opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
właśnie dołączyłem do projektu, i do zespołu

liczę na owocne obliczenia :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dodałem opis konfiguracji klienta w trybie usługi systemowej:

<TABLE WIDTH=580 BORDER=1 CELLPADDING=20 CELLSPACING=1>
<TD WIDTH=550 VALIGN=TOP BGCOLOR=white><FONT COLOR=green>
Instrukcje, porady i opisy: http://manufactura.home.p...pic.php?t=10111 <br>
Instalacja klienta konsolowego na procesorze 1- / 2- / 4-rdzeniowym <br>
Konfiguracja klienta w trybie usługi systemowej <br>
</FONT COLOR></TD></TR></TABLE>

Ostatnio nas przybyło :mrgreen: a wiem, że to jeszcze nie koniec 8-)
Nieustające :-B dla zwijaczy :-B :mrgreen:
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Dodałem opis konfiguracji klienta w trybie usługi systemowej

Dzięki Zorzyku - tak mi się bardziej podoba niż te latające kulki na ekranie :D

zorzyk napisał/a:
Ostatnio nas przybyło :mrgreen: a wiem, że to jeszcze nie koniec 8-)
Nieustające :-B dla zwijaczy :-B :mrgreen:

Jak się będziesz tak cieszył, to wszyscy będą myśleli, że to zabawa, a nie poważne analizowanie przykrych dolegliwości... ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ech.... liczę, że przez to zwijanie może ktoś się spóźni na ostani kurs...
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Ech.... liczę, że przez to zwijanie może ktoś się spóźni na ostani kurs...
Raczej ktoś, bo nam te badania już nie za wiele pomogą.

33 osoby w zespole Pentax@pl - nie jest źle, choć mogłoby być lepiej.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest OK :-) w każdym razie coraz więcej nas :mrgreen:
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Pytanie:
skoro : "1 WU in 10 hours is way way better than 1 WU in 20 hours. "
To czy przypadkiem nie powinienem być na topie listy ? (największ ilość WU w najkrótszym czasie) :evilsmile:
dlaczego ja dostaje same "najszybsze" WU? totolotek? bo logiki w tym nie widzę ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To zdanie: "1 WU in 10 hours is way way better than 1 WU in 20 hours. " pada przy okazji dyskusji nad tematem maksymalizacji punktów klienta SMP. Programista ukraiński opracował program (Affinity Changer) pozwalający używać dwóch klientów SMP jednocześnie na procesorze czterordzeniowym. Zasada działania polega na tym, ze w określonych odstępach czasu poszczególnym rdzeniom przypisasywane są odpowiednie (według algorytmu) rdzenie F@H (programy liczące WU). Każdy z klientów przypisywany jest do jednej pary rdzeni procesora - w efekcie uzyskuje się niejako 2 procesory dwurdzeniowe, a na każdym z nich liczony jest jeden klient SMP.

W efekcie zauważalny jest znaczny przyrost "produkcji":

Projekt 2653:
1 x SMP - ok. 16.5 h/WU - 2600 PPD - ok. 1.4 WU/24 h
2 x SMP - ok. 23.5 h/WU - 3500 PPD - ok. 2.0 WU/24 h

W globalnym rozrachunku (z punktu widzenia zwijacza) uzyskuje się więcej przeliczonych różnych WU w danym czasie kosztem wydłużenia czasu obliczeń każdej cząsteczki. Jednak projekty Stanforda zakładają badanie kolejnych pokoleń cząsteczeczek wygenerowanych na bazie już przeliczonych projektów.

Wynika z tego, że zamiast wygenerować kolejne pokolenie po 16.5 i godzinach, nastąpi to dopiero po 23.5 h. Czyli obliczanie calej generacji bedzie oóźnione.

Dlatego Stanford mówi, że cząsteczka przeliczona w 10 godzin jest znacznie lepsza, niż przeliczona w 20 godzin, ale jednocześnie cząsteczka przeliczona w 20 godzin jest znacznie lepsza, niż żadna. Mimo jednoznacznej rekomendacji używania jednego klienta SMP do obliczeń na procesorze czterordzeniowym, Stanford docenia każdą darowiznę, którą są gotowi dać ochotnicy (nawet Ci wykorzystujący Affinity Changer do zwiększenia produkcji). Stanford rozumie, że pewna część ochotników uczestniczy w projekcie głównie z powodu współzawodnictwa i dla nich maksymalizacja punktów jest nadrzędnym celem, ale Stanford mówi tylko o rekomendowanym sposobie używania sprzętu, który jest własnością każdego z darczyńców, i każdy dar jest wysoko doceniany, i za każdy dar Stanford jest wdzięczny.

Jeśli chodzi natomiast, Ganz, o Twoje wyniki, to faktycznie zauważyłem, ze Ty dostajesz bardzo dużo stosunkowo "szybkich", ale też nisko punktowanych projektów. Przydzielanie kolejnych projektów zwijaczom dokonywane jest przez odpowiednie serwery na podstawie osiąganych efektów dotychczasowych oraz parametrów klenta, które są zgłaszane podczas kontaktu z serwrem - te parametry ustawiamy podczas konfiguracji klienta.

Można by sprawdzić, jakie masz ustawienia bieżące dla pytań:

Allow receipt of work (...) greater then 5 MB ? - czy pozwolić na otrzymywanie projektów, które mogą być większe niż 5 MB (zadanie i/lub wyniki)

Memory, in MB, to indicate - ilość dostępnej pamięci, którą zgłasza klient. Domyślnie jest to cała pamięć wykryta przez klienta, ale jeżeli mamy 2 klienty w systemie, powinniśmy każdemu przydzielić połowę pamięci dostępnej.

Możesz sprawdzić, jakie masz te ustawienia komendą:
fah-client...exe -configonly
i ewentualnie zmienić, aby zobaczyć, jak to wpłynie na rodzaj przydzieklanych Ci projektów.

Jaki masz procesor i ile RAM?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ustawienia domyślne, bo wyścig mnie nie interesuje :-/ , brak aplikacji do kilku rdzeni, mam 1GB RAM, Procesor DualCore 2GHz. (to na jednej maszynie) i starego trupa na drugiej (siakiś pentium 3).
ustawienie o 5M plikach - odznaczone
chyba już wiem dlaczego mam szybkie unity....
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
wersje się same aktualizują? bo szczerze mówiąc to nie chce mi się instalować, konfigurować itp.... moim zdaniem wszystko powinno sie odbywać w tle.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Automatytycznie dociągany jest rdzeń do obliczeń (np. FahCore_81.exe, to zależy od projektu). Aplikacja klienta nie jest aktualizowana automatycznie.

Instalacja klienta standardowego polega na zatrzymaniu klienta i wgraniu exeka. Należałoby mu przeprowadzic konfigurację, żeby zobaczyc czy doszły jakieś nowe parametry wewnętrzne. A potem startujesz klienta i już. Procedura instalacyjna istnieje tylko dla klienta SMP.

Aktualizowałem (instalowałem) klienta SMP na starym katalogu po zatrzymaniu obliczeń. Rozruch poszedł jak z płatka. Na wszelki wypadek można zrobić kopię całego katalogu klienta.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeprowadziłam badania na komputerze z procesorem
Pentium D915 (2800 MHz, FSB 800, cache 2x2 MB)), jest to dpowiednik (mniej więcej)
Dual Core E2140 (1600 MHz, FSB 800, cache 1 MB).

Klient konsolowy:
5.04 - pobierane są projekty o wartości 200-300 punktów
6.10 beta1 - mimo różnych ustawień (small, big) pobrał mi 2 razy pod rząd projekty za 47 punktów. Ciekawe, jak to będzie w dłuższym czasie.

Ale:
- nisko punktowane projekty liczą się szybciej, więc bedzie ich więcej przeliczonych w danym czasie,
- projekty więcej warte liczą się wyraźnie dłużej,
- w globalnym rozrachunku wychodzi na to samo, bo średnio dają te rózne projekty ok. 130-140 PPD (Points Per Day - punktów na dzień) :-)

Najwyżej punktowane są projekty dla SMP, ale tu jest ważne, aby procesor dał radę - zwykle termin wykonania jest 72 godz., ale są tez projekty na 36 godz. W tym przypadku "pdukcja" kształtuje się na poziomie 600-800 PPD.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Klient konsolowy:
5.04 - pobierane są projekty o wartości 200-300 punktów
6.10 beta1 - mimo różnych ustawień (small, big) pobrał mi 2 razy pod rząd projekty za 47 punktów. Ciekawe, jak to będzie w dłuższym czasie.

Ten dłuższy czas to liczony będzie w tygodniach, czy miesiącach? :mrgreen:
Ciekawi mnie jakie są różnice, bo na podstawie 2 pobrań faktycznie nic nie można powiedzieć.
Tylko ciekawi, bo przecież i tak ktoś musi te białka przeliczyć, ale jakaś żyłka rywalizacji we mnie zadrgała, bo jeszcze niedawno brałem udział w projekcie SETI. ;-)
Skoro już wspomniałem o rywalizacji to brakuje mi linku pokazującego stan pentax@pl na tle ogólnego zaawansowania projektu. :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
He he :lol: Nie było dłuższego czasu, ale wczoraj przy pobieraniu kolejnego projektu pobra taki za 243 punkty (klient 6.10), można więc wysnuć wniosek, ze dostaje się to, co jest jakoś tam wybierane, albo jest pod ręką ;-)

armar napisał/a:
brakuje mi linku pokazującego stan pentax@pl na tle ogólnego zaawansowania projektu
...a toś nie czytał "Poradnika Młodego Zwijacza" :evilsmile:
Linki są w pierwszym poście, sa trochę wyzej oraz w przyklejonym wątku :-)
http://manufactura.home.p...pic.php?t=10111

Najważniejsze strony statystyk:

Kakaostats:
http://kakaostats.com/?col=3&offset=1001 nasza pozycja obecnie 1117 (kolumna current)
- są zakładki, można analizować
-- według zwijaczy http://kakaostats.com/t.php?t=91739
-- dzień po dniu pentax@pl http://kakaostats.com/tp.php?t=91739
-- kwartalnie ;-) http://kakaostats.com/mrt.php?t=91739

Extreme Overclocking:
http://folding.extremeove...ist.php?s=&p=12
- jesteśmy na 1117 pozycji
- trzeba pamętać, ze oni są w Australii i różnica czasu wynosi minus 7 godzin
-- cały zespół http://folding.extremeove....php?s=&t=91739
-- w lewym menu można wybierać "User info" itd.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
Najważniejsze strony statystyk:

Dziękuję :)

zorzyk napisał/a:
Kakaostats:
http://kakaostats.com/?col=3&offset=1001 nasza pozycja obecnie 1117

Nieaktualne, bo 1069 :-P
Jeśli nikt nowy nam nie pomoże, to w ciągu tygodnia Pentax@pl będzie w grupie 1000 najbardziej zaangażowanych grup na świecie w poszukiwanie zdrowia. :)
Jeśli jednak ktoś pomoże, to nastąpi to szybciej. :mrgreen:
Pozdrowienia dla niezdecydowanych - klient Folding@home wcale nie gryzie i zachowuje się dość przyjacielsko - czeka na swoją kolej, aż będzie mógł skorzystać z naszego procesora. :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi też wyszło, że za + - 7 dni znajdziemy sie na liście TOP 1000 :mrgreen:
:-B dla wytrwałych :mrgreen:

[ Dodano: 2008-03-10, 18:34 ]
armar napisał/a:
Jeśli nikt nowy nam nie pomoże

Noooo, ostatnio posiłki dołączyły do zespołu - wykaz wszystkich zwijaczy obejmuje już 38 osób :-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
witam jako ten ostatni posiłkowicz ;-)

do tej pory tylko czytający forum (szczególnie giełdę, a nuż jakiego P kupię, na razie FD system)

a co do wątku, to coś widzę małe cząstki dostaję
za to już 4 :lol:

zwijajmy :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jitt napisał/a:
to coś widzę małe cząstki dostaję
Jeżeli nie masz zacięcia hazardzisty, to się nie przejmuj :-) To podobnie, jak w maratonie, liczy się uczestnictwo :-B
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
zorzyk napisał/a:
Jeżeli nie masz zacięcia hazardzisty...


Nie mam nie mam
a i komputer sprzed kilku lat Sempron 2500+ @1700

miło jednak patrzeć jak coś rośnie ;)
przynajmniej na początku
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja bym się nawet dołączył - ale kiedy tylko zaczynam czytać te opisy, co to trzeba zrobić, żeby to uruchomić, to mnie odrzuca.
Zwłaszcza, że nie ma wskazówek, jak z tym ruszyć na Maczku...
Chyba, że mnie ktoś mocniej nakręci...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach