PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzieki, musze zagonic zonke do tlumaczenia.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
It was late 1963. JFK would be President for a few more months. Martin Luther King was still alive, The US Military was on its way out of Vietnam per JFK's order. Olympus designer Maitani introduced his ground breaking Olympus Pen F, the world's first 35mm half frame SLR. It was immediately recognized as a classic camera. Glowing review after glowing review. Photogs really loved this little camera. Eugene Smith appeared in a Pen F ad. One ad used a shoe as a gadget bag to emphasis the camera and lenses small size. It was the first 35 SLR to be almost identical in size to the classic Leica RF screw mounts, the "Barnack" cameras. Leica photogs were attracted to it in droves. The strange thing about it was the Pen F and FT had no competition. There were no competing half-frame SLR systems from other companies!


I wszystko jasne

[ Dodano: 2008-03-16, 01:50 ]
Więcej tutaj
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prawda ze piekny dizajn?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Dizajn spoko. Ciekawe tylko, co widać przez taki wizjerek?
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
Jeśli wizjer będzie taki jak w 510 to 420 bedzie naprawdę ciekawym kąskiem razem z tym płaskaczem 25mm
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wizjer sprawdze dopiero w przyszlym tygodniu, w komisie. Opisze wrazenia
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Wizjer sprawdze dopiero w przyszlym tygodniu, w komisie. Opisze wrazenia


Hej, no i jak ten wizjer? Zapowiadało się ciekawie, ale chętnie bym poczytał wrażenia kogoś, kto trzymał ten aparat w ręku...
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
jerz napisał/a:
Hej, no i jak ten wizjer? Zapowiadało się ciekawie, ale chętnie bym poczytał wrażenia kogoś, kto trzymał ten aparat w ręku..


trzymałem. wizjerek jak to w olympusie, dziurka od klucza. Do dynaxa 9 trochę mu brakuje :mrgreen:

a poważnie, nie zauważyłem jakiejś różnicy między 420 a 410.
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
CLE napisał/a:

trzymałem. wizjerek jak to w olympusie, dziurka od klucza. Do dynaxa 9 trochę mu brakuje :mrgreen:


Bo to nie jest aparat skierowany do odbiorcy, który chce do wizjera głowę wkładać :)
Teraz moda nakazuje kadrować i ostrzyć przez LV, wizjer to lamus.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
salvadhor napisał/a:
CLE napisał/a:

trzymałem. wizjerek jak to w olympusie, dziurka od klucza. Do dynaxa 9 trochę mu brakuje :mrgreen:


Bo to nie jest aparat skierowany do odbiorcy, który chce do wizjera głowę wkładać :)
Teraz moda nakazuje kadrować i ostrzyć przez LV, wizjer to lamus.


hehe, to na pewno, jednak nie ukrywam, że mnie czasami tego LV brakuje, albo wizjera kątowego :)

Tak czy inaczej chętnie bym obejrzał tego e420, póki co zadowolony jestem z mojej puszki, ale myślę o prezencie dla kogoś, kto lubi małe aparaty....
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
no to ktoś mi coś powie o zestawie e-420 + 25/2.8 ??

Spojrzalem na niego, bo kosztuje minimalnie taniej (!!!) od Ricoha GX200... jakosc fot, dzialanie na pewno lepsze, pytanie jak głośność lustra i ogólne użytkowanie.. ja Olympusa nigdy w rękach nie miałem, ale jak ktoś ma pozytywne doświadczenia (a szczególnie te negatywne) to chętnie poczytam.. dzięki
 

Majkelnajt  Dołączył: 18 Mar 2008
Hmm... zaczynając od wad: autofokus- nawet z penkejkiem gubi się w gorszych warunkach i jest wolny, ostrzenie ręczne przez wielkość wizjera też nie jest za wygodne. Zalety: rozmiar! Pierwszy aparat, który można nosić pod bluzą i bardzo nie odstaje :D, szum spory, ale drobny, jest drobniejszy i mniej "kolorowy" (nie zabiera aż tylu detali) niż w lustrach konkurencji. Poza tym jest szybki i intuicyjny w obsłudze, lustro kłapie dosyć cicho. Pozdro :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dagio, Co konkretnie chcesz wiedziec? Co prawda mam E-400, ale szkieł do Olka też z parę sztuk (naleśnika również). W niektórych wątkach czasem zdjęcia z mojego Olka się pokazują. Autofokus moim zdaniem nie jest wolniejszy od Pentaksa, tyle że działa trochę inaczej, a na pewno ciszej i stąd może takie wrażenie, ponadto nie szarpie tak jak pentaksowy śrubokręt. Nie spotkałem się ze zjawiskiem FF i BF w żadnym obiektywie do Olka, zarówno Zuiko, jak i Sigmie. Ostrość na naleśniku trafia zawsze. Naleśnik sam na pewno jest trochę gorszy od DA40, choć wykonanie ma podobne, równie ładne - tylko troszkę mniej metalu w konstrukcji. Praca z lampą (mam FL36) doskonała. Lampę zresztą używam w jej własnej automatyce z Pentaksem. Szum tak jak wyżej napisał Majkelnajt, jest, ale do Iso 800 nie uciążliwy, bardzo drobny i regularny, takie kolorowe ziarenko. E-400 ma inną matrycę i szum jest trochę większy niż w E-420. Z ostrzeniem manualnym nie jest wcale tak tragicznie. Faktem jest, że mam muszlę powiększającą i matówkę Katz-Eye, ale przez przejściówki (a są rozmaite) używam różne dziwne szkiełka (szukaj na forum hasła Dadamited :mrgreen: ) i nie mam specjalnego problemu, a ślepawy nieco jestem :-P .Bardzo fajnie się też używa LTD 43 z Olkiem - po cropie niezła portretówka wychodzi :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach