tej szybki. Szybka do d zapewne jest, ale co by się zrobiło na oryginalnej szybce bez tego pierdzidełka?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Desmond napisał/a:
co by się zrobiło na oryginalnej szybce bez tego pierdzidełka
Pewnie nic bo by nie odstawało :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach