stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Jutro coś porobię, to wrzucę ;)

[ Dodano: 2008-11-09, 13:19 ]
ok, zrobione kilka zdjęć na różnych ogniskowych i przysłonach, taki piękny widoczek z okna ;) robione w rawach, później przekonwertowane do jpeg za pomocą oprogramowania od pentaxa na standardowych ustawieniach. Ostrość łąpana zawsze na ten zółty znaczek.

http://picasaweb.google.c...o/Sigma5015028#

miłego analizowania ;)

[ Dodano: 2008-11-09, 13:19 ]
a jak coś, to piszcie uwagi! :)
 
KUBAS111  Dołączył: 21 Gru 2008
Sigma nie jest uszczelniona i nie ma HSM, a Pentax ma SDM i uszczelnienie.
Jeżeli ja wybierałbym pomiędzy Sigmą, a Pentaxem to wolałbym dopłacić do Pentaxa
i mieć szczelny, szybki, cichy obiektyw :)
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
KUBAS111 napisał/a:
Sigma ... nie ma HSM


Sigma 50-150 w wersji II ma jak najbardziej HSMa również do Pentaxa.

Link

A w ogóle to co nowego ten post wniósł do tematu?
Przecież o uszczelnieniach była mowa od samego początku.

Poza tym skąd wiesz, że Pentax jest szybszy od Sigmy?
Nawet brak SDM/HSM nie stanowi o spadku prędkości ostrzenia. np. Sigma 100-300/4

Tak naprawdę to też mocno rozważam zakup tej sigmy zamiast pentaxa. Nie wiem na ile można wierzyć testem, ale wypada ona dużo lepiej pod względem rozdzielczości.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
mac_27 napisał/a:
Tak naprawdę to też mocno rozważam zakup tej sigmy zamiast pentaxa. Nie wiem na ile można wierzyć testem, ale wypada ona dużo lepiej pod względem rozdzielczości.


Podobno Sigma na długim końcu jest lekko kiepska, takie właśnie znalazłem opinie w sieci. Ja jeszcze czekam na jakies potwierdzenie, ze Pentax w koncu cichaczem "przemycił" do da*50-135 ulepszenia poprawiające zachowanie się pod światło w stosunku do wcześniejszych wersji, na ten temat też są różne opinie...

...a właśnie teraz siedzę i zastanawiam się, czy nie lepiej było wejść w Canona, tam 70-200/4L kupisz za 1900PLN (fakt, bez stabilizacji), dobre, sprawdzone szkło bez jakichś niespodzianek...
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Paweł Szkup napisał/a:
mac_27 napisał/a:
Tak naprawdę to też mocno rozważam zakup tej sigmy zamiast pentaxa. Nie wiem na ile można wierzyć testem, ale wypada ona dużo lepiej pod względem rozdzielczości.


Podobno Sigma na długim końcu ...


No tak, ale podobno chodzi o zakres 135-150mm, którego Pentax w ogóle nie posiada. Z kolei bardzo dobre recenzje zbiera w zakresie 50-100mm, akurat ten przedział najbardziej mnie interesuje. Chyba zamówie sobie, jeżeli nie będę zadowolony to zwrócę.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
mac_27 napisał/a:


Sigma 50-150 w wersji II ma jak najbardziej HSMa również do Pentaxa.



A jest wogóle Sigma 50-150 w pierszej wersji (bez HSM) z mocowaniem do Pentaxa ?
Z tego co przeszukałem neta to w wersji I (tej tańszej) jest tylko do Nikonów i Canonów, a do Pentaxa niet.

Czy się mylę?

Chętnie bym kupił wersję I tego szkła (jesli istnieje) do Pentaxa - jak ktoś ma jakiś namiar to proszę o linka
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rozio napisał/a:
Czy się mylę?
Nie mylisz się. Sigma do Pentaxa jest wyłącznie z HSM.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Porównując ceny to ja bym się raczej zastanawiał nad Sigmą 70-200 f2.8 vs DA* 50-135 f2.8
zależy czy chcesz szerzej czy dalej ;) 50-150 f2.8 przy jej cenie bym sobie chyba darował
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Alyjen - mam Sigmę 100-300 f4 więc 70-200 f2,8 mi niepotrzebne. Brakuje mi krótkiego końca na 50 mm (byłby idealny) i razem z nim zakresu do góry - to wiem na pewno. Fakt, drogie to szkło 50-150, ale Pentax 50-135 jest jeszcze droższy .
 

tanthalos  Dołączył: 04 Gru 2008
gwizdki 135 bym nie bral. Mialem ja jednoczesnie z sigma 50-150 w wersji II i zostawilem Sigme. 135 2.8 bylo w zasadzie takie samo, 135-150 na 2.8 jest rzeczywiscie slabe, ale akceptowalne nadal.
HSM dziala bardzo szybko i pewnie, szklo sie fajnie trzyma i ogolnie bardzo dobrze z nim pracuje. Uzywam go glownie do reporterki, takze moge za jakosc reczyc. Co do braku uszczelnien- Sigma nie ma zew elementow ruchomych [nie wysuwa sie] wiec i kurzu tak latwo nie zassie. Przy takiej roznicy w cenie, 50-135 przestal byc sensownym wyborem.

Moglem kupic rowniez 70-200 2.8 sigmy, ale postawilem na nieco krotsze szklo z tego tylko powodu ze jest lzejsze i mniejsze, dla mnie akurat byl to wazny parametr.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Odkopie trochę ten starszy temat

przy obecnych cenach DA* 50-135 jak i 60-250 są poza moim zasięgiem a chcę kupić szybkie (AF) i jasne szkło tak żeby w naszym pięknym klimacie dało się ustrzelić mojego biegającego na spacerze synka, od czasu do czasu jakieś zwierzątko lub detal znajdujący się poza zasięgiem kita nie tylko między majem a sierpniem w słoneczne popołudnie, wykorzystanie na imprezach rodzinnych na których mimo fajnej lampy KIT już nie daje rady też dość prawdopodobne

wątki z forum i świata już poczytałem, i w zasadzie zostaje mi jeden dylemat jak bardzo waga 70-200 dyskwalifikuje ją w codziennym użyciu i stawia 50-150 w lepszej pozycji, tutaj pytanie do użytkowników tego typu sprzętu, o pozostałych zaletach, wadach już sporo wiem natomiast jak w praktyce się z takich szkieł korzysta jeszcze nie ;) więc wszelkie doświadczenia i uwagi mile widziane
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
No to jestem szczęśliwym posiadaczem 50-150 HSM II F2,8
70-200 odpadła ze względu na rozmiary, dzięki miłej obsłudze sklepu fotograficznego mogłem je sobie chwile pomacać i przymierzyć, i wybrałem mniejszą

Obiektyw zaraz po zakupie miał kilka cm FF, wysyłka do serwisu we wtorek, na weekend miałem z powrotem szkło do zabawy, już bez FF :-D
O jakości wykonania sporo napisano i mogę tylko potwierdzić, że faktycznie czuć że to już wyższa klasa, ciężko mi będzie teraz kupić coś gorzej zrobionego.
HSM pracuje przyzwoicie szybko i cicho, K200D oczywiście lubi sobie doostrzyć w kiepskim świetle ale dramatu nie ma. Poniżej kilka sampli, dość przypadkowych ze względu na ciągle niesprzyjającą aurę

150mm F2,8


150mm F2,8


120mm F2,8 1/30 :evilsmile:


150mm F4


50mm F5,6
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Alyjen, Krzyknij z łaski swojej na PW sąsiadowi z Bieżanowa, gdzie kupiłeś, czemu tak drogo :-P i ewentualnie czy moglibysmy to któregoś dnia obmacać ? Ostatnio też zaczyna to szkiełko mnie interesować. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada, w EuroRTv zmniejszyli ceny na Sigmy (tą również), też mam na nią chętkę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A przy dwóch nie dają jakiegoś rabatu ? :-P Byśmy zrobili zakup zespołowy .
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
aghr wiedziałem że tydzień po zakupie będzie promocja ale ja chyba kupiłem ostatnio jaki mieli w Polsce bo od tego czasu wersja Pentax jest "na zamówienie" a u Sigmy "niedostępny"
żeby tylko żona tego nie zobaczyła.. :)

jak chcecie brać to brać, bo cena wróci do oficjalnej Sigmowej po zakończeniu promocji ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada napisał/a:
A przy dwóch nie dają jakiegoś rabatu ?

Myślę o dwóch, dodatkowo 30/1.4 :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, i jeszcze 50 1.4 (całkiem fajne szkiełko - ale bawiłem się tylko w pubie) i to nowe 85 1.4 :-P

takim zestawem Sigm, to nie ma co gardzić ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
jeszcze 50 1.4

Mam cały zestaw (M,A i F) 50/1.7.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Prosze o cenach i dostepnosci sobie podyskutowac na SB lub PW :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach