crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
qrde kupilem sobie gripa, adapter na m42 a aparat wsiąkł w serwisie :/ a to dopiero 8 dzien
 

JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
Miesiac temu czyscilem torbe foto z K10D w srodku i aparat wypadl na posadzke w lazience.. (nie zasunalem torby do konca :-/ )
wys. z jakiej upadl to max 40cm - efekty: delikatnie pekl tzw "panel przedni" w miejscu gdzie widnieje napis Pentax kryjacy pod soba lampę. Samo pekniecie to pol biedy, bo wystarczyloby podkleic czymkolwiek i daloby sie zyc a tym bardziej fotografowac. Niemniej najgorsze bylo nie pekniecie ale dziwna deformacja jakiej ulegl plastik - byl doslownie wygiety jak puszka po pepsi. Nie bylo rady, trzeba bylo wysylac sprzet do Apollo.
Ah, no i do czego zmierzam? Otoz po mailowej korespondencji i dokladnym opisie zniszczen nastawilem sie na koszt calej imprezy w wysokosci ok 360zl (300zl czesci + kurier w dwie strony). Po naprawie przyslano mi natomiast aparat i rachunek na 220zl :D PLUS, co najlepsze, w komorze baterii Apollo zostawilo swoj wlasny, oryginalny akumulatorek (ja wyslalem golutkie body) :-)
Jedyny minus zabawy z Apollo, byl taki, ze przywrocili wszystko do ustawien fabrycznych i wgrali firmware 1.00, czyli znowu trzeba bylo korygowac FF/BF w debug mode..
Niemniej moje doswiadczenia z serwisem oceniam na pozytywne, nadmiar akumulatorow chyba nikomu nie zaszkodzi ;)
Pozdrawiam
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
JohnnyFavorite napisał/a:
Po naprawie przyslano mi natomiast aparat i rachunek na 220zl

Szczęściarz ;-) A może dostałeś całkiem nowy korpus? Sprawdzałeś nr seryjny?
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
całkiem nowy K10d ? ciekawe skad...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
studentmibm napisał/a:
całkiem nowy K10d ? ciekawe skad...

Racja... przecież kilka miesięcy temu jeden z forumowiczów dostał z serwisu K20D w zamian za K10D, bo już takiego starego aparatu nie mieli ;-)
 

JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
andrusz napisał/a:

Szczęściarz ;-) A może dostałeś całkiem nowy korpus? Sprawdzałeś nr seryjny?

Sprawdzone, korpus ten sam :-) ..ale i tak stwierdzam, ze "biznes" malo oplacalny - w kazdym razie od tego momentu lustro w torbie jest u mnie zawsze zasuniete do konca..
Pozdrawiam :-)
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
ja tylko oznajmię, że wczoraj po 9 dniach roboczych powróciła do mnie moja k200 z gwarancyjnej regulacji FF, nie wiem co serwis dokładnie zrobił bo opis w karcie gwarancyjnej jest meeeega nieczytelny ale aparat teraz ostrzy prawidłowo, nie ma już FF :) tak więc moje spotkanie z serwisem Apollo było ok. pochwale się, że przyszedł do mnie grip i przejsciowka na m42 wiec robi sie coraz ciekawiej :)

pozdrawiam
 

MaCk  Dołączył: 27 Wrz 2008
Również nie mogę powiedzieć złego słowa o serwisie Apollo.

Ostatnio strasznie zaczęły mnie wkurzać zielone i fioletowe hoty na iso już od 400.
Więc zadzwoniłem, umówiłem się na konkretny dzień, żeby zrobili mi od ręki i osobiście zawiozłem aparat. Podobno ciężko było, bo nie chciały zniknąć, ale teraz nie mam się do czego przyczepić.
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
U mnie bez szału oddałem 16.04, a po lekkiej walce odzyskałem nowy obiektyw 28.05, mimo iż napisali termin realizacji usługi serwisowej 14 dni... Jeszcze koleś mi powiedział że gwarancja się nie przedłuża o czas spędzony w serwisie :(
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ktoś wie po jakim czasie można domagać się zwrócenia sprzętu lub wymiany na nowy przez serwis ? Czy w Prawie są takie luki ze mogą trzymać ile dusza zapragnie ?
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
według gwarancji 14 dni roboczych chyba ze Twoja mówi inaczej bo z tego co widzialem, to masz sprzet zza granicy ...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
crash85, No niby, ale sami mi napisali, że 14 dni standardowo, to jeżeli nie otrzymam w 14 dni to mogę liczyć na jakieś bonusy lub wymianę na nowy ?
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
szczerze to nie spodziewałbym się :/
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Jasiek Matacz, Oddaj lepiej teraz, gwara się skończy i wybulisz.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
andrusz napisał/a:
studentmibm napisał/a:
całkiem nowy K10d ? ciekawe skad...

Racja... przecież kilka miesięcy temu jeden z forumowiczów dostał z serwisu K20D w zamian za K10D, bo już takiego starego aparatu nie mieli ;-)


k7 chyba mi nie oddadza jak wyśle im niedługo k20 ;)?

a tak poważnie, to w jakich godzinach działa serwis ? Sam chciałem sie tam przejechać z 18-250, bo będe jutro w okolicy a dziś nikt nie odbiera ;)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
jaczes napisał/a:
k7 chyba mi nie oddadza jak wyśle im niedługo k20 ;)?


Jak ktoś ma lekko wadliwego k20d to może warto poczekać na pojawienie się w sklepach k30d i wyprzedanie zapasów kadwudziestki? :evilsmile:

Btw. Ciekawe na co ze strony Apollo może liczyć właściciel k200d z nienaprawialną wadą?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
renko napisał/a:
to może warto poczekać na pojawienie się w sklepach k30d
Długo będzie czekał. Bo takiego modelu nie będzie.
 

JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
a ja myslalem, ze sobie jaja robicie z ta wymiana na nowszy model....... :shock:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jaczes napisał/a:
a tak poważnie, to w jakich godzinach działa serwis ?

Od 9 do 17.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
To ja Się wypowiem, że chyba coś się dzieje z serwisem PL Gdyż odpisali mi, że czekają na części do lamp i naprawia mi w PL w następnym tygodniu będę miał lampkę. Napisali że awarii uległ system sterujący błyskiem, wiec chyba to z czym kiedyś leciało wszystko na hamburg. Przeprosili mnie za wydłużenie terminu naprawy. Całkiem miło hehe ;-) Mam nadzieje, że się nie zawiodę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach