256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
tak mi się wydawało, że jest całkiem ostry albo miałem dobry egzemplarz.

większy rozmiar, ISO400, f/8, 200mm
http://img142.imageshack....a50200f8dk1.jpg
 
Weelkoo  Dołączył: 09 Cze 2008
Samp napisał/a:
Weelkoo napisał/a:
@Samp
jakbyś mógł mi podać, gdzie K10D nowego z kitem można dostać za 1700~1900PLN to byłbym bardzo wdzięczny - bo za 2200~2300 to dla mnie już zdecydowanie za dużo ale za 1700~1800PLN to już inna opowieść.


Proszę:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=249565#249565


obdzwoniłem 5 Auchanów w mojej okolicy - niestety tam gdzie K10D jest to w cenie ponad 2200PLN :(
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mcgyver napisał/a:
Eldred, weź się w końcu do roboty! Siedzisz aby na forum - za co oni Ci płacą?
Bo Eldred udaje, że pracuje, a oni udają, że mu płacą
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
piotr_luk, :-/ :-| :-P :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A tak przy okazji:
http://www.optyczne.pl//1...Panasonic_.html

Nie wiem, czy chciałbym ładować się w system, co do którego w każdej chwili może się pojawić tego typu pogłoska... :-P
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Weelkoo napisał/a:
obdzwoniłem 5 Auchanów w mojej okolicy - niestety tam gdzie K10D jest to w cenie ponad 2200PLN :(


Wczoraj widziałem w sklepie kasetke z kitem za 2300 zł. Wygląda bardzo profi przy innych w gablotce.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
nie wiem czy ktos wspominał ale na Pentaxa jest wiekszy wybor sigmy, tamrona i czasami tokiny
 
Weelkoo  Dołączył: 09 Cze 2008
a więc wczoraj zawitał u mnie K200D + 18~55 AL II ;) Teraz czekam na akumulatorki, ładowarkę i kartę i zaczynam naukę na nowo :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Weelkoo, no to gratulacje (^_^), a tak odnośnie twoich rozterek te szkłami, na twoim miejscu zamiast kupować stałkę za 1500zł kupiłbym tańszą stałkę (FA-50mm 1.4 za 700zł) a zamiast tele za 600zł droższe tele (nowe 50-300 za ~1000zł) i wyszło by idealnie.

[ Dodano: 2008-07-02, 14:45 ]
p.s. czekam na Twoje pierwsze wrażenia z zabawy z kadwudyszką..
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
FA 50/1.4 to bardzo dobry obiektyw, chociaż gdybym miał polecać na początek to może FA 35/2 ... jeżeli ktoś go sprzeda.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bronek, ale to chyba już inna półka cenowa, więc nie starczyło by na dobre tele, po za tym 35mm na cyfrze to ani portret ani szeroki kąt, takie niewiadomoco w sumie, ale czy ja wiem.. może rozwija kreatywne myślenie.. :-P
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Eldred, 35mm na APS-C to prawie standard z małego obrazka.

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Eldred, 35mm w formacie APS-C to standard.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyli mam baaardzo niestandardowe wymagania, bo dla mnie ten kąt widzenia do niczego się nie nadaje, a może właśnie o to chodzi, że to standard czyli "do wszystkiego" :->
 
Weelkoo  Dołączył: 09 Cze 2008
na wrażenia z użytkowania sam czekam, bo dopiero jutro dojdzie do mnie paczuszka z kartą, ładowarką i akumulatorkami AA ;) Także jak na razie to głównie menu przeglądam i staram się poznać aparat. Przeważył jednak wizjer (da radę ręcznie ustawić ostrość, w Olku juz nie bardzo widziałem co się dzieje) i uszczelnienie (wyjazd mi wyskoczył, za trzy tygodnie zabieram małżonkę i syna na wczasy - plaża, woda więc uszczelniony korpus stał się dużym plusem choć nie ukrywam, że w niektórych aspektach czuję pewien niedosyt w porównaniu z E-510 - np. słabsza stabilizacja). Poza tym zawsze mi się K100 marzył więc olałem testy wszelkie oraz opinie z innych for i postanowiłem zrealizować nie tak odległe w czasie marzenia ;) A skoro już mowa o moim synku to jedno z pierwszych zdjęć zrobione nowym nabytkiem:



teraz rozglądam się za torbą ;) i oczywiście mam dylemat :P

PS. czy warto kupować jakąś manualną 50'tkę Pentax-A? Revuenona albo Pentaxa - bo widzę, że za 50~150PLN może by się udało dostać a coś ponad kit (jaśniejszego) by się przydało na wyjazd - a fundusze kuleją :)
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Gratuluję wyboru. Pentax ma duszę, Oly to marketing.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A ja bym obecnie zastanowił się nad Fuji S5 Pro którego można już wyrwać za 2500.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Weelkoo napisał/a:
PS. czy warto kupować jakąś manualną 50'tkę Pentax-A?

Czy warto zależy od Twoich zapotrzebowań. Jednak pytasz czy warto pod względem optycznym/technicznym to napewno tak .. ale jednak pierwsze pytanie musi tyczyć zapotrzebowań.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Weelkoo napisał/a:
olałem testy wszelkie

Heh...
Gratuluję ekonomicznego dobrego wyboru, ale jeśli chodzi o testy, na podstawie których się orientowałeś, czyli:
Weelkoo napisał/a:
W kwestii Pentax 50-200 vs Zuiko 40-150 bazuję głównie na opiniach i testach np. z SLRgear.com

http://www.slrgear.com/re...duct/317/cat/46
http://www.slrgear.com/re...uct/1086/cat/15

Olek jest ostry przy zdecydowanie szerzej otwartej przesłonie, podczas gdy Pentaxa trzeba przymykać do f11 (przy końcu nawet do f16 - zresztą wypadł tu gorzej niż Tamron 70-300). Ostrzenie - Pentax

to na slrgear nie dają żadnych wyników testów ostrości!
Jest tylko opinia słowna co do subiektywnych odczuć - żadnych tabelek, czy wykresów!
Wykresy ostrości obiektywów Olympusa znajdowały się na stronie http://www.photozone.de , niestety po moich linkowaniach tych danych na różnych forach photozone zlikwidowało dział Olympus (mam nadzieję, że to nie faktycznie po moich wypowiedziach :evilsmile: ).
Wyniki ostrości odbiegały od pozostałych systemów, choć ilość par linii na mm w przypadku obiektywów Olympusa była porażająca i żaden system nie mógł konkurować ilością tak ostrych szkieł.
Problem wziął się jednak z powiązaniem ostrego obiektywu i rozmiaru matrycy - nieco szerzej opisałem to na innym forum
Olympus daje też możliwości krytykowania systemu 4/3 jeśli chodzi o szumy i rozdzielczość obrazu - link...
Generalnie trochę przesadzam z wyżywaniem się na systemie do którego nie mam szczęścia (już miałem kupować, ale się okazało, że mechanicznie miałby u mnie krucho) za to darzę sympatią ze względu na przymuszanie innych producentów do wprowadzania istotnych udogodnień mających wpływ na jakość obrazu (system czyszczenia matrycy - jest nieco skuteczniejszy - ze względu na mniejszą matrycę?), oraz użytkowanie (E-330 to pierwsza lustrzanka z matrycą 4/3 z pełnym LiveView - wcześniejsze lustrzanki z LiveView, czyli Olympus E-10, E-20 miały maleńką matrycę, za to jasny obiektyw) i za łatwość obsługi (dość intuicyjne menu).
 
Weelkoo  Dołączył: 09 Cze 2008
SLRGear
SLRGear ma wykresy ostrości - po prawej stronie, wykres blur index :) I to IMHO jedne z lepszych, bo nie przedstawiają suchy danych a rozkład ostrości w całym kadrze dla różnych ogniskowych i różnych ustawień przesłony i odnoszą sie do rozbieżności między maksymalną rozdzielczością danego aparatu a rozdzielczością uzyskaną przez dany obiektyw. Tak fajne "wykresiki" ma chyba tylko jeszcze dpreview gdzie również jest fajnie przedstawiony graficznie rozkład rozdzielczości zdjęcia przy różnych ustawieniach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach