kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Na tym zdjęciu pupil lepiej się prezentuje, lepsze foto.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
fajne światło padło w 11,tak jasno,lekko w odbiorze :) jednak cięcie po łbie nie wygląda mi najlepiej :)
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Michał K, miałem taki pomysł aby zamknąć ten kadr w nogach od stołu, pod którym ona leżała :-) i nie wiem czy dałoby się inaczej to pokazać bez zakrywania jej (psa) reszty :->

edit
dawno nic nie dawałem :-) ale teraz potrzebuję opinii



zrobione dziś, o 7:35 na dworcu PKP w Katowicach, przed autobusem do szkoły. zaintrygowało mnie cudowne światło i fakt, że za kilka lat to miejsce może już tak nigdy nie wyglądać (swoją drogą jorge.martinez wspomniał nieco na ten temat w wątku o fotografii ulicznej.. bardzo dobrze, że wspomniał)

pytanie mam jednak o kompozycje.. dobra? zła? miałem ciasno - podpięte 50mm.. zdjęcie składane z dwóch, musiałem się nieźle pomęczyć żeby to złożyć - automatyka Panorama Maker PRO wysiadła. najchętniej ująłbym to w 28mm i mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję.. ale jak narazie, co uważacie?

pozdrawiam
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Moim zdaniem zdjęcie świetne. Zależy Ci na opiniach o kompozycjii mówisz...
Sporo lini pionowych i ukośnych - wprowadzają do zdjęcia nieco dynamiki, a do tego prowadzą wzroku w górę, aż do napisu. Linie poziome trochę równoważą zdjęcię. Generalnie formy bardzo geometryczne, ale takie lubie. Chciałoby się, żeby to napis był najjaśniejszy, bo to on najmocniej przyciąga mój wzrok - pod tym względem kłóci się z jasnym wnętrzem dworca, ale chyba o to w tym zdjęciu chodzi - to też się podoba.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Kosior, dzięki :-)
może ktoś jeszcze?
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Pytasz czy dobra kompozycja? Nie wiem. Ale wiem, że mi sie podoba. Pytasz dlaczego? Nie wiem.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
mi również się podoba. a skoro tak to znaczy, że moim zdaniem wszystko jest z nim co najmniej na bardzo dobrym poziomie. Generalnie ciekawe zdjęcie, podejrzewam, że ja sam przeszedłbym koło tego z 1000 razy a i tak nie zauwazyłbym szansy na ujęcie...
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Hakro napisał/a:
najchętniej ująłbym to w 28mm i mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję

jakby ktoś chciał rzucić okiem, to właśnie miałem okazję. tym razem nie światło a człowiek gra główną rolę :-)

13.


i z najnowszych:

14. Tryptyk: "Poza sezonem"

Pozdrawiam
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Hakro napisał/a:

jakby ktoś chciał rzucić okiem, to właśnie miałem okazję. tym razem nie światło a człowiek gra główną rolę :-)
zapoluj na takie światło jak wcześniej to pewnie będzie super. Tak to trudno mówić, ale mi się podoba mniej.

Co do tryptyku, to ja takie lubię, to zestawienie też jest na plus. Chociaż ostatnio zrobiło się takich zdjęć niebezpiecznie dużo.
*puf*

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Zdjęcie 12 ma, moim zdaniem, lepsze światło i kolory, ale fotka 13 ma lepszy smaczek :) Trudno mi wybrać - w zależności od tego, gdzie i do kogo kierowałbyś zdjęcie - wygrywałaby 12 albo 13. Na mój gust nie ma tu bezwzględnego zwycięzcy. A tak w ogóle, jestem pod dużym wrażeniem wszystkich Twoich zdjęć. Jak dla mnie pasuje do nich "mniej znaczy więcej".
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
myślę że nie ma co tych dwóch zdjęć porównywać do siebie, mimo że to to samo miejsce. ja osobiście ich nie porównuję, każde podoba mi się na swój sposób :-)
(z drugiego jestem o wiele bardziej zadowolony)
dzięki za opinie :-) może ktoś jeszcze ma zdanie nt. 14?

pozdrawiam
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Restauracja dla mnie to zdjęcie za ciasne i tak trochę mało ciekawe. Kadr zdecydowanie nie zapada w pamięć.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
kulten, widzę że preferujemy inny typ fotografii. może przyzwyczaiłeś się do 10mm i teraz to zdjęcie (mowa o 13.) jest dla Ciebie za "ciasne"? :-D
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Hakro napisał/a:
kulten, widzę że preferujemy inny typ fotografii. może przyzwyczaiłeś się do 10mm i teraz to zdjęcie (mowa o 13.) jest dla Ciebie za "ciasne"? :-D


To nie kwestia przyzwyczajenia tylko kadrowania. I uważam, że na przykładzie ostatnich dwóch zdjęć źle to wyszło. Też pstrykałem zdjęcia na powiedzmy tzw mieście z użyciem 18-55 i mimo to nie uważam by na 18 ogniskowej nie dało się szerzej i ciekawiej objąć obiektu. Po prostu zdjęcie z restauracją jest fotografią robioną ihmo na siłę. Zdjęcia ze strony 1 i 2 w kilku przypadkach mi się bardzo podobają i nie ma tu nic do rzeczy rodzaj preferowanej fotografii a tym bardziej 10mm szkła.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Dla mnie 13tka ma swój klimat i doskonale rozumiem fotografowanie tego co niedługo już takie nie będzie, uderzyło mnie to ostatnio. Robiłem zdjęcia na dworcu centralnym, akurat bilety miałem kupic. Na zdjęciach z tyłu majączą tablice przyjazdów i odjazdów, dwa tygodnie po zrobieniu tych zdjęc wyumieniono je na elektroniczne. Przez centralną jeździłem w różnych kierunkach już od czasów pierwszej klasy liceum i te tablice jakoś tak polubiłem nawet ( dośc czytelne były zawsze.. ). Ktoś mi kiedyś powiedział, że dlatego każde zdjęcie a tym bardziej street jest unikatowe, bo wszystko przemija a sfotografowana sytuacja może się już nigdy nam nie powtórzyc.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
kulten napisał/a:
zdjęcie z restauracją jest fotografią robioną ihmo na siłę

stanowczo nie. stanowczo nie to z numerem 13.
wcześniejsze fakt, na siłę obejmowane byle to mieć i sensownie zmieścić, przez co już mi się nie podoba jak w momencie zrobienia go (a to akurat dobry znak :-) ), za to kolejne podejście do tego miejsca (swoją drogą podczas którego nie czułem żadnego związku z tym wcześniejszym), było w pełni przemyślane. niemniej dzięki za opinię nt. kadru :-)

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach