BAN Sektoid  Dołączył: 26 Lut 2013
Tak sobie dumam nad tym 50/1.8 dumam i ..... zachorowałem na 70/2.4 Limited :)
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
mizu napisał/a:
DA biega po 700, był płacz, że takie drogie, a teraz to przyzwoicie tanie szkiełko.
smc pewnie pogonie za 150pln

A wracając do ceny DA50. 700 zł to i tak więcej niż konkurencja. Ale podsumowując mój krótki okres użytkowania go - poprzednia cena była moim zdaniem nie do przyjęcia.

mod edit:
Ogłoszenia kupna/sprzedaży tylko w dziale giełda!
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Sektoid,
To zakupuj tego Ltd, bo jak stan się pogłębi, to pozostanie tylko 77mm.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pipeman napisał/a:
bo jak stan się pogłębi,
To początek lematu już jest. :evilsmile:
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Wybrałem się wczoraj na warsztaty z aktu organizowane przez Sigmę. Powiem jedno - DA50 do tego się nie nadaje... AF w tym szkle to jakieś nieporozumienie. Na szczęście nie był to docelowy obiektyw, którego tam używałem i szybko wróciłem do DA40 i użyczonej Sigmy 85 (właśnie - ma ktoś wolne 3700 zł, które chciałby mi podarować :mrgreen: ?)
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Pan Frankowski radzi sobie z aktem nawet bez autofocusa, jakiś himen normalnie, jestem w mocnym szoku.
http://www.szerokikadr.pl...rzej-frankowski

Jakoś mnie nie dziwi, że Ci taką bzdurę wmówili przedstawiciele firmy Sigma.
:roll: :roll: :roll:
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
A w Digital Camera tak go wysoko ocenili. Punktację zaniżyła tylko wysoka cena no ale w czasie testu kosztował ponad 1000. Nie wspominali nic o problemach z AF

 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Mam to szkło i nie narzekam na AF.

http://www.mizantropia.pl/2013/11/kirk_1623.html
(nie wszystkie tym obiektywem)

Było na prawdę słabo ze swiatłem + wyłączyłem diodę, żeby sobie wiochy nie robić i AF dał rade, aż mnie zaskoczył. W normalnym oświetleniu nie ma na co narzekać. Za taką cenę jak teraz trudno się do czegokolwiek przyczepić.
Ale nic nie poradzę, że jak kogoś nie stać na obiektyw za 3k to wyładowuje frustrację na tym maleństwie.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
mizu napisał/a:

Jakoś mnie nie dziwi, że Ci taką bzdurę wmówili przedstawiciele firmy Sigma.
:roll: :roll: :roll:

Nikt mi niczego nie wmawiał. Niestety AF po prostu najzwyczajniej głupieje w tym obiektywie przy słabym świetle. I nie piszę tego wyłącznie na podstawie tych warsztatów. Oczywiście zawsze może to być wina mojego egzemplarza.
mizu napisał/a:
Pan Frankowski radzi sobie z aktem nawet bez autofocusa, jakiś himen normalnie, jestem w mocnym szoku.

Przypuszczam, że pan Frankowski nie miał jako towarzystwa dziesięciu innych fotografów na przestrzeni 12 m2 i po prostu mógł sobie na to pozwolić i spokojnie ostrzyć.
mizu napisał/a:
Ale nic nie poradzę, że jak kogoś nie stać na obiektyw za 3k to wyładowuje frustrację na tym maleństwie.

I po co takie idiotyzmy piszesz ?
arob napisał/a:
A w Digital Camera tak go wysoko ocenili. Punktację zaniżyła tylko wysoko cena no ale w czasie testu kosztował ponad 1000. Nie wspominali nic o problemach z AF

Optycznie jest całkiem niezły. Obrazek daje fajny. Swoją drogą - w niektórych sklepach nie zjechali z ceny (np. foto-net).

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Proszę bez żadnych wycieczek osobistych.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
autofokus cacy? czy nie cacy?
Proszę o krótkie odpowiedzi użytkowników tego obiektywu na temat:
autofokus działa dobrze lub autofokus faktycznie działa źle- odradzam zakup z tego powodu.

Ja mam 50-tkę Pentax-M 1.7. fajny jest, ale poszedł na sprzedaż, bo jednak potrzebuję autofokusa. Jak będzie więcej środków to może sobie jeszcze go odkupię, jednak w rankingu domowych wydatków foto niestety, na ostatnim miejscu.
Potrzebuję obiektywu głównie do fotografowania miejsc w których byłem i rodziny- luźnych portretów jak to określają. Czasem w domu.
Już miałem kupić DA 50 1.8, ale się wstrzymałem z powodu tych opinii o autofokusie (optyczni i inny test anglojęzyczny, teraz nie mogę go wyszperać).
Żeby nie było, przejrzałem wszystkie posty.
Po co zadaję pytanie? Bo mogę również kupić DA 35 2.4. Czyli normalną ogniskową, po przeliczeniu na APSC. Boje się tylko, ze do portretów się nie nadaje. stąd moje zapytanie o działanie autofokusa w Waszych rękach (nie w testach).
Odgrzewam nieco wątek, ale myślę że nie tylko ja skorzystam.
Pozdrawiam.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Polecam DA 35 2.4. Bardziej uniwersalny pod APSC. Portrety możesz bez problemu nim robić. Ja kupiłem DA 50mm i bardzo rzadko go używam. Sprawdź sobie na kicie obie te ogniskowe i wybierz sam.
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
dzięki
Cytat
Polecam DA 35 2.4. Bardziej uniwersalny pod APSC. Portrety możesz bez problemu nim robić.

jasne, że bardziej uniwersalny jest szerszy kadr. Tego mi brakuje, bo kiedyś się robiło właśnie głównie na 50 FF. Niemniej, gdzieś czytałem opinie, że 35-tką się nie robi twarzy, bo beczułkowato wychodzą- a takie zniekształcenie nie jest przez nikogo, szczególnie Panie tolerowane. Stąd lepiej mieć ujęcia z nieco dalsza.
Być może, testujący miał na myśli 35-tkę ale na FF. Sprawdzę.
Dzięki za radę, a co z autofokusem tejże 50-tki?.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
mam od miesiąca , nie zdejmuję go jak na razie bo po prostu tak mi bardzo podpasował aczkolwiek często jest za wąsko. AF - jakoś nie zauważyłem kłopotów z ostrzeniem odkąd ustawiłem sobie korektę na -5. Jeśli nie trafiam to chyba to wynika z braku umięjętności. Co prawda chwilami mam jakieś wrażenie że AF nie trafił tam gdzie chciałem ale zwykle to się dzieję jak robię na przysłonie 1,8 -2,2 - może po prostu mała głębia. W ogóle pierwsze dni z nowym szkłem to była nauka pracy z tak małą głębią.
Podsumowują: teraz to mam chęć sprzedać wszystkie zoomy i dokupić jeszcze DA 35 2,4.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Barta napisał/a:
a co z autofokusem tejże 50-tki?.
A co ma niby być ? Normalnie działa.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
arob, z DA35/2.4 będziesz jeszcze bardziej zadowolony.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
pipeman napisał/a:
arob, z DA35/2.4 będziesz jeszcze bardziej zadowolony.


zobaczymy , kiedyś miałem i coś nie do końca współgrał z K-r; tzn tak do 5-6 metrów ostrzył jak trzeba ale na dalsze odległości ciągle miał problem z ostrością. Nie wiem może z K-30 będzie inaczej, a może to z tym szkłem akurat coś było ?
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
zastanawiam sie nad jakims przyzwoitym szkielkiem portretowym
ta 50/1.8 daje rade?
czy tylko i wylacznie bez kompromisow Pentax 50/1.4?
lub sigma 50/1.4?

albo pojsc na calosc i zakupic Pentax ltd 55/1.4?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
igorrro napisał/a:
Pentax ltd 55/1.4
55 to nie Ltd, to *
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
igorrro napisał/a:
albo pojsc na calosc i zakupic Pentax ltd 55/1.4?

albo DA★ 55/1.4
albo DA 70/2,4 Limited

---
Ja używam gwiazdki i jednak jest za krótka ogniskowa do zbliżeń/samej twarzy.
Przez myśl mi przeszła błyskawica: może converter x1.4? Z gwiazdki robi się 77mm, choć światłosiła dobije do limitedowej ... (Ale mam myśli!)
---

Gwiazdka jest trzy razy cięższa niż zwykła. I trzy razy droższa. Ale jest uszczelniona, ostrzenie jest wewnętrze (soczewka przednia się nie wysuwa), posiada przycisk "quit shift", czyli można ręcznie ostrzyć/ doostrzać bez zmiany AF-MF.
O piękności odwzorowania, rozmyciu się nie wypowiadam, bo rzecz gustu.

tu lens rewjus:
DA 50/1.8
DA* 55/1.4

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach