pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Czym się rózni pesymista od optymisty?
Pesymista mówi: - już gorzej być nie może
Optymista: - może, może
:mrgreen:
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Samp napisał/a:
W wypadku Canona czy Nikona lustrzanki total-entry level (typu EOS 1000D, D40/D60) mają sens. Pełnią one funkcję pewnego rodzaju "przyciągacza" początkujących, raczkujących użytkowników do systemu. Zakupowi takiego aparatu towarzyszy podświadoma myśl "OK, biorę Nikona, to firma, która robi najlepsze aparaty na świecie". Na horyzoncie marzeń rysuje się późniejszy upgrade systemu do korpusów klasy D300/D700, EOS 50D, czy EOS 5D MkII.

Czy myślisz poważnie, że człowieczek który kupuje D40/1000D lub za chwilę K-m naprawdę wie coś o D700, 50D itp.? :roll:
W przeważającej większości kupuje lustro bo;
1- taka moda,
2- kolega ma, to i ja tez,
3- słyszał, że one lepsze zdjęcia robi,
4- sprzedawca w sklepie mówił, że takie Sony to rewelacja.
..................
pozostałe 25 punktów dopisz sobie sam. :mrgreen:

Nawet na forum pojawiają sie takie przypadki, a wszyscy dalej uważacie, że jak lustrzanka, to ktoś świadomie to kupił i ma zamiar wymieniać korpusy, dokupywać szkła itd.itd.
Popatrz na forum, jakie jest zainteresowanie obiektywami spacerowymi klasy 18-250.
Ile osób kupiło K10D i szuka superkita, żeby obiktywów nie zmieniać, bo po co. :shock: Ciekawe czy jak wszyscy napaleni pokupują FF to nagle wzrośnie popyt na szkła typu 28-200 - mam takie i będę trzymał, bo chyba niedługo mu wartośc rynkowa wzrośnie. :mrgreen: :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
W przeważającej większości kupuje lustro bo [...]

Dokładnie. Ostatnio kumpel mnie pytał jakie lustro bym mu polecił, bo był na wycieczce i tam jego znajomi mieli jakąś lustrzankę ii mu sie spodobało, że taka duuuża i ma pokrętełka 8-) ... ii tutaj zamiast namawiać, że Pentax, Pentax i jeszcze raz Nikon to mu powiedziałem, żeby się zastanowił czy rzeczywiście czegoś takiego potrzebuje i że może lepciejsza jak na jego wycieczkowo-rodzinne potrzeby byłaby jednak hybryda jakaś :roll:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dada, pośrednio tak:
Dada napisał/a:

1- taka moda,

Mody na Pentaxa nie ma.
Dada napisał/a:

2- kolega ma, to i ja tez,

Pentax nie jest popularny.
Dada napisał/a:
3- słyszał, że one lepsze zdjęcia robi,

Wiadomo, że Canony i Nikony robią najlepsze zdjęcia.
Dada napisał/a:
4- sprzedawca w sklepie mówił, że takie Sony to rewelacja.

Ale o Pentaksie tak nie powie, chyba że w Saturnie w Katowicach.

Stąd dla entry-levelów N i C widzę dużo większą grupę odbiorców, niż dla K-m.

Ale prawda jest taka, że pewnie będą i tacy, którym napis na pryzmacie nic nie będzie mówić - chwycą za Pentaxa ze spacerzoomem, bo np. będzie najtańszy.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Doczytałem, że nowy korpus będzie dostępny w sprzedaży dopiero w listopadzie (czyli może pod koniec października).To niedobrze, przez półtora miesiąca sporo ludzi zdąży kupić d40 ;-) i podana cena tym bardziej nie będzie atrakcyjna - pytanie do jakiej kwoty jest w stanie zejść producent aby mieć jeszcze jakieś zyski w tym segmencie?

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: kiedyś strasznie głupia koleżanka spojrzała na mój aparat i spytała: "A co to jest? Nikon?". Nikon i Canon w świadomości laików to synonimy słowa lustrzanka. To jest to, co się kupuje. A czy Pentaxa również...?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja się nie łamię, i uważam, że to jest lepszy krok w wykonaniu Pentaxa, w sytuacji gdy ma probemy finansowe, niż wprowadzenie FF, tym małym K-m zarobią więcej kasy niż pełną klatką, a po za tym nie widzicie, że w tym momencie Pentax ma już wszystkie szczeble zapełnione i teraz już MUSI pokazać FF jako kolejne body?
K-m, KxxxD, KxxD, i zostało miejsce na KxD
Wszystko to układa się spójnie i logicznie, nie wiem jak Wy ale Ja jestem dobrej myśli, żal mi tylko ludzi którzy zmieniają system bo nie ma FF chociaż nawet gdyby był to i tak by nie było ich na niego stać, brak mi slów na taką głupotę. :->
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
oj zrobili by cyfrowy dalmierz :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Samp napisał/a:
Nikon i Canon w świadomości laików to synonimy słowa lustrzanka.
Tak jak kiedyś "IBM" i "Adidasy". Mam nadzieję, że to się zmieni.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
Eldred napisał/a:
Tak jak kiedyś "IBM" i "Adidasy". Mam nadzieję, że to się zmieni.


to byly kiedys synonimy lustrzanki? :evilsmile:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Samp napisał/a:
kiedyś strasznie głupia koleżanka spojrzała na mój aparat i spytała: "A co to jest? Nikon?". Nikon i Canon w świadomości laików to synonimy słowa lustrzanka. To jest to, co się kupuje.

Miałam podobnie, jak kolega z pracy się dowiedział, że mam lustrzankę:
"Canon czy Nikon?", a ja na to z dumą: "Pentax :mrgreen: "
P.S. Dla ścisłości dodam, że kolega nie jest "strasznie głupi"

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Samp napisał/a:
strasznie głupia koleżanka
Ładna chociaż ? :-P Bo jak nie to po co Ci taka koleżanka ? :mrgreen: :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Konwerter x1.4 SDM czy to będzie coś na kształt tego słynnego konwertera 1/7Af? Jak tak to bomba.
Nowy limited 15mm f4 - super :-D
No widzę, że na reszcie Pentax będzie miał lampę do macro, tez dobrze.
PENTAX K-m - powiem tak: Na reszcie :!: Taki korpusik + 18-250 może się dobrze sprzedawać. Spóźniony, ale dobrze, że w końcu jest.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żaba napisał/a:
limited 15mm f4 - super
O ! I ten jest w moim roadmap. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A kiedyś oczekiwano na MZ-1 a Pentax wypuścił ..... MZ-6 i był to jeden z lepiej sprzedających się aparatów w tamtym czasie (przynajmniej w Polsce - nie wiem jak na świecie).
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Czy ktoś ma ten sam problem czy nagle usuneli ten link?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
sołtys, ale MZ-6 to była nieco inna półka niż K-m... Rzekłbym, że nawet najlepsza MZ-ka po MZ-S'ie, alternatywna dla MZ-5N/3.

Ale fakt faktem - pewne rzeczy trudno przewidzieć...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chyba już zniknęło 8-) Zapewne informacja pojawiła się bardzo przypadkowo :-)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Czy ktoś ma ten sam problem czy nagle usuneli ten link?

pewnie usunęli, bo był datowany na 22 wrzesień i na głównej go nie było - zresztą były też pod kolejnymi numerami zaczątki 2 kolejnych wątków, z czego jeden był francuską wersją wspomnianego ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach