cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Chwalicie Operę, a ja wolę firefoxa :-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
cotti napisał/a:
Chwalicie Operę, a ja wolę firefoxa :-)
I ja!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A ja operę. :-B
Na przykład za przełączanie między kartami rolką myszki przy wciśniętym prawym guziku.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
FasterFox - "Poprawia wydajność i dostraja parametry połączeń sieciowych Firefoksa"
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Czy Firefox przechodzi ten test ACID2 ?
Wpadł mi w ręce ostatni numer Pc World Komputer. Na stronie 150 bezlitośnie obnażają prawdę o Firefoxie. Niestety mity mitami a bezpieczeńswo swoją drogą w myśl zasady, że każdy chwali swoje :mrgreen:

PiotrR napisał/a:
A ja operę.
Na przykład za przełączanie między kartami rolką myszki przy wciśniętym prawym guziku.

Więcej porad TUTAJ :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zbynio napisał/a:
Czy Firefox przechodzi ten test ACID2 ?


Kiedy mam wiedziec czy mi przeszedł?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
PiotrR napisał/a:
A ja operę. :-B
Na przykład za przełączanie między kartami rolką myszki przy wciśniętym prawym guziku.
Ja wolę... obydwie.
Firefoxa używam do przeglądania netu, forum itd. Opery do logowania się do swoich banków i wchodzenia na Allegro. - Ctrl + Enter przy logowaniu żądzi. Tylko coś ostatnio na stronie mBanku nie działa. :-/ tzn wyskakuje "musisz najpierw wpisać indentyfikator i hasło" - zawsze działało :-(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zbynio, przeciez ten test nie ma nic do bezpieczenstwa. To jest tylko test na zgodnosci ze standardami W3C. Moze warto doczytac dlaczego FF 1 i 2 nie do konca poprawnie interpretuje standardy i jaki w tym udzial ma MSIE? FF3 jest juz w 100% poprawna.

To dzieki popularnosci FF zaczely powstawac poprawne semantycznie strony, bo po upadku Netscape nikomu nie zalezalo - i tak trzeba bylo pisac pod MSIE. Gdyby wtedy, FF w 100% implementowal byl standardy W3C, to polowa stron by sie rozwala. W miedzyczasie nadszedl XHTML, WEB 2.0, mode na semantyczne strony, gdzie nie ma miejsca na kruczki MSIE i dlatego CSS koncu zaczyna byc zunifikowany, a tym samym latwiej go poprawnie intepretowac. Dlatego FF3 juz przechodzi ten test. Fakt, ze w FF2 bylo kilka bledow, to byl niestety kompromis, a nie zaniedbanie. Nawet MSIE 8 juz w calosci implementuje standardy W3C!


dz.

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Zbynio, przeciez ten test nie ma nic do bezpieczenstwa

Eee tam. Nigdzie nie napisałem, że ten test ma coś wspólnego z bezpieczeństwem.
Powszechnie wiadomo, że tak jak napisałeś, testuje wyłącznie poprawność wyświetlania stron zgodnie z najnowszymi standardami :mrgreen:
dzerry, Jak masz możliwość to przeczytaj artykuł o którym wspomniałem.
Za Firefoxa :-B
Za Operę :-B
Za Pentaxa :-B :-B :-B

p.s.
też mam Firefoxa i Operę :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Zbynio napisał/a:
Więcej porad TUTAJ

Tak, tak, gesty myszki itp też bardzo lubię.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Zbynio napisał/a:
p.s.
też mam Firefoxa i Operę
:D i Internet Explorer.

Przypomnę znany internetowy żart:

Po co został stworzony Internet Explorer?
Żeby go otworzyć i móc ściągnąć Mozille albo Opere ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
perl to nie żart ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
A tak w ogóle, to jesteście świadomymi użytkownikami przeglądarek internetowych.
Kilka dni temu nasza strona nie wyświetlała się pod IE (pod FF - tak).

Odbieram telefon, delikwent mówi, że strony nie widzi.
- A z jakiej przeglądarki internetowej Pan korzysta?
- ???
- No jakiego programu do przeglądania internetu Pan używa?
- Aaaaa... Google!

:-) I nie była to jedna, dwie, trzy odpowiedzi :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
Po co został stworzony Internet Explorer?
Żeby przeglądać internet ze swojego komputera. I vice versa.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Żeby przeglądać internet ze swojego komputera. I vice versa.


HAHAH :-D
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Stary dowcip był, że w najnowszym IE będzie się wyświetlać licznik osób, które aktualnie przeglądają twój komputer.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
deckard napisał/a:
w najnowszym IE będzie się wyświetlać licznik osób, które aktualnie przeglądają twój komputer
Mój, czy alkosa?
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Zbynio napisał/a:
Czy Firefox przechodzi ten test ACID2 ?
Wpadł mi w ręce ostatni numer Pc World Komputer. Na stronie 150 bezlitośnie obnażają prawdę o Firefoxie. Niestety mity mitami a bezpieczeńswo swoją drogą w myśl zasady, że każdy chwali swoje :mrgreen:


Testy Acid to ekstremum i to, czy dana przeglądarka zdaje czy nie nie znaczy wcale, że będzie lepsza czy gorsza. To po 1.
A co do Panów z PC World Komputer, to zdarzało mi się czytać czasem w Empiku (bo do domu, to za darmo bym nie wziął) i powiem, że ja może nie jestem mega ekspertem spraw komputerowych, ale nie trzeba być guru, żeby wiedzieć, że głupoty tam piszą. Jeśli są tacy mądrzy, że znajdują luki bezpieczeństwa w FF, to secunia.com i chwała dla nich, a teraz to nawet kasę można dostać za publikowanie luk bezpieczeństwa.

Nie wiem, co tam powypisywali, ale zajrzę aż dzisiaj do kolpotera przeczyać. Ogólnie, to Ci niedzielni informatycy od artykułów sponsorowanych powodują u mnie co najwyżej wybuchy niekontrolowanego śmiechu (te testy kart graficznych - ta jest lepsza, bo ma 5 punktów więcej w 3Dmarku i wyświetla 0,3 FPS więcej w Quake3).
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Wracając do tematu wątku polecam video z dodatkiem o nazwie Ubiquity, zapowiada się interesująco ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach