mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Karmazyn, jestem w podobnej sytuacji. Dziś dostałem pismo że "dokonano błędnego" przelewu na moje konto z Custom Solutions.

Nie mają żadnego prawa ściągnąć sami z siebie kasy z Twojego rachunku. Jest to tylko i wyłącznie Twoja Dobra Wola.

http://gospodarka.gazeta....h_przelewu.html

Także śpij spokojnie.

[edit] Zadzwoniłem przed chwilą na infolinię mojego banku [ING] i tam miła Pani konsultantka potwierdziła moje przypuszczenia. Nic bez Ciebie nie można ściągnać z konta.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Re: double cashback - telefon z Inteligo
karmazyn napisał/a:
Zanim banki skontaktują się z wami wybierzcie wszystkie środki i zamykajcie szybko konto na które dostaliście podwójny zwrot, nie będą mieli czego pociągnąć tej reklamacji ;)

Wiem, że to żart, ale niskich lotów. Takie czasy...

karmazyn napisał/a:
Konkluzja: Już zauważyli, że dali ciała, dali drugi raz ciała bo próbują sprawę załatwić bez słowa przepraszam na poziomie samych banków. PR na poziomie piaskownicy.

Żenujące, to fakt, poza tym nie znają przepisów nawet. Winę za zły przelew w tym przypadku ponosi przelewający i tylko od właściciela konta zależy, czy te pieniądze zwróci.
Powinni skontaktować się z właścicielem konta, przeprosić za zamieszanie i nawet jakiegoś symbolicznego gratisa zaoferować w zamian za oddanie błędnego przelewu (i to najlepiej pomniejszonego o koszt przelewu).
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
.
Robi się ciekawie (art. 409 K.C.) - o ile dobrze rozumiem można na podstawie tego artykułu powiedzieć że te pieniądze nieświadomie roztrwoniłem.
Cytat
art. 409
Obowiązek wydania korzyści lub zwrotu jej wartości wygasa, jeżeli ten, kto korzyść uzyskał, zużył ją lub utracił w taki sposób, że nie jest już wzbogacony, chyba że wyzbywając się korzyści lub zużywając ją powinien był liczyć się z obowiązkiem zwrotu.


Jakby nie patrzeć nie mamy tu do czynienia z błędem w systemie eliksir czyli jest to inny przypadek niż ten opisany w linku od mas7odon. Na przelewie jest mój numer konta i moje dane - pomyłka jest w innym miejscu.

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
No ale jeżeli masz na koncie większą sumę, to chyba nie możesz tak powiedzieć?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
karmazyn napisał/a:
Na przelewie jest mój numer kąta i moje dane - pomyłka jest w innym miejscu.

pytanie jak twój bank prezentuje tobie te dane

bo może przelew przyszedł z innymi danymi, a w systemie internetowym bank po prostu w pole "DO" wstawia dane posiadacza konta :?:
sprawdź

jeżeli by się okazało, że przelew był na twoje konto, z twoimi danymi w polu odbiorcy, to jest to już tylko i wyłącznie problem zlecającego przelew

w innym wypadku, można by sobie anulować poprawnie złożone przelewy, a tak nie jest
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Zgłoszenie rjaskolskiego - wydaje się być również zatwierdzone.
Teraz czas uzbroić się w cierpliwość- choć maja zbroja już nadgryziona zębem czasu i koszmarnie zardzewiała

Co do zwrotu środków z podwójnie nadpłaconej premii, to jednak warto być uczciwym par excellence ( jak mawiał pewien Kasiarz )
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
Blesso napisał/a:
Co do zwrotu środków z podwójnie nadpłaconej premii, to jednak warto być uczciwym par excellence ( jak mawiał pewien Kasiarz )

Uczciwość będzie jak tylko Pentax skontaktuje się ze mną, wyjaśni problem, przeprosi i ładnie poprosi o zwrot. Rozwiązywanie problemu reklamacją przelewu bez jakichkolwiek wyjaśnień jest zachowaniem poniżej krytyki i chyba jednak bezprawnym - nie do tego służy ta procedura reklamacyjna.

Sprawdzę jeszcze co jest w treści zlecenia przelewu, w inteligo nie mam tego udostępnionego w historii rachunku.
 
rjaskolski  Dołączył: 05 Gru 2009
za cierpliwość z naszej strony to powinni nam zrobić zwrot 100% zakupu, ale czekam cierpliwie nadal na przelew, mam nadzieję że po tej akcji Pentax bardziej skupi się na aparatach może jakaś pełna klatka, ale PROMOCJI to już niech lepiej nie organizują:)
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
karmazyn, pomysl ze Tobie przelali 2x kase, zatem ja Cie prosze oddaj im, to moze ja lub ktos inny (a jest nas naprawde garstka) wreszcie dostaniemy ten upragniony zwort w ramach promocji KeszBek ;)

a tak K7 gnije w serwisie, kasy brak... ;) ech Pentax Pentax

A swoja droga cala ta akcja jest ponizej krytyki ;).


Czyli rozumiem, ze sie chlopaki zwiesilisice, czekacie na bicie sie w piers przez pentaksa, tort i laurke przeprosinowa, to szybko bo my nadal czekamy ech...
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
karmazyn napisał/a:
Uczciwość będzie jak tylko Pentax skontaktuje się ze mną, wyjaśni problem, przeprosi i ładnie poprosi o zwrot.

Obawiam się, że możesz się nie doczekać tych przeprosin... podobnie jak niektórzy uczestnicy pieniędzy z promocji keszbek... :-/

[ Dodano: 2010-08-10, 13:00 ]
karmazyn, z jednej strony Cię rozumiem, ale berd ma rację. Lepiej oddaj im tą kasę, przynajmniej nikt Ci nic nie zarzuci. :-)
Oczywiście zrobisz jak będziesz uważał. ;-)
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
sculptor napisał/a:
Lepiej oddaj im tą kasę, przynajmniej nikt Ci nic nie zarzuci. :-)

Double cashback potraktowałem jako taką miłą formę przeprosin za to, że pierwszy zwrot dostałem ze sporym opóźnieniem względem tego co było deklarowane w regulaminie. Nawet gdybym przekazał te pieniądze jednemu z kolegów forumowych to Pentax i tak będzie chciał wyegzekwować zwrot ode mnie - taki cashback cashbacka. Poza tym pieniążki już dawno wydane -> :-B
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
karmazyn napisał/a:
Nawet gdybym przekazał te pieniądze jednemu z kolegów forumowych to Pentax i tak będzie chciał wyegzekwować zwrot ode mnie

Tylko, że mnie chodziło o oddanie tej francuskiej firmie, od której dostałeś wadliwy przelew. Oczywiście, zrobisz to, co będziesz uważał za słuszne.

karmazyn napisał/a:
Double cashback potraktowałem jako taką miłą formę przeprosin za to, że pierwszy zwrot dostałem ze sporym opóźnieniem względem tego co było deklarowane w regulaminie.

Większość tak dostała. Ja wysłałem dokumenty w grudniu, a keszbeka dostałem w kwietniu... i to tego maksymalnego 1070 czy jakoś tak. Szkoda, że każdy nie dostał takich przeprosin. Fajnie by było :-P
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
karmazyn napisał/a:
Double cashback potraktowałem jako taką miłą formę przeprosin za to, że pierwszy zwrot dostałem ze sporym opóźnieniem względem tego co było deklarowane w regulaminie.


jak czytam twe wypowiedzi ze to jakies przeprosiny, bonus czy inny sronus rece opadly mi do samych kolan, calkowicie odbiegajac od tematu jakim jest brak zwrotu z promocji keszbek
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
karmazyn, po co te eufemizmy?

Po prostu zamierzasz ukraść kasę.

Ale wszystko wraca - Ty teraz, ktoś kiedyś Tobie. Zobaczysz. Tylko poczekaj.
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
berd napisał/a:
jak czytam twe wypowiedzi ze to jakies przeprosiny, bonus czy inny sronus rece opadly mi do samych kolan, calkowicie odbiegajac od tematu jakim jest brak zwrotu z promocji keszbek


Wcale nie dziwi mnie twoje rozczarowanie, zanim swojego keszabeka dostałem to trochę się wyczekałem, wydzwoniłem i powypisywałem. Przypomnę, że to ja zwróciłem uwagę na zamieszanie z 'kreatywnym tłumaczeniem' warunków promocji. Potem było coś z opisem towaru na paragonie mimo tego, że sprzedawca konsultował to z AE. Gdybym nie otrzymał zwrotu to pewnie dążył bym do nagłośnienia i wypozycjonowania sprawy.

Teksty o tym, że jeśli jedni oddadzą podwójny zwrot to drudzy dostaną zaległy to proponuję między bajki wstawiać - cytat z warunków promocji:
Cytat
W przypadku nieprzewidzianych sytuacji PENTAX oraz APOLLO ELECTRONICS zastrzegają sobie prawo do rozwiązania lub zmiany każdego aspektu tej promocji bez konieczności wcześniejszej informacji.

Mocno się zdziwię jeśli ktokolwiek jeszcze cokolwiek zwrotu dostanie. Teraz to już jest tylko gra na ochronę du.y banków i agencji organizującej promocję.


mygosia, czytaj uważnie i ze zrozumieniem zanim nazwiesz kogoś złodziejem, napisałem, że jak ładnie poproszą i przeproszą to oddam kasę, pozdrawiam cię... http://pl.wikipedia.org/wiki/Kradzież
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Mygosia powinna sama sobie wstawić wstążkę za taki tekst.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A jak nie poproszą, to jak to nazwiesz?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba się prosicie :evil:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Wam się chyba wszystkim bardzo nudzi...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
A jak nie poproszą, to jak to nazwiesz?
Przywłaszczenie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach