jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ciekawe za ile sprzeda złodziej, który mi go porwał :-/
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
jorge.martinez napisał/a:
Ciekawe za ile sprzeda złodziej, który mi go porwał :-/

Za tysiaka z pocalowaniem raczki teraz go sprzeda :-/
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Na allegro wlaśnie widzę za 800 zł.
 
werneri  Dołączył: 11 Mar 2009
ladyhawke, nom, ale zdjęć za bardzo nie ma, a z opisu to wynika, że może jest w dobrym stanie, a może nie jest.... :-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ciekawe za ile sprzeda złodziej, który mi go porwał


ladyhawke napisał/a:
Na allegro wlaśnie widzę za 800 zł.


Nic dodać nic ująć.... :-/
Pozdrawiam ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Obiecane wcześniej porównanie FA35 z S30/1.4 moim zdaniem nie ma za dużej różnicy między tymi szkłami, Sigma na 1.4 jest porównywalna z pełną dziurą FA35'tki, tyle że jaśniejsza. Na normalnych zdjęciach (nie testowych) mooże 35'tka jest nieco bardziej kontrastowa ale nie tak jak FA50 czy król kontrastów m135/3.5 ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
To jeszcze troche info o ostrosci szkla (szczegolnie brzegi). Z photozone.de:

Pentax:


Sigma:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kierdel, tak jak już pisałem wiele razy coś było nie tak z pierwszą partią tych szkieł, mój egz. świetnie się sprawuje na 1.4 :->
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Cytat
kierdel, tak jak już pisałem wiele razy coś było nie tak z pierwszą partią tych szkieł

OK, nie wiedzialem. Zatem fajnie by bylo looknac na test z szeroka scena - tak zeby moc porownac rowniez ostrosc na brzegach.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Eldred, wiem, że lubisz tą sigmę i nie chcę się wdawać w ideologiczne dysputy ;-) ale FA 35/2 jest znany z w miarę równej ostrości w całym kadrze, a ta sigma z czegoś dokładnie przeciwnego.... O tym, że jest ostro w środku, nie wątpię, ale jak wygladają brzegi?...
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
ja na razie kupilem ta sigme, jako ze fa 35/2,0 nie do dostania, moze bede mial go jesienia ze stanow, wtedy jeden z nich pojdzie "do żyda"....
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Eldred napisał/a:
Obiecane wcześniej porównanie FA35 z S30/1.4

Ja przepraszam, ale ty chcesz ostrość na miękkim z natury misiu porównywać? ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ja nie widzę żadnej różnicy. IMO oba są świetnymi szkłami, jakbym miał wybierać to dla siebie wziąłbym Sigmę, ale tylko dlatego że mam już fa 50/1.4 więc chciałbym coś nieco szerszego i naprawdę jasnego do sytuacji gdzie nie można użyć lampy, a z tego co widziałem po samplach Sigma na 1.4 jest bardzo ok dla moich zastosowań (do 50 też większych zastrzeżeń nie mam)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dzis przyszla do mnie sigma, jeszcze po starej cenie :-) jade w niedziel na tydzien do Zamoscia na szkolenie to ja potestuje, dzis jeszcze siedze w pracy, chyba ze wychodzac cos cykne nocna porą :-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Bruinen napisał/a:
a z tego co widziałem po samplach Sigma na 1.4 jest bardzo ok dla moich zastosowań (do 50 też większych zastrzeżeń nie mam)

Zastrzeżeń możesz nie mieć... Pod warunkiem że lubisz ,,bardzo miekkie i mało ostre" kadry ;-) :-) Bo na 1,4 to raczej 50-tka nie jest wybitnie ostra..
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dzięki uprzejmości kolegi Micha (niech Millerek mu smakuje), od mniej więcej tygodnia mam przyjemność testować FA35/2.
Moje wrażenia, którymi chcę się podzielić, są następujące :
Minusy:
- wykonanie plastikowe
- malutki pierścień zooma
- głośna wiertareczka
- dobry (ale tylko dobry moim zdaniem - gorszy dla mnie niż z DA*16-50) bokeh
...i to wszystko. Szukałem chyba lekko na siłę.

Natomiast zalety tego szkła są przeogromne:
- malutki i kompaktowy wymiar
- bardzo szybki AF
- idealna ogniskowa do spacerów (jak dla mnie)
- bardzo dobre trzymanie ostrości nie tylko w centrum kadru ale także na brzegach
- niesamowicie ostry już o 2.0 (na 2.8 zjada gwiazdkę DA*16-50 z głośnym mlaskiem)
- dobry rendering kolorów (ale wolę te z gwiazdki - są bardziej naturalne)
- stosunkowo małe CA (w porównaniu do gwiazdki to nie ma ich wcale)

Przyznam, że kiedy często myślimy o naszym systemie, to przewijają się gwiazdki czy też Limitedy. Fakt, to flagowe szkła. Nie warto jednak zapominać o całym szeregu szkiełek, które są naprawdę znakomite ale nie mają na "plecach" srebrnego metalu czy też czerwonej gwiazdki.
Mój mały werdykt : jeżeli nie musisz mieć Limiteda 31 (który dla mnie jest chyba najlepszym obiektywem w naszym systemie) to kup FA-35. Pozostałe pieniądze odłóż na K7 czy też inny obiektyw...

2 przykładowe (nieobrabiane) sample (dysponuje RAW-ami jak ktoś sobie życzy) :



Poniżej - przykładowe fotografie z DA*16-50 robiona na 2,8 na ogniskowej 34 (dla porównania) :


...jeszcze jedna fotka z DA*16-50 - na 50/3.2:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
specmisiek napisał/a:
Bruinen napisał/a:
a z tego co widziałem po samplach Sigma na 1.4 jest bardzo ok dla moich zastosowań (do 50 też większych zastrzeżeń nie mam)

Zastrzeżeń możesz nie mieć... Pod warunkiem że lubisz ,,bardzo miekkie i mało ostre" kadry ;-) :-) Bo na 1,4 to raczej 50-tka nie jest wybitnie ostra..

No przecież do portretu żyleta nie jest potrzebna, ba, nie jest nawet moim zdaniem zalecana, nie jestem dermatologiem tylko amatorem fotografii :-) A do wszystkich innych zastosowań wystarczy przymknąć do f/2 i jest już naprawdę ostro :-)

[ Dodano: 2009-05-11, 22:15 ]
MacRayers napisał/a:
FA35/2.
Cytat
- malutki pierścień zooma
MacRayers napisał/a:
Szukałem chyba lekko na siłę.

Oj nawet mocno na siłę :mrgreen: Nawet opaczni jeszcze za mały pierścień zooma żadnej Pentaxowej stałki nie zjechali :-D


Bokeh z 35/2 natomiast podchodzi mi bardzo, moim zdaniem jest nawet nieco lepszy niż z *, ale to oczywiście kwestia gustu ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MacRayers, no kurde miałeś rację, że coś nie bardzo z bokeh`em. 35 Micha dość wyraźnie rozdwaja, moja prawie wcale :-P . Na zdjęciu kwiatucha zoomik ładnie się pokazał, robiłeś podobne 35-tką? Jedyna wada (mojej :mrgreen: ) to sześciokątne plamki światła już od @2,8.


a tu bokeh "zbliżeniowo-kwiatuchowy"

 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Coś się czepiacie, dla mnie bokeh na fotce z kotkiem jest nieziemski. Jak komuś nie pasuje to podam na PM dane do wysłania 35/2, po co się męczyć ze szkłem które wam psuje zdjęcia!
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Bruinen, gdyby miał 9 listków przysłony... byłby ideał :mrgreen: , Ltd w wersji light :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach