vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
MateuszG napisał/a:
że allegro naliczyło mu prowizję ... 2 razy

oby tylko po zwróceniu uwagi przyznali się do błędu a nie tkwili w nim.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
vertiico napisał/a:
przyznali się do błędu


jak Allegro przyzna się do błędu to ja jestem Św. Mikołajem :lol:


vertiico napisał/a:
Dałeś za wygrana??

co masz na myśli ?
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
MateuszG napisał/a:
jak by sprzedał tą samą aukcję 2x
Hm, jeden traci inny zyskuje. Znajomy został zmuszony do skorzystania płatności alledrogo. Skorzystał ... i to dwukrotnie - bo mu dwa razy zapłatę przelało na konto :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ostatnio coraz dziwniejsze rzeczy dzieją sie na Allegro.

Jak człowiek ma kilka wystawionych aukcji, to na każdej potrafi mieć inną ilość gwiazdek.
Ostatnio wysłałem zapytanie na temat przedmiotu aukcji i okazało się, że wyszło z innej aukcji tego samego sprzedającego i pytanie przestało mieć sens.

Czary i dziwy (nie ubliżając tym ostatnim..) :-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
MateuszG napisał/a:
co masz na myśli ?

pytałem tylko, czy ponownie wziąłeś udział w aukcji, czy "dałeś za wygraną" i zrezygnowałeś z powodu tych problemów. Ale już odpowiedziałeś że wygrałeś tą aukcję :mrgreen:
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Koledzy poradźcie co robić,na aukcji kupiłem obiektyw który miał być na bagnet k a okazał się być na gwint m42,chcę obiektyw zwrócić albo otrzymać rabat na adapter ale sprzedawczyni nie odpisuje na moje maile.Mam dylemat:odesłać jupitera i czekać na kasę czy pisać do administracji allegro,ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
vertiico napisał/a:
czy ponownie wziąłeś udział w aukcji,

przez cały czas brałem udział w aukcji i nigdy nie musiałem licytować 2 razy :-)

buran, postrasz go sądem ... tym bardziej, że napisał to:
Cytat
Dodano 2009-02-01 13:05
Jest to jupiter na bagnet K.


ja ładnych parę lat temu kupiłem "nowy" laser do konsoli PS2 i jak później się okazało laser był używany/regenerowany i po paru dniach przestał działać, odesłałem laser do sprzedawcy (w końcu dawał gwarancje) i po paru miesiącach i mailach żadnego odzewu i zwrotu kasy (za laser zapłaciłem ponad 200zł)

napisałem tylko 1 mail ... a brzmiał mniej więcej w ten sposób
"Jeśli niema Pan pieniędzy na zwrot to będzie musiał Pan zorganizować dużo więcej na dojazd do Sądu w Cieszynie, później będzie musiał Pan ponieść koszty procesu sądowego, odszkodowanie oraz zwrot zaległych 200zł więc proszę się zastanowić czy 200zł zwrotu to tak dużo czy może warto wydać 5 razy tyle i udowodnić, że jest się winnym"

gościu był bodajże z Warszawy więc sam dojazd w obie strony na prawie koniec kraju wyniósł by go co najmniej 400zł.

po tym mailu zasłużone 200zł pojawiło się na drugi dzień na koncie ;-)

Myślę, że pomogły też maile do allegro - allegro później wysyła takiemu allegrowiczowy ostrzeżenia, jeśli przekroczy dozwoloną liczbę ostrzeżeń konto jest blokowane bez możliwości rejestracji na nowo.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Masz rację,jutro wysyłam.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Odnośnie cudów na Allegro. Obserwowałem sobie Zenitara u adamjaku, a kilka dni później okazało się, że obserwuję co innego tego sprzedawcy :-) Nie zmieniał nic w aukcji. Po prostu zenitar nagle zniknął i pokazało się co innego...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
buran napisał/a:
Masz rację,jutro wysyłam.


wyślij z potweirdzeniem odbioru, zapłacisz więcej, ale sprzedawca się nie wykpi, że towar do niego nie doszedł.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
problemy z allegro ciąg dalszy ....
a raczej z jego użytkownikami :-x

wylicytowałem w ostatnią niedzielę na allegro ( nie bić za to co teraz napiszę ) Nikona D90
oto link do aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=752565432

przed licytacją pytałem do sprzedającego czy posiada gwarancje, ile aparat wykonał zdjęć, czy ma jakieś wady itp...

Odpisywał na każdego maila min. pisał, ze aparat z Holandii ale ma jeszcze z 7 miesięcy europejskiej gwarancji, że wykonał 3500 fotek, nie ma żadnych wad i rys. Sprzedawca pisał też, że posiada fakture i paragon. (choć trochę dziwne mi było, że pisząc te maile popełniał dużo błędów ortograficznych :-? )

ok, zalicytowałem jak zwykle parę sekund przed końcem licytacji, po wygraniu napisałem maila z prośbą o wysyłkę kurierem za pobranie, podałem nr tel, adres itd..

czekam do dzisiaj i nie ma żadnej odpowiedzi mailowej ani telefonicznej, od rana próbuje dzwonić na numer który podał w allegro, oczywiście tel. wyłączony i ciągle poczta głosowa się odzywa.

Co najciekawsze ... wpisałem jego dane do N-K i znalazłem ... 13-14 letniego bogatego dzieciaka który ma sobie zdjęcia na pustyni :shock: , to by tłumaczyło błędy w pisowni i idiotyczne zachowanie.


Piszę to wszystko bo chciałem prosić Was o radę, po ilu dniach można pisać do allegro ? może mam go jakoś postraszyć żeby to wysłał ? jak w ogóle pisze się do allegro (nigdy nie pisałem więc nie wiem ) pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją ... jestem wściekły bo zacząłem wysprzedawać sprzęt pentaxa, za chwilę zostanę bez aparatu, myślałem, że nikona będę miał do kilku dni i dlatego postanowiłem wysprzedać wszystko co związane z pentaxem, teraz przez tą sytuację jestem z marnymi kilka tyś. zł za które nie kupię nawet D90+18-105 VR. :roll:

help ! :-(
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Dziś jest wtorek ( jeszcze chwilę ) więc od niedzieli dwa dni , może nie ma co się denerwować tylko poczekać cierpliwie ? Tym bardziej że przesylka pobraniowa więc pieniądze w portfelu . Ja bym myslał o http://www.allegro.pl/gui...guide=265&tab=0 tak gdzieś w piątek , różne sytuacje i wypadki się zdarzają
może nie ma co pośpiesznie reagować ?
 
p_ttl
[Usunięty]
w regulaminie allegro był kiedyś zapis ( nie wiem jak jest teraz) że na dokonanie transakcji strony mają 30 dni ....
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
dzięki wielkie za pomoc, ale teraz dziwna sprawa się wydarzyła, otóż gość nie odbiera, nie odpisuje a tu nagle okazuje się, że paczka jest na poczcie (miała być wysłana kurierem) mało tego, prosiłem żeby zaznaczył opcję "sprawdzenie zawartości przed zapłaceniem" takiej opcji nie zaznaczył ... coś mi tu naprawdę śmierdzi :-? boje się, że jak wypłacę te 3150zł to w środku będzie jakaś cegła lub niesprawny aparat ... a wtedy to już wogóle kontakt ze sprzedającym będzie na poziomie -0%

dylemat roku .... zapłacić 3150zł i być szczęśliwym posiadaczem d90 czy szczęśliwym posiadaczem nie pełnego zestawu lub cegły :evil: gdyby sprzedawca zachowywał się w cywilizowany sposób nie miał bym takiego dylematu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja bym nie ryzykował.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Kupiłem ostatnio telefon, również miałobyś sprawdzenie przed odbiorem, nie było, przyjąłem, myśląć, że ludzie są uczciwi. Pomyliłem się, a teraz czekam, bo odesłałem im telefon...
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
a jak długo taka paczka będzie przetrzymywania na poczcie ? 14 dni ?
jeśli tak, to może uda mi się nawiązać jakiś kontakt ze sprzedającym ...

hmm z drugiej strony ma prawie 30 pozytywnych komentarzy .... hmmm sam już nie wiem ... :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG napisał/a:
prawie 30 pozytywnych komentarzy

a co to znaczy, 30 komentarzy :?: to jest nic
z tego tylko 6 jako sprzedający, i nie ma jak sprawdzić czy to nie były np metalowe breloczki za 1zł
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
A co to zmienia , ile będą trzymać ? Nie wywiązał się z umowy ( brak opcji sprawdzenia )
wolałbym stracić i nawet doplacić te 50 zł , żeby przesyłka wróciła i sprzedawca wysłał ją jeszcze raz tak jak się umówiliscie .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MateuszG napisał/a:
prosiłem żeby zaznaczył opcję "sprawdzenie zawartości przed zapłaceniem" takiej opcji nie zaznaczył ... coś mi tu naprawdę śmierdzi boje się, że jak wypłacę te 3150zł to w środku będzie jakaś cegła lub niesprawny aparat ...


Popros poczmistrza o komisyjne otwarcie paczki, z protokołem itd. Jakby co, to prosto na policje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach