Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
jaad75, nie wydaje mi się żeby korpus korzystał z ID szkła (poza korektą aberracji). Można by sprawdzić w exif-ie czy dane szkło ma swój identyfikator. W tabeli dla Pentax-a jest ich (S i T) całkiem sporo. Podejrzewam że to programy mają problem z niekompletnymi danymi szkieł i ew. próbują się domyślać co to za szkło z różnym skutkiem.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Skuszony poprzednimi udanymi poprawkami do K-5 postanowiłem że zaktualizuję firmware do najnowszego, z 1.14do 1.15 i nastąpił ponowny regres jeżeli chodzi o pracę autofokusa(afs)do poprzedniego stanu. Pal licho kalibrację bo ta szybko się udała ale celność i skuteczność afu jest ponownie słaba i bardzo losowa losowa. Chodzi mi głównie o pomieszczenia z średnią bądź też małą ilością światła. Szkła S17-50/2.8 i co mnie wkurza najbardziej FA35/2.0.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
No niestety tak to jest , nie zawsze najnowszy firmware jest najlepszy. U mnie w k-r bylo podobnie, dlatego wrocilem do poprzedniego i poczekalem na aktualny, ktory podszedl mi na calej linii.Przeceiz mozna zrobic downgrade ....

Pozdrawiam.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Ja również nie wytrzymałem i zrobiłem aktualizacje z 1.04 /1.06 , na szczęście po wgraniu nic mi się nie rozkalibrowało jest wszystko jakby bez zmian.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
axolotl napisał/a:
No niestety tak to jest , nie zawsze najnowszy firmware jest najlepszy. U mnie w k-r bylo podobnie, dlatego wrocilem do poprzedniego i poczekalem na aktualny, ktory podszedl mi na calej linii.Przeceiz mozna zrobic downgrade ....

Pozdrawiam.


A jak to zrobiłeś? Bo próbowałem w K-30 i nie dałem rady cofnąć.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Normalnie wrzucilem starszy soft na karte i instalnalem , analogicznie jak nowy ;)
Poszlo bez problemu.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
axolotl napisał/a:
Normalnie wrzucilem starszy soft na karte i instalnalem , analogicznie jak nowy ;)
Poszlo bez problemu.


A mnie tak nie chciało cofnąć do starszej wersji. Może w K-30 inaczej to działa.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

to raczej dość dziwne, od zawsze firma informuje, że to operacja "w jedna stronę",

czyli tylko nowsza wersja może być wgrana ...

S.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Posiadam tylko k-r wiec nie wiem jak jest w innych puszkach. Niemniej jednak skoro nie zawsze nowszy firmware=lepszy to powinni udostepnic taka mozliwosc.Af po prostu u mnie zaswirowal po upgrade wiec z wielka zloscia sprobowalem powrocic do starszego i sie udalo.Przy okazji wracalem z 1.13 do 1.12 ... byc moze tylko te umozliwily ...

Pozdrawiam.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
w sumie wystarczy zostawić sobie na dysku poprzednie pliki ...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Hmm, tak się zastanawiam - skoro Tamrony, czy Sigmy podszywają się pod różne oryginalne szkła, to może czasem update firmware powoduje, że dane ID jest rozpoznawane jako zupełnie inny obiektyw niż wcześniej i podawane są mylne dane dla systemu AF? Takie jazdy po aktualizacji dotyczą raczej tylko obiektywów firm niezależnych? Czy może ktoś miał podobny problem z jakimś Pentaksam?

Po wgraniu softu 1.15 wciąż mam ustawionego Tamrona 2.8 po orznych probach na -5, ale ostrzy od 2.8 dla każdej ogniskowej i zdjęcia sa b ostre już od 2.8, az dziw. firmowe to około -7 korekty.

[ Dodano: 2013-11-13, 15:54 ]
plwk napisał/a:
Teraz musisz zresetować korekcję - wyzerować, zapamiętać, ustawić od nowa.

Tak zrobiłem, przed wgraniem nowego dalem reset i po wgraniu tez i zaczalem ustawiac od nowa wszystko. Ale nie jesttak ze dla firmowych szkieł wystarczy dac korektę "0". Ale tez udaje się robic calkiej ostrre zdjęcia na 1.4 z FA 50mm 1.4.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Czy są jakieś spostrzeżenia jak długo Pentax każe czekać na nowy FW body po wypuszczeniu nowych modeli szkła?
Konkretnie to K-5 na ostatnim dostępnym FW 1.15 nie rozpoznaje nowiutkiego 55-300 w wersji HD WR :-|
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Do k-3 już jest może do innych niedługo, albo wcale :-) .
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
greentrek napisał/a:
Konkretnie to K-5 na ostatnim dostępnym FW 1.15 nie rozpoznaje nowiutkiego 55-300 w wersji HD WR :-|
"Nie rozpoznaje" w jakim sensie?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Prawdopodobnie nie będzie robił korekty szkieł w korpusie dla jpg, poza tym raczej niema znaczenia.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
jaad75 napisał/a:
greentrek napisał/a:
Konkretnie to K-5 na ostatnim dostępnym FW 1.15 nie rozpoznaje nowiutkiego 55-300 w wersji HD WR :-|
"Nie rozpoznaje" w jakim sensie?

Przy podglądzie EXIFu w miejscu modelu obiektywu są dwie urocze kreseczki.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
greentrek napisał/a:
Przy podglądzie EXIFu w miejscu modelu obiektywu są dwie urocze kreseczki.


Bo to pewnie wersja dla K-5II :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
greentrek napisał/a:
Przy podglądzie EXIFu w miejscu modelu obiektywu są dwie urocze kreseczki.
Przy podglądzie exifu czym?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Pentax Digital Camera Utility v.4.40 czyli najnowszym dostępnym
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
greentrek, to niekoniecznie kwestia puszki, tylko wołarki. Zobacz w czymś, co pozwala podejrzeć Manufacturer Notes w exifie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach