guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mi wyleciał kiedyś K10D dużym łukiem w Izraelską pustynię. Dziękowałem Jhwe za uszczelenienia wtedy.. bez nich aparat pewnie by musiał do serwisu jechać na gruntowne czyszczenie (bo tak drobnego pyłu w życiu nie widziałem jeszcze, drobniejszy od gipsu się wydawał i jakiś taki lepki do tego)
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
to tak jak ze starymi nokiami- rzucisz taka o sciane, o ziemie- nie wazne, byle mocniej ( ;p)
to rozsypie sie na czesci.
Pozbierasz, zlozysz i dziala :p
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Cytat
to w takim razie skoro jest tylko tara roznica miedzy nimi, to raczej nie ma sensu bawic sie w zmiane z jednego na drugi :p


No to Was zaskoczę.
Lustro w trybie seryjnym wyraźnie szybciej pracuje. Nawet przy pojedyńczym strzale.
Polecem włączyć sobie M, czas około 1/200 i strzelić fotę na pojedyńczym. Potem przestawić na serię i wystrzelić tylko raz. Różnica zauważalna.
Myślę, że to wpływa na żywotność całości.

Mój Kicior także spadł z około 1,5m z półki przy sprzątaniu. Wleział na dzbanek leżący na dolnej półce- potłukł go doszczętnie... A na obiektywie ani ryski i śmiga jak należy :evilsmile:
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
Przemekbelch napisał/a:
Mój Kicior także spadł z około 1,5m z półki przy sprzątaniu. Wleział na dzbanek leżący na dolnej półce- potłukł go doszczętnie... A na obiektywie ani ryski i śmiga jak należy :evilsmile:


powah of ogumiony metal ;p

Przemekbelch napisał/a:
Lustro w trybie seryjnym wyraźnie szybciej pracuje. Nawet przy pojedyńczym strzale.
Polecem włączyć sobie M, czas około 1/200 i strzelić fotę na pojedyńczym. Potem przestawić na serię i wystrzelić tylko raz. Różnica zauważalna.


Sie zdumilem i zaczalem testowac...
Rzeczywiscie!
To jakby ten silniczek szybciej chodzi, zeby lustro do pierwotnej pozycji wrocilo, bo naswietlenie jest to samo. Dobry pomysl na minimalne przyspieszenie serii ;p
tylko nie wiem, jak to sie przelozy na zywotnosc migawki :P
lepiej spytac jakiegos fotoreportera co z k10/gx-10 lata...
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Hmm, pracuję w gazecie jako fotoreporter, ale seriami i tak bardzo rzadko strzelam.
 

Akai  Dołączył: 06 Sty 2008
Nie zebym chcial wsadzac kij w mrowisko, ale tak dla rozweselenia pokazowka, co pewien dosc kontowersyjny osobnik wyprawia z D3:
http://www.youtube.com/watch?v=3hjBv9wYOEE
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
oraz inne podobne tematycznie wyczyny tego modela w related videos
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Akai napisał/a:
tak dla rozweselenia pokazowka, co pewien dosc kontowersyjny osobnik wyprawia z D3

Ojej. Co za sadysta, fuj! Przecież te aparaty nic mu nie zawiniły, żeby tak je traktować ;-)

Czasami aż chciało się oczy zamknąć, bo ciężko patrzy się na takie... znęcanie się nad sprzętem. Przecież to dobre aparaty i służą do robienia zdjęć, a nie do... tego, co on z nimi robił. Aaaaaaaaa!
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
ahh to sie nazywa uszczelnienie ;d
ale jaki latwy w czyszczeniu jest ;p
 

Akai  Dołączył: 06 Sty 2008
ale co trzeba przyznac tym sprzetom, to istne pancerniki.Sam kiedys nieopatrznie upuscilem w Tatrach poczciwego Coolpixa 8700, polecial pare metrow, nastepnych pare sie potoczyl i.....sluzyl mi jeszcze ponad rok i sluzy dalej ino komu innemu.I ten ktos nie narzeka :-)

 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
jednak przy "Hammer test" mialem nadzieje, ze w ruch pojdzie mlotek, albo chociaz zderzenie z tym samochodem duzym ;p

ktos probowal tego (zalewania np.) z k10 ? :>
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
muciaq napisał/a:
ktos probowal tego (zalewania np.) z k10 ?

Tia, były jakieś rosyjskie zdjęcia kadyszki pod kranem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Stachu, a Ty to akurat powinieneś sam spróbować: laserem go, a jak nie laserem - to rentgenem :-P

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Spadówa :-P
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Właściciel Olympusa E-3 sprawdzał, czy Pentax'a K10D antyszejk jest sprawny...



Zdjęcie baj moja koleżanka - ja niestety za późno dobiegłem
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
aLE q..A MĄDRE!...;(

[ Dodano: 2008-06-16, 23:52 ]
A Ty KKRZYCH weź trochę uważaj... dobrze? bo ktoś w końcu nazwie Ciebie sierotą...;(
Przepraszam jeśli uraziłem, ale zastanów się...Przecież ten wątek założyłeś tylko w nadziei że ktoś Ciebie podniesie na duchu i pocieszy... (jak naszych na euro 2008) ;(
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
[OT MODE ON]
specmisiek napisał/a:

FA 50 f1.4 + A 50 f 1,4 +K 50 f 1,4 +M 50 f 1,4

Masz zdrowie :mrgreen: :-B

[OT MODE OFF]
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
specmisiek, :shock: :shock: :shock: :oops:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Specmisiek - rozumiem że oglądałeś mecz wraz ze sponsorem naszej reprezentacji :-B :-B :-B :-B :-B :-B ale chyba lekuchno przesadziłeś z opinio-TFUrczosciom :-(
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
No co Lipalipski.. Mam problem które 50-tki ,,sprzedać" Naprawdę są dobre... i każda ma to coś... Wiem - zaraz postawisz ,,diagnozę" ...;( ale trudno)

[ Dodano: 2008-06-17, 00:14 ]
JackDeJack napisał/a:
Specmisiek - rozumiem że oglądałeś mecz wraz ze sponsorem naszej reprezentacji :-B :-B :-B :-B :-B :-B ale chyba lekuchno przesadziłeś z opinio-TFUrczosciom :-(

Pozbywam się TP SA :):):)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach