Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
I lepsza głębia. Zwłaszcza jak słuchawki są dobre i najlepiej dostosowane charakterystyką do gatunku muzyki.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Naprawdę wolicie słuchawki od porządnych kolumn, z kablami grubymi na 5cm, na specjalistycznych stojakach, w odpowiednio wytłumionym pokoju? :shock: Ja wiem, że jest problem z basami, bo się fala na kilku metrach nie zdąży odpowiednio rozpędzić, ale przecież w słuchawkach lepiej nie będzie!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dobre słuchawki są znacznie tańsze niż zestawy głośnikowe+pokój. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Gwiazdor, dobry zestaw stereo i miejsce, gdzie można z niego korzystać są znacznie lepsze, niż słuchawki :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Są inne. Czy lepsze to sprawa gustu. Wolę głośniki, ale słuchawki mam lepsze jakościowo. No i słuchać można głośniej. :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
matb napisał/a:
Naprawdę wolicie słuchawki od porządnych kolumn, z kablami grubymi na 5cm, na specjalistycznych stojakach, w odpowiednio wytłumionym pokoju? :shock: Ja wiem, że jest problem z basami, bo się fala na kilku metrach nie zdąży odpowiednio rozpędzić, ale przecież w słuchawkach lepiej nie będzie!


Powiem tak - jakbym miał możliwość o północy puścić głośniej muzykę przez kolumny (nawet te, które mam) w pomieszczeniu zoptymalizowanym pod kątem odsłuchu to jasne, że wolałbym tak właśnie słuchać. Ale mieszkam w bloku, więc tak się nie da. Wtedy właśnie słuchawki spisują się doskonale :-)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
matb, dlatego piszę o dobrych słuchawkach (nie twierdzę, że od razu muszą to być Grado GS 1000, czy Sennheiser HD 650). Wierz mi, będą lepsze od jakichkolwiek kolumn ustawionych w nieprzygotowanym pod kątem słuchania muzyki pomieszczeniu (co trudno zrobić w bloku przy śmiesznie niskich kubaturach pomieszczeń). Trudno też mi sobie wyobrazić sytuację w której dobieram kolumny do muzyki, co można zrobić przy słuchawkach. Używane przeze mnie, niezbyt może wyrafinowane (ingerują w brzmienie, dla mnie rzecz niedopuszczalna) Sennheiser HD 457 całkiem nieźle sprawdzają się przy rocku, trochę gorzej przy jazzie, do klasyki prawie w ogóle nie, ale do tej obecnie używam (niestety pożyczonych od szwagra) Grado SR 60, bardzo subtelnych i czułych o ślicznej czystej charakterystyce.

No i pozostaje cena, rzeczone Grado GS 1000 kosztują 3300, a porównywalne jakościowo kolumny KEF XQ30 koło 9000. Moje relatywnie tańsze Sennheisery HD 457 to jakieś 170 zł a porównywalne KEF iQ5 jakieś 1500. Przy czym KEF nie jest specjalnie drogą firmą.

A tak poza tym nie do końca można porównywać słuchawek i kolumn.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Gwiazdor napisał/a:
Są inne. Czy lepsze to sprawa gustu. cut :mrgreen:


Kiedyś bardzo lubiłem słuchawki ale od kiedy mam "Dark side of the moon" w wersji SACD 6CH wolę kolumny.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Paweł Szkup napisał/a:
"Echa" są odlotowe... ale posłuchajcie tego przy zgaszonym świetle, na słuchawkach... to lepsze niż SMC 180/2.0 limited w czarnej wersji ;-)

Oddam Echoes w zamian za ten obiektywik i zbędne żarówki :evilsmile:

[ Dodano: 2008-09-19, 10:26 ]
Kfan napisał/a:
Kiedyś bardzo lubiłem słuchawki ale od kiedy mam "Dark side of the moon" w wersji SACD 6CH wolę kolumny.

Też mam tę wersję. Niestety, jedyny odtwarzacz, który mi to łyka został zholowany do serwisu :evil:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Chmarski napisał/a:
Paweł Szkup napisał/a:
"Echa" są odlotowe... ale posłuchajcie tego przy zgaszonym świetle, na słuchawkach... to lepsze niż SMC 180/2.0 limited w czarnej wersji ;-)


Też mam tę wersję. Niestety, jedyny odtwarzacz, który mi to łyka został zholowany do serwisu :evil:


O to przykre, a co to za sprzęcior? Ja mam philipsa DVD963SA jak na razie przez 5 lat 0 problemów a brzmi jak na mój gust ładnie:)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jimmy napisał/a:
piszę o dobrych słuchawkach


Exactly! Ja się pokusiłem na AKG K 601 (500zł we Frankfurcie) i nie wyobrażam sobie domowego Hi-Fi brzmiącego lepiej jeśli pomieszczenie jest nie przygotowane w celu słuchania muzyki, a nawet jeśli to wstawiamy tam sprzęt za min. 10k :roll:
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
tak jak ja bez beyerdynamic DT150 :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
[quote="ChmarskiOddam Echoes w zamian za ten obiektywik i zbędne żarówki :evilsmile:
[/quote]

Obiektywik (jakby sie taki ukazał) kupisz płacąc kartą Mastercard. Wrażenia ze słuchania "Ech" są bezcenne :-D
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kfan napisał/a:
O to przykre, a co to za sprzęcior? Ja mam philipsa DVD963SA jak na razie przez 5 lat 0 problemów a brzmi jak na mój gust ładnie:)

Podstawowy odtwarzacz w Zafirze - Opel CD30. żaden z domowych odtwarzaczy nie czyta :(
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Mam to samo wydanie Dark Side, ale akurat mam szczęście że czyta mi je bez problemów zarówno stacjonarny Technics (niestety tylko), jak i discman, więc jest OK. Natomiast jeśli chodzi o słuchanie muzyki to dla mnie istnieje tylko stereo, żadne 5.1, surroundy, czy inne kwadro. Przesłuchiwałem niedawno u szwagra Ciemną stronę na znakomitym zestawie Cambridge Audio + NAD + KEF i mogę ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że żadne wymysły nie zastąpią naprawdę wysokiej klasy audiofilskiego stereo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jimmy, jestem skłonny się z Tobą zgodzić, szczególnie, że nigdy nie słuchałem na wiecej, niż na dwóch kolumnach :-) (pomijam jakieś wielokanałowe "instalacje" demo w sklepie).
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
zorzyk, dzięki. Masz u mnie duże :-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jimmy, ale dlaczego ma być w bloku i ma być nieprzygotowane pomieszczenie?
Ja akurat nie mam warunków do słuchania muzyki (czasowo-organizacyjnych i mieszkaniowych), ale kolega w kamienicy sobie jeden pokój ładnie wyrychtował, sprzętem wartym majątek przystroił i szafa gra! Słuchawki owszem, można tanio osiągnąć bardzo dobry efekt, ale wyżej się już nie podskoczy :-/
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Mieszkanie w bloku było przykładem. Przy małych i niskich pomieszczeniach naprawdę trudno, z reguły wręcz niemożliwie jest ustawić sprzęt w odpowiednią panoramę. Do uzyskania dobrego dźwięku potrzeba przestrzeni, której nie stworzy się sztucznie podbijając elektroniką co się da.
Nie twierdzę, że słuchawki zastąpią kolumny i dobrze przygotowane pomieszczenie, ale też nie twierdzę, że są tanim ersatzem. Są przede wszystkim uzupełnieniem, które ma ułatwić słuchanie muzyki w niektórych sytuacjach.
Generalnie układ wzmacniacz+kolumna/słuchawki największą sprawność uzyskuje przy rozkręceniu do 1/2-3/4 mocy a jakoś trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której będę słuchał późnym wieczorem, czy też w nocy muzyki w takim natężeniu. Poza tym uważam, że dobre, drogie słuchawki (np. wspomniane przeze mnie Grado GS 1000) rzadko kiedy ustępują dobrym kolumnom.

I jeszcze raz powtórzę - najważniejszym plusem słuchawek jest możliwość dobrania do gatunku muzyki.
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Jimmy, a jak napędzasz te Sennheisery - wzmacniacz słuchawkowy?
Od dłuższego czasu choruję na pełne słuchawki, bo od "pchełek" MX450 bolą mnie uszy. A jak już lepsze słuchawki, to do czegoś by je warto było przypiąć.
Cena tych HD457 bardzo przyjemna (niewiele powyżej stówy) - mówisz, że warto?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach