dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
andrusz napisał/a:
To już jest poświęcona
i zaczęła się lepiej zachowywać :-D
komtur napisał/a:
Wygląda na to, że moje maile są też gdzieś pod Częstochową ;-)
Człowieku małej wiary, ślij, ślij, a w końcu będzie Ci dane
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
komtur napisał/a:
Ja próbuję się z Apollo skontaktować (jak dotąd) z marnym skutkiem przy pomocy maila.
Swego czasu miałem podobny problem. Dodzwoniłem się i Pani powiedziała że kolo od szkieł ma urlop i jak wróci to odpowie.
I faktycznie tak było. Zwykle na odpowiedź czekałem 2-3 dni.

BTW - dziś posłałem maila co z moim szkłem. Dam znać kiedy odpowiedzą.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Musze jednak wymienic korpus K7,dostałem uszkodzony.Kupiłem przez internet ,czy mogę oddac osobiście,czy przyjmą? A może jest tak że wysyłkowo kupiłem i w ten sam sposób muszę zwrócic? Jakie jest prawo w tej dziedzinie ?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
folab napisał/a:
korpus K7,dostałem uszkodzony

Ale jak? Możesz coś zdradzić?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Ostrzy dobrze na obiekty bliskie,natomiast na te oddalone o dziesiatki metrów ustawia przed ,ze wszystkimi szkłami i potrzeba korekcji na -10 aby te odległe motywy wyszły idealnie ostro tylko przy takiej korekcji to na niezkończonośc już nie chce ostrzyc,dobija do końca i jeszcze by chciał dalej i mruga że nie ustawi.
Mam kasetkę więc dla pewności robiłem te same ujęcia dwoma korpusami ,kaseta trafiała a K7 czasem tylko.
Może w transporcie coś się stało,pudło wyglądało podejrzanie,ale opakowanie od aparatu całe bez wgniecien więc odebrałem.
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
Szukam dobrego i w miarę niedrogiego serwisu we Wrocławiu. Cel- usunięcie paprochów z matrycy. Polecicie kogoś, kto nie zrobi krzywdy kadyszce a i za dużo nie zażąda za usługę?
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
capo_ napisał/a:
Szukam dobrego i w miarę niedrogiego serwisu we Wrocławiu. Cel- usunięcie paprochów z matrycy. Polecicie kogoś, kto nie zrobi krzywdy kadyszce a i za dużo nie zażąda za usługę?


Proponuję najbliższą aptekę. Za gruchę zapłacisz 7 zł i po kłopocie. Jeśli nie pomaga, to są jeszcze patyczki kosmetyczne ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
folab, zazwyczaj wypełniasz oświadczenie o odstąpieniu od transakcji kupna i tyle. Nie ma określonego sposobu dostarczenia sprzętu. Ważne, by termin nie został przekroczony - chyba, że sprzedawca nie poinformował Cię o takiej możliwości. Szczegóły np. tutaj:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0271.htm
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Mdfan
Andrzej Wysocki. Naprawa sprzętu fotograficznego czyszczenie matryc. Wrocław ul Psie Budy 12/13 tel.0602243894. Czy tani czy drogi, trudno powiedzieć, trzeba zapytać telefonicznie. Pan Andrzej Wysocki ma opinię solidnego fachowca. Pozdrawiam!
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Akurat o czyszczenie matrycy pytał capo_. Ja doradziłem mu to zrobić samodzielnie. Żadna filozofia.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
capo_ czyszczenie matrycy nie gryzie i jeśli nie jest się sprawnym inaczej (nie obrażając nikogo) można to zrobić samodzielnie, jednocześnie poznając co w środku piszczy. Z powodzeniem można dmuchnąć dużą gruchą, albo przetrzeć suchym wacikiem od uszu. Nie stosuj żadnych środków, w najgorszym wypadku na chuch. Broń Boże dmuchać swymi bądź cudzymi ustami ;-) (częsty błąd nowicjuszy). To naprawdę nie gryzie i nie ma się co zepsuć (chyba, że robi się to na siłę), a potem będzie można się pochwalić, że samemu naprawiło się aparat ;-) .
 

farm  Dołączył: 17 Kwi 2009
  Wieszający się K20D
Posiadam systematycznie wieszającego się Pentaxa K20D.
Aparat wiesza się chwile po wcisnięciu spustu,
na ekranie wszystko wyglada normalnie, ale robienie zdjec juz nie jest mozliwe.
Przy próbie wyłączenia pojawia sie ikona baterii po ponownym właczeniu pojawia sie licznik zdjec.
Jedynym sposobem na przywrócenie aparatu do żywych jest przeładowanie baterii, ale i to
nie zawsze pomaga rekord następujących po sobie zwieszek to ok 10.

- nie jest to wina karty pamięci (testowałem niezliczona ilosc :))
- nie jest to wina obiektywu ( testowałem kilka w tym manualne bez styków)
- nie zawinila tu tez bateria (testowałem 2 + grip)

Dwa tygodnie temu oddałem aparat do serwisu, po dwóch tygodniach i 950 klapnięć migawką zadzwonił do mnie pan z Apollo.
K20 odebrałem dzisiaj , nie byłem w stanie sprawdzic go na miejscu bo bateria była padnięta. W karcie gwarancyjnej była notka o naprawie styków sterowania obiektywem.
Nie mam zielonego pojęcia jak to się ma do obiektywów bez styków, na których aparat też sie wiesza.
Zgadnijcie co się stało przy pierwszej fotce po naładowaniu baterii - k20d sie zwiesiła.

Zaczęła się moja przygoda z Apollo .
Nie winie technika , możliwe ze usterka była zbyt słabo opisana.
Jutro , lub na początku przyszłego tygodnia pojawie się tam znowu.
Ehh.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
farm, jeśli możesz to nagraj film i wyślij z opisem i aparatem, często to pomaga.
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
Panowie doradzający, serdeczne dzięki za wszystkie wskazówki odnośnie czyszczenia i serwisu we Wro.

Pytanie jeszcze się kłania. Mianowicie, zapewne przyjdzie mi zadebiutować (ba, wypada chyba:-)) w roli konserwatora swojej matrycy. Pytanie tyczy się laboratorium, w którym czyścicie swoje puszki. Tak na serio, pokój winien być w przeciągu czy też może pozamykać się w pomieszczeniu i uskuteczniać jak najmniej żywych ruchów by nie wzniecać kurzowego tornado? Pytam jak najbardziej poważnie.

farm, mnie to wygląda na awarię elektroniki, skoro body również z bezstykowcem nawala.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
capo_ napisał/a:
jak najmniej żywych ruchów by nie wzniecać kurzowego tornado

W zupełności wystarczy.
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
No i po bólu. Matryca przedmuchana gruchą- paproszki wywiało a na próbnych zdjęciach nie ma śladu po punktach kurzu. Czas operacji: 15 sekund :-D
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
farm napisał/a:
Zgadnijcie co się stało przy pierwszej fotce po naładowaniu baterii - k20d sie zwiesiła.
U mnie tak się robi, daj zanć co to za przyczyna. Nie oddaje do serwisu, bo ostatnio obiektyw przez miesiąc wędrował po Polsce, zanim do mnie trafił.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
folab napisał/a:
Może w transporcie coś się stało,pudło wyglądało podejrzanie

Nieciekawie :-/ Ale jeśli 10 dni nie przekroczyłeś i nie widać mechanicznych uszkodzeń to można zwrócić-tak mi się wydaje.. Dochodzić od dostawcy -kto zawinił chyba nie ma sensu-i tak się nie przyzna raczej.. :-(
Pozdrawiam i zyczę udanego zwrotu ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
capo_ napisał/a:
No i po bólu. Matryca przedmuchana gruchą- paproszki wywiało a na próbnych zdjęciach nie ma śladu po punktach kurzu. Czas operacji: 15 sekund :-D

...i 5 dych w kieszeni np na nowy filtr HOYA 49mm :-P
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
Crow, trochę jednak dołożyć będę musiał do hoi 72mm w wersji HMC UV(0), ponieważ przerzucam się z kita na Sigmę 17-70. Nawiasem mówiąc, gdyby ktoś miał do odsprzedania, poproszę o kontakt via PM.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach