Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Jak testowałem 5D, to spodobało mi się właśnie to, że punkt AF można wybierać jednym przesunięciem dżojstika. Przez to, że w K10D nie wybiera się tak wygodnie, rzadko go w ogóle zmieniam...
co to ma wspolnego z rozkladem pol AF...? :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Już tłumaczę. Ma to tyle wspólnego - w 5D, no i w 5D II jak widzę - pola AF są rozłożone dookoła pola głównego w środku. Dzięki temu można przesunąć ośmiokierunkowym dżojstikiem AF na któreś z bocznych pól, a wciśnięciem dżojstika - wrócić na środek. W K10D musisz kliknąć 4 razy w prawo, żeby przejść ze skrajnie lewego pola do skrajnie prawego. Dla mnie sam sposób wybierania w Canonie jest genialny, nie mówię że układ pól nie mógłby być lepszy. A to większa zaleta niż 10 000 punktów jak w Nikonie. :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dsk, jakbyś chciał zrobić mi portret to zmieściłbyś się z punktami AF na czubku nosa i górnej części wąsów :-P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wiadomo, że tam się ostrzy na porządnych portretach. :-)

Przecież napisałem, że podoba mi się sposó (i szybkość) wyboru, osobiście rozstawiłbym szerzej, ale też na elipsie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A nie mieli na składzie autofokusa z analogów? Musieli wstawiać układ z aps-c??? Ale jest nadzieja, że będzie precyzyjniejszy jak pochodzi z 40D.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk, o ile pamietam to mozna sobie zaprogramowac powrot do srodkowego pola
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Można, ale pod przyciskiem AF mam wyłączenie AF. Przydaje się zwłaszcza z nowymi szkłami Pentaksa, gdzie można doostrzyć szybko ręcznie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Można, ale pod przyciskiem AF mam wyłączenie AF. Przydaje się zwłaszcza z nowymi szkłami Pentaksa, gdzie można doostrzyć szybko ręcznie.
Przecież doostrzyć możesz sobie przy wciśnietym spuście do połowy, po co wyłączać AF ? :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Przecież doostrzyć możesz sobie przy wciśnietym spuście do połowy, po co wyłączać AF ?
tez mi to przyszlo do glowy ale nawet nie smialem spytac :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Gdy ostrzenie długo trwa, to jednak wygodniej z AF-em. Ale przemyślę propozycję podłączenia tam wyśrodkowania. :-)

[ Dodano: 2008-09-17, 19:34 ]
Fafniak, skoro jesteś taki mądry, to powiedz jak zaprogramować w K10D, żeby każdy punkt AF był dostępny jednym kliknięciem, nie tylko środkowy. :evilsmile:

Tak poza tym, to myślę, że ta dyskusja ma coraz mniej sensu. ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Fafniak, skoro jesteś taki mądry
potklem sie o kafelek :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Teraz to już w ogóle nie ma sensu :-P .
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
potklem sie o kafelek

Nic Ci się nie stało? ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
to powiedz jak zaprogramować w K10D, żeby każdy punkt AF był dostępny jednym kliknięciem, nie tylko środkowy. :evilsmile:
Kup sobie Canona 50E. Tam było sterowanie okiem :-P .
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Iza napisał/a:
Nic Ci się nie stało?

O! Widać, że kobieta się odezwała. Zainteresowana losem bliźniego, a nie jakimiś zabawkami :-D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ale jest nadzieja, że będzie precyzyjniejszy jak pochodzi z 40D.

strzelam, ze pochodzi z 50D
http://www.dpreview.com/p...os50d/page5.asp

glupie to troche - co z tego, ze punktow af jest 9, skoro skupione sa na 1/3 kadru (zarowno pionowo jak i poziomo) :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Iza napisał/a:
Nic Ci się nie stało?
nie mam pojecia :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A co z kafelkiem???!!!!

Popsuty...?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Samp napisał/a:
A co z kafelkiem???!!!!

Popsuty...?

nie ale ma jakas dziwna mine.... :roll:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ten kafelek ma antenkę czy papryczki w nosie? :evilsmile:

[ Dodano: 2008-09-17, 20:24 ]
No, widzę, że rozmowa o Canonie zeszła na właściwe tory. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach